Kod mobitela

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Kod mobitela

Post by Soltek »

Ovako gospodo, cisti sam amater i kao takvog me smatrajte;dakle, pišite sve što god smatrate da bi o tome trebali napisati i na nacin da najlakše shvatim...
Imam jedan problem, radim na projektu slicnom kao SMS Alarm na ovom sajtu jedino što koristim pic16f876a, lcd i umjesto senzora se spajam na modem. Imam VELIKI problem jer sam slab programer, ali to polako riješavam. Sada me kopka gdje i kak naci kod za mobitel da bi mi se uspostavila serijska komunikacija izmedju moba i pic-a??
Znam da to vjerojatno negdje na netu postoji pa bi Vas lijepo zamolil da mi kažete gdje i kak taj kod iskoristiti??!
Hvala!!!
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

Hajde ljudi...dajte mi bar neki savjet...
konya
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 96
Joined: 19-02-2007, 19:55
Location: Hrvatska

Post by konya »

Misliš na AT komande za siemens i ericcson?

http://www.elektronika.ba/tekstovi/?akc ... idtekst=22

Stavis komunikaciju na 9600,8,N,1 i s tim komandama radiš što god hoćeš....
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

eee...to je ono pravo!!!
Samo me zanima jel ima možda nesto za Nokiu 3310...imam nju i ne treba mi pa bi ju htjel iskoristiti, samo kolko sam proucaval Nokie opcenito imaju dosta slozen protokol, pa...jel bi tko znal to objasniti onak...vise zdravo-seljacki pa da malo bolje skuzim...
konya
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 96
Joined: 19-02-2007, 19:55
Location: Hrvatska

Post by konya »

Neznam kako ide kod nokije, ali sigurno ne kroz AT komande. Mozda ti jednostavnije uzet neki stari siemens C/M35...C55...,za djabe nego za...avati s Nokijom.
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

konya wrote:Neznam kako ide kod nokije, ali sigurno ne kroz AT komande. Mozda ti jednostavnije uzet neki stari siemens C/M35...C55...,za djabe nego za...avati s Nokijom.
Hvala momak na savjetu!!
Znam, vidjel sam da sa Siemensom i nekim Eriksonima mogu poprilično lako uspostaviti komunikaciju!U svakom slučaju, ak ne uspijem s Nokiom onda ću pokušati s Siemens-om, a dotle...jel netko zna na koji bi način to mogao napraviti s Nokiom 3310??!
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

Ovako ljudi, jel bi mi možda koristio C60???
abc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 498
Joined: 08-03-2007, 20:19
Location: Hrvatska

Post by abc »

Bilo je o ovome rjeci pre, radi se o primjeru sa
http://www.elektronik-forster.de/
tu pogledaj onaj FBUS projekt o komunikaciji izmedju pic-a i nokia telefona, pisan je u C-u.

Inace moraces otvoriti tvoju nokiu 3310 i unutra zalemiti tri zice za one padove koji se vide unutra ispod baterije ,da bi mogao sa njom uspostaviti komunikaciji, postoji i konektor za to ali vjerojatno tesko nabavljiv.
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

Ovako ljudi, malo sam proučaval protokol za Nokiu i odustal sam (mislim da je ipak malo presloženi za moj rang). Nabavio sam Siemens C35 i priključil se s njim na Hyper Terminal i sad me muče neke stvari...upisujem u njega naredbe ali ništa se ne prikazuje...jeli to normalno ili ne?!
konya
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 96
Joined: 19-02-2007, 19:55
Location: Hrvatska

Post by konya »

Nije normalno. Trebao bi slat nazad "OK" ili "Error" ili podatke.
Probaj s VisSie-om (http://www.7soft.de) i vidit ces ako s tim radi onda je problem s naredbama, ako ne onda u HW-u.
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

konya wrote:Nije normalno. Trebao bi slat nazad "OK" ili "Error" ili podatke.
Probaj s VisSie-om (http://www.7soft.de) i vidit ces ako s tim radi onda je problem s naredbama, ako ne onda u HW-u.
Skinuo sam VisSie i sad me zanima kak taj program funkcionira, odnosno kak morem provjeriti komunikaciju??!
konya
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 96
Joined: 19-02-2007, 19:55
Location: Hrvatska

Post by konya »

Pa prikljucis mob s kabelom, podesiš komunikaciju, i ako VisSie ga prepoznaje onda je veza u redu.
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

konya wrote:Pa prikljucis mob s kabelom, podesiš komunikaciju, i ako VisSie ga prepoznaje onda je veza u redu.
Da, ali nikako da ga stavim u online mod...očito se moram pretplatiti za ključ...
konya
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 96
Joined: 19-02-2007, 19:55
Location: Hrvatska

Post by konya »

Soltek wrote:
konya wrote:Pa prikljucis mob s kabelom, podesiš komunikaciju, i ako VisSie ga prepoznaje onda je veza u redu.
Da, ali nikako da ga stavim u online mod...očito se moram pretplatiti za ključ...
Pa VisSie bi trebao odmah prepoznat, barem kod straijih verzija je bilo tako...
Sad sam isprobao sa HyperTerminal-om, i na svaku naredbu treba odgovarati s
OK-om ili ERROR-om. Mozda je greska u kabelu ili u mob-u. Provjeri da li kabel dobije napajanje.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 0_mob1.jpg
konya
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 96
Joined: 19-02-2007, 19:55
Location: Hrvatska

Post by konya »

Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

konya wrote:
Soltek wrote:
konya wrote:Pa prikljucis mob s kabelom, podesiš komunikaciju, i ako VisSie ga prepoznaje onda je veza u redu.
Da, ali nikako da ga stavim u online mod...očito se moram pretplatiti za ključ...
Pa VisSie bi trebao odmah prepoznat, barem kod straijih verzija je bilo tako...
Sad sam isprobao sa HyperTerminal-om, i na svaku naredbu treba odgovarati s
OK-om ili ERROR-om. Mozda je greska u kabelu ili u mob-u. Provjeri da li kabel dobije napajanje.
Vjerojatno je problem s kabelom jer ne koristim standardni kabel nego sam sam prebrikal punjač, tak da...bum videl sutra pa ti javim!!
Kolega s faksa je napravil neku napredniju verziju terminala i njemu cijelo vrijeme šalje ERROR i mislim NULL i tak cijelo vrijeme...jel imaš kakav komentar na to?!

Inače, puno hvala na pomoći...zaista to mislim!!!!!
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

kaj nemres stavit max232 na znoru od punjaca ak ti je skup data-kabel.. :!: :?: :idea: :lol:
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

ShOkRe wrote:kaj nemres stavit max232 na znoru od punjaca ak ti je skup data-kabel.. :!: :?: :idea: :lol:
Pa upravo to sam i delal...
Soltek
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 26-03-2007, 12:47

Post by Soltek »

Ovako momcovi,kupil sam kabel,spojil ga,pokrenul Hyper Terminal i sada mi izbacuje nekakve simbole pri svakoj uspostavi komunikacije.
Šta to točno znači i zašto se to događa??
Također,naredbe koje upisujem ne vidim na ekranu?!
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

Problem!

Post by mbruck »

A da nisi zaboravo MAX232 mozda?
Post Reply