Konačno se netko sjetio

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Konačno se netko sjetio

Post by Kukinjos »

Mislio sam do sada kako je digitala samo 1 i 0, međutim nije, ima tu mnogo "sivih zona". Vidim da ću od sada morati svoje znanje o serverima, nas-evima, preklopnicima, routerima i inim uređajima popuniti s dijelom koji se odnosi na slušače dobrog zvuka i svakako paziti s kojim ih ethernet kabelima prespajam, te tražiti one koji na sebi imaju ugraviranu strijelicu koja označava smijer kretanja glazbe od npr. NAS-a do računala na kojem se reproducira glazba. Jer, zamislite blasfemije i okrutnosti prema signalu, ako iskoristim klasični "neusvirani" kabel ili ne daj Bože okrenem smjer strelicama, kakva će to biti katastrofa u reprodukciji zuka.
Kako ne bi mislili da vas zaje..... evo link na moje buduće i jedine "patch" kabele:

http://www.audioquest.com/ethernet/vodka

Vidim kako neki ljudi znaju što je dobar zvuk i spremni su za to izdvojiti siću od kojih 1000€ i više, a ne ko neki moji kolege, seljačine, nemaju pojma u kojem smjeru teče glazba u digitali.

I nemoj netko da spomene "usvirane" kabele :lol: :azdaja:
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Konačno se netko sjetio

Post by nano »

-BIAS SYSTEM (DBS, US Pat #s 7,126,055 & 7,872,195 B1): All insulation slows down the signal on the conductor inside. When insulation is unbiased, it slows down parts of the signal differently, a big problem for very time-sensitive multi-octave audio. AudioQuest’s DBS creates a strong, stable electrostatic field which saturates and polarizes (organizes) the molecules of the insulation. This minimizes both energy storage in the insulation and the multiple nonlinear time-delays that occur. Sound appears from a surprisingly black background with unexpected detail and dynamic contrast. The DBS battery packs will last for years. A test button and LED allow for the occasional battery check.
Ovo mi je najbolje.....treba paziti i na organiziranost molekula u izolatoru :D :D

Ja vec narucio...jedva cekam da osjetim tu razliku,sta mislis koliko ce im trebati da se "usviraju"?
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1626
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Konačno se netko sjetio

Post by WhiteHead »

Dok je ovaca bit će i vune....
Tako je svugdje, i mnogi svoj "biznis" zasnivaju na tome.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
mersadk
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 16-11-2011, 22:07

Re: Konačno se netko sjetio

Post by mersadk »

User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Konačno se netko sjetio

Post by Kukinjos »

nano wrote:Ja vec narucio...jedva cekam da osjetim tu razliku,sta mislis koliko ce im trebati da se "usviraju"?
Tako treba kolega, to je posao, a ne kao neki ignorantski zastarjeli umovi koji još uvijek misle kako samo neki elektroni idu kroz žicu i gotovo! Ma ja ću platit i dvostruko, samo neka ih usviraju kako treba i to ću molit lijepo s Floydima i Queenovcima, barem mjesec dana kvalitetnog usviravanja. Naravno da i svaku molekulu trebaju lijepo postavit na svoje mjesto kako koji elektrončić ne bi zapeo i napravio dar-mar u zvučnoj slici.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Konačno se netko sjetio

Post by Feko »

Kukinjos wrote:.. ili ne daj Bože okrenem smjer strelicama, kakva će to biti katastrofa u reprodukciji zuka.
...
Ako okreneš smjer strelicama onda se okrene faza signala pa se ne čuje pravi stereo signal a kod prebacivanja na mono uopće ne čuješ pjevanje samo instrumental od pjesme :lol: :ohno:
Znao sam ja sam u firmi sve zajebo...m sam sam krimpao kablove, m nisu CAT5 kategorije za 6 onomad još nisam ni čuo a sad vidim da nisu ni usvirani :?
Sutra odmah kod direktora da odobri nabavku VODKE :!:
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Konačno se netko sjetio

Post by Kukinjos »

Feko wrote:Ako okreneš smjer strelicama onda se okrene faza signala pa se ne čuje pravi stereo signal a kod prebacivanja na mono uopće ne čuješ pjevanje samo instrumental od pjesme :lol: :ohno:
Ha, odlično, izbaciš kretenskog pjevača i odmah imaš matricu za karaoke :)
Feko wrote:Sutra odmah kod direktora da odobri nabavku VODKE
U većim količinama, a ne zaboravi ni juice :!:
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1239
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Konačno se netko sjetio

Post by LAF »

Sad cu malo u off od "letronike"

Kupio Suljo termos bocu i objasnjava Muji: Vidis, zimi u nju naspes topli caj ili kafu i ona to cuva toplim.

Ljeti naspes hladnu pivu i ona hladna cijeli dan.

Mujo ce na to: ma jasno je meni to sto pricas, samo kako ona (termos boca) zna kad je ljeto a kad je
zima: :D

Vezano za "letroniku": kako signal zna u kojem je smjeru strelica na kablu? :P

pOz
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Konačno se netko sjetio

Post by Feko »

totalni off :ohno:
Šetaju Mujo i Haso po selu i naiđu na govno. Mujo će Hasi:
- Haso, hoćeš li ti pojesti ovo govno ako ti dam 1000 eura?
Misli Haso:
- Jeste gadno, ali malo se potrpim i poslije mi ostane 1000 eura u džepu. Pristajem!
Pojede Haso govno, uzme 1000 eura od Muje i nastave hodati. Opet Haso misli:
- Za 1000 eura i nije bilo tako gadno. Problem je da će Mujo razglasiti po cijelom selu da sam pojeo govno i svi će me zezati do kraja života.
Misli i Mujo:
- E jesam glup! Ovaj se malo potrpio dok je pojeo govno i sada ima mojih 1000 eura. Hodajući tako naiđu na drugo govno i Haso će:
- Mujo, a bil ti pojeo ovo govno za 1000 euro?
- Bih!
I tako Mujo pojede govno i Haso mu dadne 1000 eura. Nastave hodati, kad će Haso:
- E moj Mujo što smo blesavi: obojca smo pojeli po govno, a niko ništa nije zaradio.
- Nema veze Haso, važno je da se pare okreću! :lol:
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Konačno se netko sjetio

Post by nano »

Evo i biznisa....
da se ponudimo da zamijenimo sve kablove u Hr ,a i sire ,koji su dio internet mreze (da imaju pravilno okrenute strelice).Eto love....
a sada znate i zasto t-com internet toliko steka,da su na vrijeme promijenili kablove i poslozili molekule ,sad nebi bilo problema.
Poslije cemo prosiriti biznis...Europa ...Amerika....prvo bakar ,pa onda i opticke kablove....ne moze ni svjetlost tekako bez poslagivaja molekula.

Otvaram firmu...
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Konačno se netko sjetio

Post by Kukinjos »

"Molekularna akustika" ?
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
Post Reply