CNC - home made

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1436
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

CNC - home made

Post by Emigrant »

http://svetelektro.com/Forum/moj-prvy-c ... 26351.html
tek toliko , da i 16 - godišnjaci umiju upotrijebiti " kucne " zalihe i nešto napraviti ...

ako tko bude trebao prijevod ... PM .... neda mi se ovdje prevoditi ( čitaj pisati ) xy stranica ...
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1239
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: CNC - home made

Post by LAF »

Lijepo, lijepo. vidim na Z osi linearne vodilice od fioka za namjestaj. Jedina primjedba da
samu masinu treba malo bolje pricvrstiti, Plastika kucista i ne drzi bas najbolje (plasticni zavrtanj
sto drzi masinu na L profilu).

Ko zna princip CNC prevod nije potreban.-

pOz
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1436
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: CNC - home made

Post by Emigrant »

to da , ali kada se uzme u obzir i to , da dečko ima samo 16 godina , da je koristio ono što je u garaži našao i da mu je ovo prvi CNC .... točnost od , kako sam piše , ( +/- 0.2 ) i nije neka naročita. ovo je trebao biti samo model ... ali ispalo je da je to ipak mašina koja se može i praktično koristiti .....
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1239
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: CNC - home made

Post by LAF »

S obzirom kakva su vretena (tolerancija +/- ofrlje) to je savrseno uradjeno.
Model, al upotrebljiv.-

pOz
Despeedo
Posts: 2
Joined: 11-06-2014, 09:56

Re: CNC - home made

Post by Despeedo »

svaka cast!
mojalovaa
Napredujem
Napredujem
Posts: 135
Joined: 29-03-2013, 19:28

Re: CNC - home made

Post by mojalovaa »

Ajde kada se vec prica o samoizradi cnc da ja kazem nesto kroz svoje iskustvo , a sada sam ga vec poprilicno stekao.
Ako hocete raditi cnc da se za nesto moze i koristiti onda ispod NEMA23 motora zaboravite , takodjer napajanje minimalno 24V ali sto vece to bolje , kontroler ispod TB6560 nemojte ni da pravite jer ne vredi , proci ce te kao i ja , spaliti 3 stepera a ucinak nula.

Sto se tice vodilica , ispod 16 mm za X i Y os ne idite jer ce te se zacuditi koliko se to savija u radu , frezer ispod 500W i obavezno linearne lezajeve , pa makar i one kineske , ove vodilice od ladica ce dobro raditi nekoliko puta a nakon toga ce te samo sjesti i plakati za ulozenim novcem i vremenom.

Evo video mojeg CNC stroja sa kojim mogu da radim i aluminium i drvo , radna povrsina efikasna je 450 X 350 mm , dimenzija stroja je 650 X 450 mm .
Ja sam isao sa naponom od 24V jer sam vec bio narucio napajanje SMPS takvo , ako mozete uzmite si 30V napajanje jer TB6560 moze ici mislim do 36 ili cak 40V .

https://www.youtube.com/watch?v=pu7PoF9CIdI
Despeedo
Posts: 2
Joined: 11-06-2014, 09:56

Re: CNC - home made

Post by Despeedo »

tu ima jako puno vrsta linearnih vodilica: http://www.hennlich.hr/proizvodi/sustav ... ce-26.html
Post Reply