Odgođeno gašenje

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
fikuna45
Posts: 1
Joined: 23-02-2016, 21:53

Odgođeno gašenje

Post by fikuna45 »

Lijepi pozdrav,

evo kao što naslov kaže želim napraviti jedan dio sklopa koji će mi omogućiti odgođeno gašenje mikrokontrolera tako da mi pri svakom gašenju (kada vidi da sam isključio prekidač) spremi sve što treba u EEPROM te onda isključi sam sebe. Ovu sam shemu složio iz glave, i izgledala mi je logična i da će raditi, ali ne radi. Pri svakom gašenju prekidača meni se mikrokontroler odmah isključi, kao da je izgubio napajanje, inače bi na ekranu trebalo pisati "ISKLJUČIVANJE..." 1.5 sekundu te bi se onda trebao ugasiti. Provjerio sam sve da li je sve dobro zalemljeno, dobro spojeno. Ne znam u čeme je problem molim za pomoć.

Inače sam novi na forumu, i probao sam naći temu sličnoj ovoj, ali nisam uspio, tako da mi ne zamjerite ako ima još neka tema slična ovoj isto tako nisam znao gdje da smjestim ovo pod "Mikrokontrolere" ili "Sheme" pa sam stavio pod "Sheme" jer se radi o shematskom problemu.
Image
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Odgođeno gašenje

Post by bob4 »

A di je shema ?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Odgođeno gašenje

Post by pedja089 »

Nije dobro postavio link, stavio ga je u [IMG] tagove, pa se forum malo zabunio.
http://prntscr.com/a73i9s
Moje pitanje je kada ti je napon na bazi tranzistora veci od napona na emiteru za 0,7V, pa ti taj tranzistor provodi?
Tranzistor se ne pali logickom 1 :!: Nego strujom koja ide u bazu, a da bi bilo struje koja ide u bazu, napon na njoj mora biti veci za 0,6V nego na emiteru da bi struja pocela da tece.
Post Reply