UNI-T ut 58d

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

UNI-T ut 58d

Post by dena »

jos jednom mi se ona stara ''ucini dobro izi g.... ponovila u zivotu.....
posudin prijatelju svoj dobri stari ut58d da nesto ispita oko xenona u autu(radija je ko svicarac) a sad i dalje radi ali samo na opciji kad je crvena pipalica na krajnjoj desnoj rupi(volti,otpor,diode,zujalica.....) mA i A uopce ne registrira da postoje....samo na ekranu pise conect test leads,,,to mi pise i na ovoj opciji di radi ali unimer tu funkcionira premda pise da spojim elektrode......zna li iko sta je magarac spizdija?ima li spasa ili da ga rashodujem?
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: UNI-T ut 58d

Post by niho »

Osigurače :)
Vjerovatno je mjerio struju a potom "zaboravio" da premjesti u "rupe" za mjerenje napona i to je trenutak :ohno:
Otvori i provjeri!
dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

Re: UNI-T ut 58d

Post by dena »

osiguraci provjereni i ispravna oba dva......ima li koji drugi razlog sta bi moglo bit? ovoga san uzeja u cipoteke ima par god tako da garanciju mogu zaboravit a bas mi se pokaza ekstra kad radin oko auta...vise mi je dosa ka zena...za mi se rastat od njega
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: UNI-T ut 58d

Post by alexa_pg »

Da mu se nije desilo sta ovako
"Uticnica od 16A ubila multimetar od 20A."
http://www.elitesecurity.org/t470089-4
Alexa
dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

Re: UNI-T ut 58d

Post by dena »

alexa bas si me dobro nasmija,,,link je pravi.....kad budes u st javi se ima da te pocastim za ovo kolko san se nasmija....vec san bija i zaboravija da svaki aparat radi na plavi dim... :ohno: al ovo sa dodavanjem automatskog osiguraca na pipalicu me dotuklo :azdaja:
al amo na moj problem...dakle ja znan kad spojit unimer i na koji nacin,,,al eto frend prizna sta je radija----on je ugradija xenone h4 na kojima pise output watti ali ne i ampera,,pa je magarac ukratko spojija unimer da vidi kolko ampera daje na dugo a kolko na kratko svitlo..pa je usteka ukratko i to drito u balast.....
al eto otvorija san unimer opet,,,pogleda osigurace,obe pcb,baterija....fizicki je sve uredu...aparat i dalje radi na voltmetar opciji...mada pise da spojin pipalice(to je ostalo permanentno na ekranu )al amp me muce....nema znakova zivota
pa eto zna li ko sta prominit na njemu ili da kupujen drugi?
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: UNI-T ut 58d

Post by sanchez »

dena wrote:alexa bas si me dobro nasmija,,,link je pravi.....kad budes u st javi se ima da te pocastim za ovo kolko san se nasmija....vec san bija i zaboravija da svaki aparat radi na plavi dim... :ohno: al ovo sa dodavanjem automatskog osiguraca na pipalicu me dotuklo :azdaja:
al amo na moj problem...dakle ja znan kad spojit unimer i na koji nacin,,,al eto frend prizna sta je radija----on je ugradija xenone h4 na kojima pise output watti ali ne i ampera,,pa je magarac ukratko spojija unimer da vidi kolko ampera daje na dugo a kolko na kratko svitlo..pa je usteka ukratko i to drito u balast.....
al eto otvorija san unimer opet,,,pogleda osigurace,obe pcb,baterija....fizicki je sve uredu...aparat i dalje radi na voltmetar opciji...mada pise da spojin pipalice(to je ostalo permanentno na ekranu )al amp me muce....nema znakova zivota
pa eto zna li ko sta prominit na njemu ili da kupujen drugi?
i kod mene je bio isti problem,sam sam na projektor na napajanje spojio multimetar i sprzio se,sreca nije sve crklo samo gdje je otpor ostalo sve pokazuje kako treba.majstor kaze da je crklo vise ovih malih komponenti i da se moze napravit samo treba vremena da se ispita svaki mali dio.
dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

Re: UNI-T ut 58d

Post by dena »

u mom su dvi dvostrane pcb i milion komponenti,a sve minijature....prvo bi onda triba kupit mikroskop i uzet godisnji da sve obadem....mislija san da neko zna tocno sta rikne u ovakin slucajevin....ili kako bi rekli u selu prston drito u go... pogodit .....da sad ne isttrazujen svaku komponentu(dobija bi touretov sindrom da sve iden ispitivat,,, :D
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: UNI-T ut 58d

Post by sanchez »

dena wrote:u mom su dvi dvostrane pcb i milion komponenti,a sve minijature....prvo bi onda triba kupit mikroskop i uzet godisnji da sve obadem....mislija san da neko zna tocno sta rikne u ovakin slucajevin....ili kako bi rekli u selu prston drito u go... pogodit .....da sad ne isttrazujen svaku komponentu(dobija bi touretov sindrom da sve iden ispitivat,,, :D
i kod mene su sitne komponente sve smd komponente,al sta cu ako hocu da popravim moram to uradit.
dok ti neko ne ispita do cega je ovako na pamet nemozes nista.moze biti nesto beze a moze bit nesto veliko.ako imas koga da je dobar elektronicar neka ti provjeri do cega je.ako budes ispitivao dobit ces uniteov sindrom. :lol:
dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

Re: UNI-T ut 58d

Post by dena »

ma necu se uopce vise sikirat,lovu u ruke i prosetat do chipoteke po novi....a ovi cu ubacit u ladicu pa ako ikad naleti rjesenje....bolje i uzet novi unimer nego dobit hemeroide i dioptriju +5 trazeci kvarove po ovom
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: UNI-T ut 58d

Post by sanchez »

dena wrote:ma necu se uopce vise sikirat,lovu u ruke i prosetat do chipoteke po novi....a ovi cu ubacit u ladicu pa ako ikad naleti rjesenje....bolje i uzet novi unimer nego dobit hemeroide i dioptriju +5 trazeci kvarove po ovom
normala bez novog nemozes ni ovaj popravit mozes samo sjest pored njega,onaj jedan ubrus i plakat al pazi da ne ode koja kaplica na njega da ga vise ne sprzi.ako imas para uzmi ovaj kao sto sam i ja narucio uni t 61e.
volter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 19-08-2009, 16:58
Location: Tuzlanski kanton, JN94IF

Re: UNI-T ut 58d

Post by volter »

Indirektno vezano za ovu temu i mnoge ostale (i ne samo za ova dva člana, još za mnoge važi), nije pod moranje ali estetike radi pročitajte pravilo 7. u pravilniku foruma: http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... 681#p48437
dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

Re: UNI-T ut 58d

Post by dena »

ma nije bit love...uvik se zaradi nesto (fala bogu na tatinin sinovin sta vole aftermarket igracke na svojin autin) gleda san na youtube ovaj ut61e...odlicna stvar...al netrebaju meni neke prezahtjevne funkcije (pogotovo spajanje na pc) meni je dovoljan pouzdan unimer koji cemi sluzit za obavit posal.....tako da cu opet ic na 58d (ako nista imat cu drugi za djelove)
..........volter,primljeno na znanje.....respect :D
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: UNI-T ut 58d

Post by sanchez »

volter wrote:Indirektno vezano za ovu temu i mnoge ostale (i ne samo za ova dva člana, još za mnoge važi), nije pod moranje ali estetike radi pročitajte pravilo 7. u pravilniku foruma: http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... 681#p48437
oky.no problem.neznam vidi koji ces multimetar ovaj e61 ti je jednostavniji kako vidim,a vremenom ti moze zatrebat neke dodatne funkcije,a ono sto mozes iskoristit od svog prije mozes i kupit,jedino da ti crkne displej il tako nesto.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: UNI-T ut 58d

Post by nano »

Hahaha .svaka cast sanchez
covjek te upozori na kvotanje ,a ti ga kvotas i jos kazes ok no problem.
Jesi saldzija :D
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: UNI-T ut 58d

Post by sanchez »

A ljudi samo sam odg na pitanje.neznam u cemu je problem.hajd necemo neke diskusije kvarimo temu.
Veliki pozdrav. :D
dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

Re: UNI-T ut 58d

Post by dena »

sanchez di ima ta 61e za uzet? gleda san u chipoteke na webu,kolko vidim oni nemaju u ponudi
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: UNI-T ut 58d

Post by bob4 »

A da kupite ovoga :lol: : http://www.elmatis.hr/ProductDetails.as ... ctId=42191

Ubuduće neće biti velike financijske štete :cry:
dena
Posts: 15
Joined: 24-02-2014, 23:25

Re: UNI-T ut 58d

Post by dena »

ma taj 20b mi pari dicija igracka,,,meni se nikad nije desilo da zapalin instrument (ovu 58icu mi je frend sprzija)icu vjerojatno opet na 58d ili nesto iz serije 70....meni aparat sluzi samo za popravke po autin pa mi moze trajat do penzije,,,,mada nebi bilo lose neki vaki mali kpit u slucaju da neko opet pita da posudim,,,pa ako i sprzi nema velke stete
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: UNI-T ut 58d

Post by sanchez »

Ja sam sebi narucio preko e baja i sve narucujem preko njih,imaju sve na svijetu.
Vidi sta ti odredzeno treba,posto imas ovih multimetara sa razlicitim funkcijama,mislim dodatnim kao mjerenje tem,vlaznosti vazduha,tem vazduha,flux.itd.
Od ovog sam narucio posto je datum proizvodnje 30 dec 2013.
http://www.ebay.com/itm/UNI-T-UT-61E-UT ... 2ec6ac75bd
ima ova serija 70 oni su bezveze kako sam vidio a ovi 71 su dobri al su haman duplo skuplji od ovih 61.
flolic
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 11-10-2013, 07:48

Re: UNI-T ut 58d

Post by flolic »

UT61E je daleko najbolji izbor za malu lovu ;) Kupio sam ga u istog ebay trgovca prije godinu dana i radi bez greške. Doduše u zadnje vrijeme ga ne koristim puno jer imam stolni Keithley, ali taj UT mi je odličan "leteći" instrument za po terenu.
Post Reply