(signal)iz pojacala u pojacalo

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
madafaka55
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 11-07-2012, 18:50

(signal)iz pojacala u pojacalo

Post by madafaka55 »

Eo prije svega pozdrav ekipi. Imam jedno mozda dovoljno glupo pitanje da cak ni na googleu ne mogu pronaci odgovor. XD
radi se o tome da imam pojacalo za auto (2x100w, 4ohm) koje nazalost nema nista osim gain podesavanja, znaci ulaz-gain-izlaz. htio bih spojiti to pojacalo na neke zvucnike na kojima pise 150 max peak. uglavnom nije mi bitna jacina zvuka neka radi dovoljno glasno, uopce ne moram iskoristiti ni 50% snage posto ce biti na baterije. jos bi htio imati regulaciju za bass, visoke i srednje tonove sa ovim uredjajem:
http://www.dealextreme.com/p/2-ch-hi-fi ... port-34406
sad me zanima da li ja mogu izlaz za zvucnike ovog gore uredjaja spojiti na INPUT mog pojacala 2x100W pa tek onda na zvucnike?
negdje sam nasao da se ne smije pojacavati vec pojacani signal ali ako necu jako pojacavati da ne trosi puno struje iz baterije, hoce li tada biti kakvih izoblicenja na zvucnicima ili nedaj boze pregaranja nekih od pojacala, ili bi mozda trebao neki filter/skretnicu i kako onda to najjednostavnije spojiti da radi solidno - makar malo jace nego na mobitelu? Hvala
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by Kukinjos »

madafaka55 wrote:makar malo jace nego na mobitelu?
Koliko vidim pojačalo s adrese:
http://www.dealextreme.com/p/2-ch-hi-fi ... port-34406
ima 20W RMS snage, to je ipak jače nego s mobitela, i to značajno. Zašto bi na to još dodavao dodatno pojačalo?

U pravilu možeš ono gore navedeno pojačalo spojit direktno na izlaz ovog, jer je dapače predviđeno da tako radi, ali čemu ako ti ne treba tolika snaga.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
madafaka55
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 11-07-2012, 18:50

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by madafaka55 »

ok. znaci nece biti modulacije i izoblicenja signala zbog kojekakvih frekvencija pojacala i sl.? zanima me jos jedna stvar, da li se moze ovo pojacalo na kojem ne pise nista o bridge modu, ipak spojiti kao jedno pojacalo od 200W? znaci u slucaju da mi je ipak 'previse glasno' sa tim pojacalom (2x100w), da li mogu spojiti izlaze da radi kao 1x200W za neki woofer ili sl?
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by Kukinjos »

Prijatelju, nisam vidoviti Milan, :) nisi dao nikakve podatke o pojačalu ni sliku ni model, pa kako onda mogu znati jel se može spojit u most? Otvori ga, vidi, slikaj, napiši model, možda ispod poklopca imaš mostiće ili prekidače za mosni spoj? Možda i shemu kako spojit!
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
madafaka55
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 11-07-2012, 18:50

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by madafaka55 »

kao sto rekoh, jedino sto pise na tom pojacalu je: Stereo Power Amplifier (PA584524) Icar tehnic 2x100W, i jos jedna stvar koju znam je da ima 2x2sb827r i 2x2sd1063r.
Image
Image
Image
recimo ako ne pise nista o bridge spajanju - nema bridge spajanja?
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by Kukinjos »

Očito nema bridge spajanja, jer je već svaki kanal u bridge-u. :(
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
madafaka55
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 11-07-2012, 18:50

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by madafaka55 »

zahvaljujem na ovako brzim odgovorima... :D
madafaka55
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 11-07-2012, 18:50

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by madafaka55 »

eo stiglo pojacalo sa dilixtrima i spojio sam ga kako sam opisao. medjutim signal na kraju drugog pojacala je samo "zip, tip, tip..s zip, tip, tip..s" dok svako pojacalo zasebno radi. izgleda da ipak ne mogu raditi ovako 'zajedno' ? moze li neko objasnjenje zasto?
destroy2
Posts: 8
Joined: 14-10-2012, 15:34

Re: (signal)iz pojacala u pojacalo

Post by destroy2 »

Ne spajaj tako! Zapalit ćeš si oba pojačala. Ne možeš tako spajat jer ti ni jedno pojačalo nema line out(izlaz sa predpojačala). Dakle trebao bi otvoriti ovo pojačalo od 2x20w i pronaći izlaze sa predpojačala tj ulaze na ic/tranzistoru pojačala te odatle provući dvije žice (ljevi i desni) odnosno tri i za zemlju na ono pojacalo od 2x100w
Post Reply