JBL 50P filter (provera i preporuka) ?

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
MilanStankovic
Posts: 7
Joined: 20-05-2011, 14:32
Location: Priboj
Contact:

JBL 50P filter (provera i preporuka) ?

Post by MilanStankovic »

Image

Pozdrav svima. Morao sam se obratiti vama posto drugog nacina nemam. Naime, imam problem oko seme i nacrta plocice. Neke komponente nisu oznacene, neke nisu na plocici a nalaze se na semi i tako dalje. Nacrt sam nasao na nekom turskom sajtu i zelim uz Vasu strucnu pomoc da finalno uradim najbolji moguci nacrt da bih ga podelio sa svima jer ga mnogo hvale da je medju najboljima.

Dakle, prvi problem je na slici kondenzator koji se nalazi izmedju prvog i drugog OPAMP-a: Slika 1
Drugi problem je sto na sematskom prikazu filtera stoji 8xBA4558(OPAMP) a na nacrtu plocice stoji samo 4 komada: Slika 2
Treci problem je sto nije naznaceno na plocici da li su potenciometri LIN ili LOG za visoki, srednji i niski.
Cetvrti problem je sto sam nasao navodno poboljsanu verziju istog filtera sa boljim proracunom i drugim vrednostima komponenti te novim nacrtom plocice pa me je to dodatno zbunilo koji je u sustini od ta dva bolji.Link za preuzimanje celog paketa se nalazi OVDE

Nacrt je radjen u Proteus 7.4 verziji. Nadam se da ce mi neko od Vas izaci u susret da zajedno sredimo tu semu pa da ga konacno napravim i spojim na svoje APEX pojacalo koje sam napravio i koje radi fenomenalno samo bih jos taj filter da ugradim u njega i da to sve podelim sa Vama.

Hvala unapred na odgovoru...
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: JBL 50P filter (provera i preporuka) ?

Post by WhiteHead »

1. Kondenzator je definitivno 100n
2. U jednom kućištu IC-a imaš po dva OP-ampa, tako je i označeno U1A,U1B........U4A,U4B
3. za POT-ove mislim da su LIN
4. ostalo ne znam
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
Nemanja_Elektronika
Napredujem
Napredujem
Posts: 157
Joined: 15-12-2008, 12:37
Location: Banja Luka

Re: JBL 50P filter (provera i preporuka) ?

Post by Nemanja_Elektronika »

Pot su linearni , kon je 100 nF, a sto se tice ove poboljsane verzije, nemam sa cim da je uporedim?

kako izgleda ova orginalna shema i ta poboljsana verzija?

postavi pa cu da vidim.
Svi uredjaji rade na bijeli dim.... kada taj dim izadje, oni vise ne rade..:)
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: JBL 50P filter (provera i preporuka) ?

Post by yt1nvs »

Radi po PCB oznakama ja ga pravio pre 2god. radi i dan danas u jednoj diskoteci kod mene.
User avatar
MilanStankovic
Posts: 7
Joined: 20-05-2011, 14:32
Location: Priboj
Contact:

Re: JBL 50P filter (provera i preporuka) ?

Post by MilanStankovic »

Nemanja_Elektronika wrote:Kako izgleda ova orginalna shema i ta poboljsana verzija?
Celokupan paket sa prvom i drugom verzijom je OVDE DOWNLOAD. Hvala Nemanja za info, potrudicu se veceras da nesto odradim u Proteusu da vidim kako ce ispasti... Znas kako, volim da imam semu i nacrt, da su kompletni i razjasnjeni a posto baratam oko Proteusa i ostalih alata za dizajniranje plocica. Skinuo sam i Altium Desinger pa ga jos ucim a kad ovaj filter zavrsim, finalno cu da podelim sa vama tako da ce i najveci laik moci da ga napravi. U svakom slucaju, radim na jos jednom minijaturnom patentu koji ce uskoro ugledati svetlost dana a radi se o LED lampi koja radi bez baterija odnosno radi samo na antenu preko koje crpi elektrone iz vazduha i pretvara ih u struju ;)

Odoh ovo da sredjujem. Hvala Vam jos jednom svima :)
Post Reply