sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
VolkD
Napredujem
Napredujem
Posts: 199
Joined: 06-09-2008, 17:24
Location: Divaca (Slovenija)
Contact:

Post by VolkD »

Shenda wrote:@ pejky - Ujedno i testiraš... ako tebe izdrži - izdržaće svakoga na forumu (osim Darka!)
Dakle trebao bi i ja do Tuzle na testiranje ?

No sasvim je moguče, šta je to meni... e nekih 8 sati lagane vožnje.

No na Tuzlu imam dobra siječanja. Ali to je bilo pre 30 i kusur godina...
Jel se potopila ona kuča koja je polako propadala u rudnik ?

Pa trebao bi stvarno, da dodžem još jednom do Tuzle. Moram pronači neki razlog....
User avatar
tepih
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 257
Joined: 17-05-2008, 22:47
Location: Na forumu,pred monitorom
Contact:

Post by tepih »

@VolkD lako ja i voltmetar dodemo po tebe pa te mi provozamo do bosne :lol:
..::==)BOŽE, AKO PONOVNO BUDEŠ STVARAO SVIJET, PAMET U GLAVU!!!!(==::...
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Jel se potopila ona kuča koja je polako propadala u rudnik ?
Na mjestu gdje je bila ta kuca, sad su napravljena 2 slana jezera a zovu ih panonska jezera (jedina u europi), prava turisticka atrakcija...
Sad nas zovu "Malo primorsko mjesto - Tuzla" :lol:
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
VolkD
Napredujem
Napredujem
Posts: 199
Joined: 06-09-2008, 17:24
Location: Divaca (Slovenija)
Contact:

Post by VolkD »

E pa dobro - ovo jezero bi moglo biti dobar razlog za posjetu. Jedino neznam, dal bi pronaši to mijeto. 35 godina je ipak dugo vrijeme i što šta se zaboravi.
pejky, očeš mi bit vodič ?
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Nema frke, kad htjednes doc javi se :D
Ima jos dosta razloga da dodjes, pogledaj na:

http://blicko.ba/index.php?option=com_r ... &subcat=10
http://blicko.ba/index.php?option=com_r ... 9&subcat=9
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Post by Ford »

...pa ovo je ljepše nego na Limanu... :D

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _Liman.jpg
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

A sto je najbolje, nalazi se u centru grada...

Pa kad krenu, onako golisave i sa raznim rekvizitima za plazu, kroz grad, imas osjecaj kao da si na moru 8)

Valjda nas zato i zovu primorsko mjesto...
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
tepih
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 257
Joined: 17-05-2008, 22:47
Location: Na forumu,pred monitorom
Contact:

Post by tepih »

u sta se ova tema sve pretvorila dragi bože :lol:
..::==)BOŽE, AKO PONOVNO BUDEŠ STVARAO SVIJET, PAMET U GLAVU!!!!(==::...
User avatar
VolkD
Napredujem
Napredujem
Posts: 199
Joined: 06-09-2008, 17:24
Location: Divaca (Slovenija)
Contact:

Post by VolkD »

Ufff... Pa tuzla se toliko promjenila, da sam jedino kozu 100% prepoznao.
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Jos jedan razlog vise da dodjes :lol:

Idem se obratit gradonacelniku da me plati sto promovisem turisticku ponudu grada :P
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

Dođite svi na Liman u Detkovac :P


(bar da je tako na Limanu, nebi dolazio kući uopće :D )
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Post by race king »

hehe...kad sam ja bio na zrću (na pagu), predvecer nema mozda 100 ljudi... a oko 9-10, kad pocnu dolazit... bolje da bezis xD
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ima liman i u novom sadu a na limanu plaza strand a na plazi strand LUDILO :D
User avatar
marsovac
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 24-02-2008, 00:21
Location: Osijek, Hrvatska

Post by marsovac »

Idem u srednju Strojarsku tehničku školu Osijek, imam(samo) 16 godina, a elektronikom se bavim od svoje 4-te..
U školi idem pod slobodne aktivnosti na robotiku, foto sekciju, i fizičare(ta nastavnica, susjeda mi, me vodila na državno prošle godine..)

Dakle po godinama kolko se bavim ,elektronika je svakako prešla cijeli život, digitalnom umjetničkom fotografijom se bavim od 2006-te, a općenito od ovog što doma radim, to su svakakvi fizikalni pokusi, sa malo i kemije.. kemija mi je zanimljiva no teorija mi baš i ne ide a i tvari mi nisu previše dobavljive.. dosta njih.

Ono što mi još ide, ko još jedan hobi, je rezbarenje.. uvijek u školi onu školsku kredu rezbarim u razne oblike, pravim srceta, zvjezdice čudne kao npr stella octangula, kućice i slično iz komadića krede...
Neko vrijeme sam proučavo i astronomiju no nije mi više zanimljivo,

Sad mi većinu vremena zauzima škola, skoro sve, pa i ne stignem ništa više od toga.. a zanima me sve i svašta, no elektronika i fizikalni pokusi, to mi baš ide :)

Pošto nakon svega nisam našo zapravu svrhu ijednog smjera, moja izjava je:"Kad narastem, htio bi bit sveznalica!" :D
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

Marsovac wrote:
Ono što mi još ide, ko još jedan hobi, je rezbarenje.. uvijek u školi onu školsku kredu rezbarim u razne oblike, pravim srceta, zvjezdice čudne kao npr stella octangula, kućice i slično iz komadića krede...
@Marsovac, ajde postavi neke slike toga što si rezbario, zvuči zanimljivo :wink:
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Za vecinu nas sa ovog foruma se moze reci da su ljudi nadprosjecne inteligencije, koji bi da znaju i probaju sve.
Meni roditelji pricaju da sam sa 3-4 godine razvaljivao stvari da vidim kako rade. Sada, sa 16 godina nisam se puno promijenio! Hocu sto vise da znam, gledam 3-4 dokumentarca dnevno, o svemu, bavim se elektronikom, pecanjem, sportom, hemijom, skolom, motorima, hackingom, programiranjem, citam naucne knjige, ali i proucavam ljudsku psihologiju...Zasto? Zato sto sam valjda rodjen takav. Velika zelja za znanjem, sto bi englezi rekli: Neverending quest for knowledge. Da nije ljudi kao sto smo mi svijet bi vjerovatno izgledao drugacije.
Po ovom sto sam iznad rekao mnogi bi pretpostavili da nemam drustvo, curu, da ne izlazim. Bas naprotiv, imam veoma aktivan socijalni zivot, odlicno drustvo, curu, i obozavam zajebanciju, izlaske i kafe sa drugaricama :)
Oni koji nisu kao ja ne mogu to shvatiti, tako da ljude slicne meni nazivaju streberima, ako sam bolji u skoli od njih govore mi da ucim po citav dan...Valjda ljubomora, sta ja znam!
Mozda sam malo promasio temu, ali ovo je odgovor na post od marsovca jer mislim da smo dosta slicni. Jopagti je isto takav :)
U zadnje vrijeme mi je jako tesko naci vremena za sve! Skola, izlasci, treninzi, engleski, kafe, teretana...Pa elektronika malo pati...
Evo vec 20 dana idem kupiti dijelove i nikako! Nema para pa nema vremena pa kad skupim vremena potrosio pare
:D
Oni koji me ne razumiju ce vjerovatno kritikovati post, ali njih se i ne tice pa me ne zanima. Post je napisan u cilju upoznavanja.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ma pustite vi Mladu Nadu ja mu verujem samo ovo za drugarice :D
User avatar
tepih
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 257
Joined: 17-05-2008, 22:47
Location: Na forumu,pred monitorom
Contact:

Post by tepih »

@stojke slazem se u potpunosti :lol:
..::==)BOŽE, AKO PONOVNO BUDEŠ STVARAO SVIJET, PAMET U GLAVU!!!!(==::...
User avatar
marsovac
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 24-02-2008, 00:21
Location: Osijek, Hrvatska

Post by marsovac »

aww toe tako kjut.. ja osobno ne izlazim iz kuće, a profesori me baš i ne vole.. pojedini ali bitni, ja sam pao prvi prvi razred srednje škole, jer su me profesori izbacili i tužili za psovanje, opiso sam i kako to, još među prvim postovima na blogu..
I da, pišem i blog, www.pold.bloger.hr
Što se tiče mog neizlaženja, to je jer mi ja mama vrlo čudna, obiteljske nesuglasice s mamom su u pitanju, a tata mi je nažalost umro 2003. moj tata je isto težio sveznalici, premda specijalnost mu je bila botanika a zanimanje pismoslikar..

Što se rezbarija od krede tiče.. nisu mi na ovom kompjuteru, evo sad sam upalio i drugi komp da mogu stavit koju sliku..

ImageOvo naprimjer, je od jednog dijela, kockice krede, to je kao zvečka jer svecka kad mućkaš u šaci XD

uuuu.. ovo sam našo uploadano bilo sa linkom.. što se tiče fotografije.. glava od HDD-a 8) Image

A što se krede/rezbarija tiče:
Image
Image
Image
Image
I ovo je napravljeno od drugog materijala.. krompira XD
Image

I još malo fotografije.. laser onaj po 5kn, njegova laser dioda sa miliamperom struje:
Image

mjesec kroz dalekozr i još neke leće:
Image

i, glava od printera, termička, njoj sam proučavo princip rada pa.. našo sam urezan logo na čipu:
Image
.. imam osjećaj da ću još nešta stavit.. očito sam jako volio slikat stvari pod povećalom, onda svijet ima više megapiksela, nađe se više stvari XD..
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Kod nekih ovdje su jos komunisti na vlasti. Spominju se drugarice i drugovi. :lol:
Post Reply