pomoc sa gsm call alarm

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
rambo1
Posts: 10
Joined: 09-02-2010, 09:05

pomoc sa gsm call alarm

Post by rambo1 »

e ovako imam problem sa gsm call alarm

znaci sve sam sastavio sa original dijelovima i sve je ok kod prikljucivanja uredaja na 12V (znaci blinka zuta svakih 10-ak sekundi), kad spojim uređaj na sklop svijetli zuta non stop kako i pise u upustvu (prepoznavanje uređaja), e kad spojim on-off na masu crvena blinka nekoliko sekundi brzo i stane skroz,znaci ugasi se skroz, a ne kako pise u upustvu da treba da blinka brzo nekoliko sekundi i da onda nastavi blinkati svakih 0,5 sekundi
(uređaj sam spojio sa siemens m35 mobitelom)


molim za pomoc ako ko zna u cemu je problem


http://www.elektronika.ba/501/gsm-call-alarm/" onclick="window.open(this.href);return false;
rambo1
Posts: 10
Joined: 09-02-2010, 09:05

Re: pomoc sa gsm call alarm

Post by rambo1 »

zna li iko sta bih mogao biti problem???
rambo1
Posts: 10
Joined: 09-02-2010, 09:05

Re: pomoc sa gsm call alarm

Post by rambo1 »

joj rijesio sam,on-off treba spojiti,a ja mislio treba samo dodirnuti kao i senzor,ali sad nece da zove kad spojim senzor.

eto sad imam taj problem,zna li ko zasto nece da zove???
rambo1
Posts: 10
Joined: 09-02-2010, 09:05

Re: pomoc sa gsm call alarm

Post by rambo1 »

kao sto gore kaze sve sam rijesio i nece da zove broj kad se spoji tacka senzor na masu

(nista se nedesava). usput cemu sluzi kristal i dali on treba da bude 10 MHz ili 10000MHz

kao sto pise u upustvu i kao sto sam ja stavio ,posto sam vidio na forumu da se spominje

kristal od 10 MHz za siemens i 5 MHz za s.e. telefone
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: pomoc sa gsm call alarm

Post by trax »

Kristal treba da bude okruglo 10 MHz, a to ti je isto sto i 10.000 MHz :-)

Ako nece da zove, to je vjerovatno zato sto nisi dobro uprogramirao broj koji treba da zove.
Post Reply