Prijemnik za pandure

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Pa kod vas nevazi parola ima se moze se :D kod nas se nesecam kad sam poslednji put video tokca kod pandura zadnji sto sam vido bio je obmotan braon selotejp trakom oko baterije :? :D
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Nasi panduri odbijaju koristiti motorolu , jer ima dugme za predaju , a oni se nikad ne predaju :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

:lol: :lol: :lol:
buco

Post by buco »

E ovo za "predaju" je stvarno dobro !!!!!!!! :P :P :P
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Nisam prepisao niotkud , made by me :wink:
Zar je moguce da se obicni FM prijemnik ne moze modifikovati da prima frekvenciju ~50Mhz visu od predvidjene?
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Evo ja rasturio ovaj radioncic sto ima 2 tastera(scan i reset) u njemu ima ovaj integral ali neznam koliko mogu i kako da prosirim frekvenciju :?: :?: :?: :?: :?: :?:

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 088[1].pdf
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Mozda da skratis zavojnicu?
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Evo malo sam se zezao pomerao sam zavojnicu i uhvatio bezicni telefon PANASONIC cordles phone 30-40kanala :shock: oce malo sutra nemoze da se prisluskuje hahahahah :twisted: Merio sam telefon predaje od50-53mhz :D probacu da se poigram i zavojnicom a cemu bese sluzi varikap dioda :shock: Zaboravio sam sta ce biti ako nju menjam
buco

Post by buco »

30--40 kanala !?! :D stari dobri Panasonic 47MHz CFa !! Ne samo da se od davnina moze prisluskivat negu "idiotu" koji ga ima mos uc u liniju bez problema i rijest se vecih telefonskih racuna !! Ubacivanje je jednostavno
i ne zahtijeva neki poseban trosak i neko posebno poznavanje elektronike !! :?
Ja sam prije 10--15 godina jedva odgovorio neke moje znance da ga poklone "neprijateljima" !! I demonstrirao im kako im se moze upast u liniju , tek tada su se prepali i neki su se vratitli na stari linijski a neki na modernije digitalne telefone [npr.. Siemens gigaset 2000 ] , gdje je komunikacija baza / drska kodirana !! I nemoze se prisluskivat bez opreme !! :P
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

E ja po zgradi cesto uhvatim neki razgovor...Ono ja pricam i frekvencije se mijesaju , zanimljivo je cuti kako komsije kritikuju drzavu :twisted:
Nego...Mislim da bi se panduri mogli prisluskivati pomocu jeeednostavnog radio-detektora :idea:
@Firkragg , ima li te :?: :?: :?:
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Sto se mucis da slusas razgovore na telefonu o kritikovanju drzave :? :? :? :shock: UPALI TV I CEKAJ DNEVNIK :D :D :D :D :P
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

DOBRA :lol: :lol: :lol:

Citiram "E, Neno, Moš mislit sta mi je Rada uradila
-Koja Raada
-Ona sto radi u prodavnici , majku joj jebem
-Sta je urad'la
-Zajebala me
-A jebem joj maaajku , pa kako te zajebala
-Ja kupila hljeb , dala joj 5 maraka , a ona , jebem joj majku , mi vratila 4 marke , vise nikad necu kupit' kod nje
-Milka , jesi li ti gledala dnevnik sinoc , zeno bozja
-nisaaam , stoo?
-Od sinoc je hljeb poskupio na marku
-O jebem im maaajku
- E moram ic' sirit' ves , pa se cujemo
- Zdravo...."
Ovaj razgovor se odigrao dan nakon sto je hljeb poskupio za 20 pfeninga (sa 0,8km na 1km). Mozda nije sve tacno kako sam napisao , ali tu je negdje , takve stvari se ne zaboravljaju...Izvinjavam se ako ima malo vulgarnog sadrzaja , samo sam ih citirao , @trax , cenzurisi ako mislis da treba
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Trax ma pusti da se ljudi smeju i razonode 8) :D :D :D :D :D :D

A GDE SU SMAJLICC :D IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

Post by UNWANTED »

stojke369 wrote: A GDE SU SMAJLICC :D IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
aaaaaaaaaaaaaaaaaa :!: :!:
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

:? jel ovdje nekog uopce zanima prijemnik, ili ste tu samo zbog viceva
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Mene zanima :!: :!: :!: Ja se mucio sa malim prijemnikom sto ima reset i scan tastere ali izgleda da niko nezna da mi pomogne kako da prosirim frekvenciju primanja.Imas podatke o integralu koji se koristi unutra na 2 stranici
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

evo ti prilika DA ISPITAS SVOJ FREKVENCMETAR

imas na pinovima 4 i 5 VCO-naponsko reguliran oscilator
spoji preko koaxa ili mikr. kabela frek.metar na te pinove
mozes se igrat sa zavojnicom i pratit frekvenciju
ili mozes izbacit varicap diodu i umjesto nje stavit trimer kondenzator i regulirat frekvenciju 160 - 170 MHz

napisat cu malo opsirnije o ovoj temi sutra, morate znat da sa takvim igrackama nemate prevelike sanse
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

zaboravio sam ti napomenut da bi na pinovima 4 i 5 trebala biti frekvencija za 10,7 MHz veca od one koju mislis slusat (pod uvjetom da je IF frekv. ovog prijemnika 10,7MHz, a mogla bi biti i 455kHz), evo tu se koristi onaj prekidac na frekvencmetru koji odbija tu frekv., dakle ukljucis onaj prekidac i ocitavas frekv. koju slusas
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

ja sam pokusavao modificirati onaj scan radio ,ali nisam uspio
stavljao sam manju zavojnicu, sirio i skuplju zavojnicu ali nikad uhvatiti muriju ili sta slicno.
pokusavao sam i onaj radio iz praska ,ali sam uspio samo na njega uhvatiti tv signal hrt1 audio
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

virtualx wrote: ali nikad uhvatiti muriju ili sta slicno.
pokusavao sam i onaj radio iz praska ,ali sam uspio samo na njega uhvatiti tv signal hrt1 audio
o ovome bi se dala napisat knjiga, ali drago mi je vidjet da se netko trudi bar i malo, vecina samo spama

Virtualx, na dobrom si putu, HTV1 ti je na oko 176 MHz, a policija na 160-170MHz, vrtis se ti po njihovoj frekvenciji.Ja sam slozio prijemnik sa TV tjunerom 47-860MHz i u isto vrijeme kupio polovni analogni prijemnik sa kojim mozes primat CB band i 54-176MHZ, izgleda ko obicni radio sa skalom, jedino ima tri podrucja, platio sam ga 10Eura.Zasto ti ovo pisem, da svatis, a i ostali, ja sam se navrtio tih prijemnika do ludila, vec mislis da ne rade ili da je policija na nekoj drugoj frek. Problem vam je s tim sto im je osjetljivost premala i mogu vam hvatat policiju 3-5 km udaljenosti, drugi problem je sto policija ne odasilje 24sata ko radijo ili TV i da se pogodi pravo vrijeme na pravom mjestu(mislim na skalu radija) velika je slucajnost, ali uspije se. Sirina kanala kod TV i radija je puno veca , tu se radi o WFM modulaciji, a kod policije o uzoj sirini kanala NFM modulacija, npr. radio postaju (bilo koja od 88-108MHz) recimo 100MHz mozete slusat od 99.5MHz do 100.5MHz, a polic. ako je na 165.25MHz necete cut na 165.30 ili 165.20MHz, nadam se da je jasno. Ima na netu prijemnika za NFM, pitanje je dali imate volju za njihovu izradu, sami dijelovi se u vecini slucajeva narucuju iz inozemstva i cijena dijelova se krece (ukljucujuci postarinu, carinu i 20Eura bankine provizije) 50-100Eura.
Post Reply