Trax-ov IR Dimmer svetla

Sve vezano za mikrokontrolere

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by DaTi »

Verovatno je zbog protokola , mislim da je trax koristio RC5 protokol. Verovatno tvoji ostali daljinski ne koriste RC5 vec neki drugi, jedino mi to pada na pamet da ne valja...
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by [eDo] »

Slazem se sa drugom DaTi-jem :) Neke muzicke linije tipa AIWA koriste drugi protokol pa mozda zato imash problema...Ako sve radi na daljincu od tv kartice onda je sklop sam po sebi dobar problem je u daljinskom. Takodje nece da rade daljinski upravljaci od klima video rekordera i satelitskih risivera bar ne svi :)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
kratki spoj
Posts: 24
Joined: 19-01-2011, 23:36
Location: Pisarovina

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by kratki spoj »

TV je Sony Bravia, linija mi je isto Sony. Ne znam probati ću sa drugim brandovima.
Hvala
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by [eDo] »

Probaj sa daljinskim od tv kartice za PC to garant radi :D
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by trax »

U dimeru je implementiran i RC5 i NEC protokol :-)
Tvoj daljinski vjerovatno koristi neki treci...
kratki spoj
Posts: 24
Joined: 19-01-2011, 23:36
Location: Pisarovina

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by kratki spoj »

Evo probao sam i ne mogu više jer sam dobio žuljeve na prstima.
Znači radi samo na daljinskom od TV kartice, ali teško prima signal, treba po 2-3 puta pritisnuti tipku da bi nešto radilo. I nakon nekoliko sati, kada npr. upalim svjetlo na daljinski on više ne radi nikako. Moram ga opet programirati da bi malo radio, pa onda opet izgubi kod.
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by PJERO »

Poštovani. POMOZITE.
Može li mi itko objasniti zašto u jedan PIC 12f629 kada ubacim traxov HEX za dimer samo mogu upaliti dimer i ništa drugo a isti taj PIC prima HEX za on-off od kifo el. i radi normalno. Provao desetak puta jedan pa drugi HEX, on-off uvijek radi a dimer samo može upaliti i ništa drugo. Na tipku pali i gasi. Radim sa malim RCD programerom (feng) i sa IC prog 1.05A. Svaki put prođe verifikaciju OK. S daljinskim normalo primi "program", ledica obavi svoje ali poslije samo on. Može li biti do PIC-a ili sam prije nešto zabrljao. S drugim pic-evima sve OK.
Pozdrav
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by PJERO »

Poštovani. POMOZITE.
Može li mi itko objasniti zašto u jedan PIC 12f629 kada ubacim traxov HEX za dimer samo mogu upaliti dimer i ništa drugo a isti taj PIC prima HEX za on-off od kifo el. i radi normalno. Provao desetak puta jedan pa drugi HEX, on-off uvijek radi a dimer samo može upaliti i ništa drugo. Na tipku pali i gasi. Radim sa malim RCD programerom (feng) i sa IC prog 1.05A. Svaki put prođe verifikaciju OK. S daljinskim normalo primi "program", ledica obavi svoje ali poslije samo on. Može li biti do PIC-a ili sam prije nešto zabrljao. S drugim pic-evima sve OK.
Pozdrav
Probavao i sa drugim daljinskim i isto. Ovaj jedan PIC što sam prog prije godinu i pol radi sa svim daljinskima OK, a sada sa istim HEXom i programatorom neće. Provao i sa Allpic-om i isto.
Može li biti do kompa, s obzirom da mi je sada dosta spor, iako za on-off prog prolazi glatko.
Još jedan pozdrav i ako tko može dati odgovor ili ideju.
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by yt1nvs »

Ja se sad ne mogu setiti da li su u samom hex-u podeseni konfiguracioni bitovi ili to mora rucno.
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by Kukinjos »

Pozdrav ekipi,
kako se ja uvijek javljam s nekakvim "teorijama" evo i jedan praktični popodnevni projektić. Pred neko vrijeme @PJERO je pokušao napravit @TRAX-ov IR dimmer i naletio je na problem jer mu nije htio ispravno radit, misleći da je PIC loše programiran svratio je do mene da probamo na drugom programatoru. Međutim problem je ostao i ustanovili smo da se javlja zbog samog napajanja kontrolera, koje nije stabilno, već "šeta" od 4,6V do 4,9V. Uz malu prepravku, dodavanjem još jednog elektrolita, stabilizatora 78L05 i zamjene zener diode, dobili smo uredan rezultat.
Povezat ću ovaj projektić i s izradom tiskane pločice foto postupkom. Shema i predložak pločice su napravljeni s programom Eagle. Predložak je otisnut na paus papiru laserskim printerom HP P2015n, pločica je vitroplast, kupljen u Chipoteci već gotova foto oslojena, lampa za osvjetljenje je klasična živina WTF :lol: 125W.
Želio sam pokazat kako se i u kućnoj radinosti može napravit zaista kvalitetna pločica. Obratite pažnju na detalje, oznake pinova na PIC-u, + oznake za elektrolite, oznake dioda, rub pločice. Brojevi uz PIC su manji od 1mm (male rupice su 0,8mm), rub pločice nije deblji od 0,1mm. Po slobodnoj procjeni, 0,2mm se može bez problema izvući ovim postupkom. Još bi trebalo naći jednostavan način izrade soldermask-a i onda bi bila skroz profi, to si ostavljam za budućnost.
Projekt je napravljen u jedno popodne, kad mi je bilo "dosadno" na poslu, dok nisam morao hvatat "pobjegle" pingove na mreži servera :ohno: , a zaželio se svoje struke, elektronike :D . Novu pločicu sam radio jer nisam imao PIC12F675 u DIL8 kućištu, već u SMD verziji, a ostatak elemenata je bio u TH tehnologiji. U prilogu će biti projekt u Eagl-u, ako kome treba baš ovakva verzija, nakon što @TRAX kaže "MOŽE, I NE GNJAVI VIŠE!"

Image

Image

Image

Image

Još je oprat od flux-a i poprskat Plastic sprejem bit će skroz sexy. Eh kad bi mi još i trebao ovaj dimer :cry: , bilo bi odlično, ali najvjerojatnije će završit kao i gomila drugih projekata na poklon ili kao skupljač prašine i uzimač mjesta na stolu ili na polici :roll: .
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by morski_pas »

u odsutnosti gosp. Trax-a evo ja ću ti reći :lol:
"MOŽE, I NE GNJAVI VIŠE!"
a na kojoj mreži loviš ciple he he.....
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by trax »

Tu sam ja... gledam i citam :-)
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by morski_pas »

pozdrav Trax ,ma znao sam ja da si tu negdje ,jesi ti što "ulovio" u Rijeci :P

P.S. Kukinjos ako ti je viška pošalji meni he he (imam više mjesta na polici ) :roll:
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by Kukinjos »

@morski_pas za ciple nemam certifikat (čitaj dozvolu), pa ti neću reć di i kojom mrežom ih lovim :lol:
morski_pas wrote:P.S. Kukinjos ako ti je viška pošalji meni he he (imam više mjesta na polici ) :roll:
imam par ljudi kojima moram najprije ponudit ovo, pa ako mi ne bude trebalo ti dobijaš :wink:
Evo i priloga, shema i pločica u Eaglu!
TRAX_Dimmer.rar
(67.53 KiB) Downloaded 483 times
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
tehcereal
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 39
Joined: 25-02-2012, 21:15
Location: Zagreb

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by tehcereal »

Negdje sam procitao u temi da moze kondenzator ovaj od 0.39 iz dial up modema
Sad ja imam jedan modem a na kondenzatoru je oznaka 2E474J razmak pinova je jednak
Jel bi mogo taj iskoristit
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by [eDo] »

I dalje ne kapiram zashto si morao ubaciti 7805 kad i ona dioda od 5,1V radi savrsheno...

Bolje da si radio pcb za onu verziju sa 2 zice rusku jer je sindja uradio plocice odavno koje rade ;)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by Kukinjos »

Baš tu je i bio problem, ta dioda nije baš tako savršena, i PIC je išao u reset i brljavio, doduše ne svaki, već samo novo kupljeni. Očito je Microchip nešto mjenjao u izradi samog PIC-a, jer smo probavali na istu pločicu stavljat PIC starije i novije generacije, s istim softom i programiranim s istim programatorom. Stari je uvijek radio uredno, a novokupljeni nikad. Na osciloskopu se vidio problem u napajanju, onaj koji sam naveo, koji očito starijoj generaciji PIC-eva ne smeta, za razliku od novije.

Projekt mi nije bio napet za radit, već više pomoć Pjeru riješit problem, zato nisam išao pravit verziju s dvije žice.

@tehcereal, sve si napisao osim radnog napona, treba bit bar 400V, a kapacitet je u redu - 470nF.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
PicBeginer1
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 12-11-2012, 23:27

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by PicBeginer1 »

https://www.youtube.com/watch?v=S6__g3CkuDo

Evo i mog Dimmera, super radi :D
milan95pn
Napredujem
Napredujem
Posts: 146
Joined: 04-08-2011, 11:33

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by milan95pn »

dimmer.rar
Dimmer
(415.2 KiB) Downloaded 415 times
Potreban mi je hex za ovaj dimmer koj sam okacio u rar-u.
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Trax-ov IR Dimmer svetla

Post by [eDo] »

Upakovan :)

Image

Postavicu klip kad ga nadjem ispalo je odlicno ova montaza ;)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
Post Reply