TDA1518BQ Pojačalo

Audio projekti

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by VFDisplay »

ali ne kužim šta je tu teško oko programiranja PIC-a s GOTOVIM source codom????
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by VFDisplay »

može pomoć:
znam da sam malo glup ali kako natjerati EAGLE da mi sch pretvori u pločicu ali već gotovu (da ne moram sam, nego da mi on nacrta pločicu spremnu za printanje) :?:

nadam se da znate na čega mislim?
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by sindja1204 »

Uzmi veliku motku i na njoj napisi sta Eagle treba da uradi pa udri..... :idea: :idea: :idea:
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by VFDisplay »

saznao sam kako sch prebaciti u brd, ali me sad zanima još samo jedna stvar oko PIC12F629 da li se on može više puta programirati, npr ako se zabunim???
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by sindja1204 »

Pa hajde reci nam kako si naterao Eagle da ti sam nacrta plocicu vec gotovu, spremnu za printanje? :!: :?: :roll:
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by mataya »

mozes ga reprogamirati jako, jako puno puta.
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by VFDisplay »

nacrtao sam shemu, zatim otišao u File>Switch to Board,zatim mi se otvorio prozor za editiranje izgleda pločice ,otvorio sam Tools>Auto..., te sam zatim kliknio na Load... otvorio mapu u kojoj je instaliran EAGLE (EAGLE-5.6.0\projects\examples\singlesided\singlesided_v.ctl) te kliknuo na open te zatim OK i to je to.

@mataya jesi li ti ikada programirao PIC, te ako jesi da li je onaj programer koji ću ja napraviti dobar te koji da program koristim te na šta NAJVIŠE moram pripaziti tijekom programiranja???? PLIZ POMOĆ!!!
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by sindja1204 »

Pitao si kako da ti Eagle sve uradi SAM. Eagle moze da automatski rutira veze, ali nema auto placiment, pa moras sam da se pomucis da napravis raspored elemenata. Za prebacivanje iz sch u brd nemoras u File/Switch to board, jer u zaglavlju imas ikonicu pomocu koje direktno prebacujes iz sch u brd. Kad postavis elemente nemoras da se mucis sa otvorio sam Tools>Auto..., te sam zatim kliknio na Load... otvorio mapu u kojoj je instaliran EAGLE (EAGLE-5.6.0\projects\examples\singlesided\singlesided_v.ctl) te kliknuo na open te zatim OK, posto u alatima u dnu sa leve strane imas ikonicu auto. Kad se otvori prozor auto rutera, podesi opcije top/botom, routing grid i (/\- |*) tipove rutiranja, stisni OK, i tek sad Eagle sam rutira. U prevodu Eagle ipak nemoze sve sam.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: TDA1518BQ Pojačalo

Post by pedja089 »

za taj pic ti treba neki malo ozbiljniji programator. koji podrzava oba moda programiranja. i prvo vpp pa vdd i vdd pa vpp. to je potrebno jer se kod pica koristi interni oscilator i mclr je iskljucen. kada ga jednom isprogramiras u standardnom modu(vdd pa vpp), drugi i svaki naredni put moras ici sa opcijom vpp pa vdd.
a koliko sam video to onaj programator ne podrzava.
Locked