Daljinsko upravljanje kamionskom pumpom za beton.

Završeni projekti naših članova foruma ali bez ključnog dijela dokumentacije (showroom).

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Module za 433 možeš naći na TONE na internetu, pa mi nije jasno kako ti nije uspjelo. Baš evo danas sam dobio 10 transceivera RC1240 od Radiocrafts-a iz Norveške.
Nasao sam ih ja na netu ali sam mislio na balkanu kod nas da se ne patim sa visokim postarinama i carinama koje su predpostavljam vece od samog dela.

Hvala puno na linkovima :wink:
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

....

Post by mbruck »

Imaš u Beogradu distributera za Mipot RF module. Ali ti ovaj podatak mogu, nadam se, naći tek u ponedjeljak, jer mi je to na računaru na poslu, a sutra nisam tamo.
Nasao sam ih ja na netu ali sam mislio na balkanu kod nas da se ne patim sa visokim postarinama i carinama koje su predpostavljam vece od samog dela.

Paaa ne mora biti baš tako.... Primjerice, DigiKey šalje i običnom poštom i nije skupo.
HopeRF moduli ti nemogu doći jeftiniji, $8 do $12 i poštarina nekih 40-ak. Zato uzmi nekoliko da se onda isplati. Kinezi ti bez problema stave vrijednost par dolara, pa te neće ni zvat sa carine.
Snalazi se, moljakaj, kukaj, ako si student onda očekuj da će ti smanjiti.
Ja sam softwer od 500€ tako na kraju dobio džaba. Ako imaš bilo koga u EU naruči na njega, pa nek ti pošalje poštom ili autobusom. Ja tako dobijam sve semplove. Sestra iz 'Olandije prepakuje i pošalje. A sad imam shemu u Beču.
User avatar
zmedak5
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 214
Joined: 21-07-2007, 00:18
Location: Komin

Re: Daljinsko upravljanje kamionskom pumpom za beton.

Post by zmedak5 »

javi mi se na pm!
elly
Posts: 2
Joined: 25-10-2011, 22:21

Re: Daljinsko upravljanje kamionskom pumpom za beton.

Post by elly »

Gdje se moze nabaviti ista stvar ali da ide sa žicom.
U svakom slučaju, proizvod je za 10+
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

Re: Daljinsko upravljanje kamionskom pumpom za beton.

Post by mbruck »

"ista stvar", a da i ide žicom, je "ručni daljinski" popularno. Samo ta žica je veoma skupa, oko 80km (300-njak kuna) po metru, jer mora izdržati extremne uvjete korištenja. I obično dolazi sa kamionom...
A na njoj su samo prekidači za releje koji onda upravljaju hidraulučkim ventilima....
elly
Posts: 2
Joined: 25-10-2011, 22:21

Re: Daljinsko upravljanje kamionskom pumpom za beton.

Post by elly »

a moze li se gdje nabaviti?

Moze li na PM broj tel. da se cujemo.
Hitno mi treba kutija sa 1 joystickom (4 smjera kretanja) i jedno komandno dugme .
Joystick upravlja sa 2 elektroventila a taster upravlja sa trecim elektroventilom.
Radi se o ralici. (2 elektroventila se koriste za pomjeranje ralice lijevo,desno,gore,dole) a taster sluzi za ukljucenje posipaca (soli ili pijeska). Kutija se nalazi u kaini kamiona.

Spominjes i releje za ukljucenje elektroventila

Moze li kakva shema ili nacin spajanja zicano ili na PM cijena gotovog sklopa sa brojem tel.


Pozz
Post Reply