Gsm otvaranje putem besplatnog poziva

Sve vezano za mikrokontrolere

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Gsm otvaranje putem besplatnog poziva

Post by LIAM »

Ljepi pozdrav društvo
ovo šta vi radite ovdije i o čemu pričate je super svaka čast i samo tako nastavite danas je malo njih koji nešt znaju i koji to žele podijeliti sa ostatkom svijeta
ja sam michele i živim i radim u rijeci a elektronika mi je hobi

Onda društvo kad smo se upoznali htio bi priječi na stvar
radio sam prije u motorola servisu gdije sam popravljao radio stanice i mobitele a mobitele i sada tu i tamo popravljam jer zbog novog posla ne stižem
u mojoj skromnoj radionici ostalo je pa sigurno preko 100 raznovrsnih mobitela neki ispravni nekima je otišao lcd baterija itd.
Neda mi se to baciti pa eto tražim nešto gdije da ih iskoristim

Uz ovaj vaš sms kontroler imam još jednu ideju pa ako ste voljni da je realiziramo .........
Htio bi da napravimo uređaj na koji bi se spajo mobitel i po pozivu na njega bi aktivirao relej na dve tri sekunde
ali bi uređaj morao imati sljedeče
1.master broj (samo jedna osoba ubacuje broj u memoriju )
2.ubacivanje broja putem sms-a
3.brisanje broja putem sms-a
4.ubačeni brojevi bi se mogli dijeliti po grupama ( hitne službe dostava (15 minuta) stanari

I sve ostale kontrole koje se mogu izvesti smsom
pa društvo ako sam vas zainteresirao a ja vijerujem da ste svi vi skupa sposobni da napravimo jedan takav uređaj

Moj email je michele@bft.hr pa se nadam da se uskoro čujemo sa nekim idejama i riješenjima

Ekipa ljepi pozdrav

Administrator edit: Format teksta je promjenjen na Sentence-case.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

E ovako druže stari ili mladi. Na medjumreži postoje neka pravila ponašanja za sudionike foruma, chatova itd. Jedno od njih je da nije prihvatljivo niti pristojno pisanje VELIKIM SLOVIMA jer se to smatra DERANJEM ili VIKANJEM odnosno GALAMOM, a nitko - kao vjerojatno ni ti sam, ne voli kad se na njega (tebe) VIČE, DERE ili GALAMI.
Drugo bi bilo da malo pripaziš na zareze i točke i staviš ih tamo gdje pripadaju, jer u školi smo učili da isti(e) rečenicama daju smisao i razumljivost.
Tvoj prijedlog je zanimljiv. Nadam se da ćeš predložiti i neko konkretno rješenje - tehnički izvodljivo. Ima ovdje ljudi koji sipaju ideje iz rukava kao pijesak iz vreće, ali 99% tih ideja je tehnološki neostvarivo, jer ljudi ne znaju osnovne stvari.

Lijep ti pozdrav i dobrodošao na ovaj forum. Nadam se da ćeš dati doprinos svojim znanjem i iskustvom :!:

Smješko :D
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Prvo se ispričavam svima koje sam možda uvrijedio pisanjem velikim slovima jer nije mi niti neče biti namijera na nekog se derati i sve ostalo.
Ovdije sam isključivo da bih snekim podijelio neka mišljenja i prijedloge i našao riješenja za probleme.
Što se tiče samog projekta takva riješenja postoje več gotova, ali ja bih htio da sve one silne mobitele ili barem neke iskoristim za taj projekt.
U programiranju PICa nemam neka iskustva ,a posjedujem PIC MICRO + ICD USB od microelektronike.
Ustvari to bi trbao biti neki interface između mobitela i uređaja kojim se upravlja npr. elektro brava na portinu itd.......

Postoji mogučnost i da pošaljem nekom mob. da istestira neki prototip ili nešto takvo

Ekipa još jednom sorry ako sam nekog uvrijedio ali sa forumima osim čitanja nisam imao iskustva.

Idemo nešto napraviti znam da možemo

Pozdrav
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

mislim da bi ti bilo najbolje da zakacis mobilni na seriski port kompa, pa isprobas at komande. a sto se tice pisanja programa za piceve, moj preporuka ti je pic basic.
evo ovde mozes naci sve na srpskom o picbasicu
http://milan.milanovic.org/skola/mikkon/picbas-00.htm
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

ma nemoj ti zamjert smjesku to je njegov nacin dobrodoslice :lol: :lol:
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

pozdrav

Možes mi reći šta i kako kad spojim gsm sa pc kako testirati

Imali ko kakvu ideju kako realizirati sami sklop
Možda za početak da ima mogučnost upisivanja korisnika u memoriju sklopa tako kada se pozove mob. on provijeri dali je u memoriji i ako je tebi odbije poziv i da impuls releyu

Od telefona imam motorolu V50/51 V3688/3690
ericsson t28 philips itd....

hvala
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

pa spojis rx i tx od mobilnog na seriski port preko max232.
i at komande mu pises saljes i za svaku komandu trebao bi da dobijes odgovor od mob-1.
a u memoriju je lako upisati i proveriti broj, kad ga iscitas iz mobilnog.
moza je najlakse broj spakovati u nizove i samo se uporedi svaki clan iz oba niza. i ako su svi clanovi isti onda samo da signal za rele...
a sto se tice citanja i pisanja u memoriju, pogledaj na onom sajtu komande I2CWRITE i I2CREAD. jednostavnije od toga tesko da moze...
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

ekpa sve je ok
ja sam ipak novi i svaka kritika je dobro namijerna

imam dvije vrste pica jedan je PIC18F452 PLCC i 16F76
dali bi nam oni mogli pomoči u ovom projektu kao dali ih treba spojiti preko MAX232
ovo je sve super ali menam ideju kako ih spojiti i šta napraviti kolega mi objašnjava ali takvu vrstu iskustva nemam i to mi je novo
danas radim kabel sa max232 i probaču ga spojiti
dali te AT komande rade i preko USB kabela npr.K610
stvarno bi volio da zajedno riješimo ovaj zadatak
pozdrav ekipa
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

trebao bi da rade. a pic i mob spajas direktno stim sto ti na rx od moba ide zenerica od 3,3V
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Pozdrav

I tako ja spojio K610 i pokrenu HT i počeo da upisujem at komande ali hišta ja tu nemogu da skužim odnosno kužim nešto

sve nešto ja pišem i crtam ali neznammmmmmmmmmm

pomagajte ekipa
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

pa jel dobijas odgovor od mob-a?
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

dobijem odgovor kako za koju komandu
ali neznam ih kako iskoristiti
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

potrazi po netu od cega se sastoji odgovor. prelistaj forum ima opisano za poruke kako to ide...
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

pozdrav

našao sam na netu dosta toga o AT komandama i kada ih pišem u HT dobijem odgovor od moba

ali kako da napišem skup tih komandi da npr. nazovem sa drugog broja mob spojen na HT on ga pročita i odbije mi poziv mislim da se to i nemože iz HT
mislio sam da čemo to nekako puno lakše realizirati

idem da se igram
čujemo se ekipa
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

kada nazoves mob ja mislim da bi on sam trebao poslati da je primio poziv.
micromatic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 58
Joined: 23-02-2005, 14:13
Location: Hrvatska - Cakovec
Contact:

Post by micromatic »

Pozdrav,

Ako sam dobro svatio tebi veza hiper terminala i mobitela radi ok (ako u HTu upišeš AT doboješ od monitela odgovor OK ...) Čini mi se da nisi shvatio da ti za realizaciju predloženog projekta treba nešto više od HT. Dakle da bi izvršio neki niz AT komandi prema mobitelu i od njega obradio primljene informacije terebaš napisati nekanav program u nećemu. Ako se radi o vezi PC-a i mobitela na naćin koji si do sada koristio HT trebaš napisati program za PC (predlažem ti Visual Basic) koji će automatski slati niz AT komandi za određenu funkciju. npr kad pozoveš mobitel koji je spojen na komp dobiješ po RS232 text RING ukoliko je aktivirana CLIP funkcija dobiti ćeš ovisno o mobitelu i broj pozivatelja (nešto u obliku
+CLIP: "+3859123456789",145,"",128,"",0) pa ukoliko to nije broj kojem želiš nešto javiti možeš odgovoriti s komandom ATH ćime je odnijen poziv.
Ukoliko želiš poslati sms program treba odraditi nešto u obliku
AT+CMGS="+3859123456789" (što aktivira slanje sms a na taj broj)
zatim sačekaš da ti mobitel odgovori s znakom > te nakon toga po RS232 pošalješ text poruke npr "OVO JE TEST" koji završiš znakom <CTRL-Z>

i tako dalje. Da rezimiram :Hiper terminal ti služi samo za testiranje komandi i da vidiš što dobijaš od mobitela.
Za automatizaciju slanja komandi moraš napisati program bilo za PC ako je mob priključen na njega ili za neki mikrokontroler .


Oprosti ako sam te prenisko spustio u objašnjenju ali ćini mi se da ti te stvari nisu bile jasne. Usput rećeno ja taj uređaj imam u komercijalnoj primjeni odnosno izrađujem kontroler za SMS dojavu popunjenosti kontenjera s smećem. Ukoliko trebaš još pomoći slobodno se javi.
__________________
http://www.micromatic.hr
__________________
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

trebao si procitati celu temo...
on hoce da radi sa picem, a ja sam mu predlozio da spoji mobtel na komp da bi video kakve opdgovore dobija,pa da onda moze napisati program za pic koji bi obtradio te odgovore...
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

pozdrav

hvala micromatic prijedlog nije loš da se i sklop može kontrolirati putem PC ali možda više kao neka servisna opcija

dakle ja imam dvije vrste PIC kontrolera i to 16F76 i 18F452 PLCC i pune kutije raznih mobitela (starijih) koje nikako ne želim baciti

stoga sam htio napraviti neki sklop koji bi po pozivu na mob. dao impuls na releu, ali bi trebao usprediti broj pozivatelja sa brojem na nekavoj listi dali na SIMU ili PICU i ako je na listi daje impuls, bilo bi dobro da se i ti brojevi (korisnici ) mogu podijeliti u grupe npr.stalni korisnici i dostva 20min.

dodavanje i oduzimane brojeva putem sms-a kao i nadoplata računa kartice
možda i upravljanje sms-om on/off kao i prikupljnje nekih mjerenja
mislim na IN i OUT (in senzori out releyi)

možda ovaj softver što si spomenuo bi bio zgodan za programiranje opcija uređaj neznam ima dosta gotovih uređaja ali siguran sam da čemo ga i mi svi skupa zajedno realizirati

pa navalimo ekipa
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Pa to mozes odraditi ovako....

na pic nakacis jedan eeprom dodatni i u njega smestas brojeve koje ce pic usporedjivati sa onim sto dodje iz telefona i ako imas memorisano u epromu broj npr.+6044455 a ti zoves sa +6033355 onda ce to pic preskociti a ako bude isti broj kao u epromu postavi pin pic na 1 i onda aktivira relej... i naravno sve te brojeve uvacujes pomocu pc povezes pic i pc sa max232 i napravis prog. u vb koji ce ubacivati u eprom brojeve i to je to.. :D evo ju nacrtati semu tog uredjaja...
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

da tako nešto sam i ja mislio da treba samo sam htio da pošto je uređaj iydvojen da se upis i brisanje brojeva radi pomoču smsa mada ni tvoj prijedlog nije loš samo ja baši nisam neki programer
Post Reply