Gsm otvaranje putem besplatnog poziva

Sve vezano za mikrokontrolere

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

To da saljes brojeve putem sms ti je sr*** za napraviti posto telefon prima pdu poruke to ti je oblika 001100098136889956F80000A72754747A0E4ACF416110BD3CA783DAE5F93C7C2EBB401B54B12E7FEB36E54D7953DEA400 i sad trea to desifrovati i izvuci sta ti treba a to je prevodjenje iz pdu u text i jako je komplikovano.... ovo sa pc ti je mnogo lakse.. i ima vamo ljudi koji bi pomogli.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

pdu nije tesko desifrovati, jer se sve svodi samo na prebacivanje bitova.
evo ovde ima objasnjeno
http://www.dreamfabric.com/sms/
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

znam da postoje gotovi uređaji bazirani na raznim modulima npr.telital
ali ja sam htio realizirati neki interface na koji bi se mogli spojiti razni gsm mob. i da t radi ali.....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

hehe da je tako lako, nebi ovog foruma ni bilo da se medjusobno pomazeno....
inace kad bismo imali vise vremena i češće čitali stare postove i threedove... nebi ovdje bilo toliko pitanja, naime sve je manje više već rečeno samo treba preorati i čitati....
probaj koristiti docklight program, ja sam sa njime znao emulitari situacije na mobu prije nego krenem nagovaraati PIC-a da to napravi....
inace to je nekakav terminal kojimoze slati makroe po nekakvim uvjetima i slično.... solidan programčić ni sam neznam od kod mi ali mislim da sam ga morao crckat (jer vindojse sam digo jos prije 3 god, i bas zbog ovakvih toolsa sam ih preljen preinstaliravat (kad netreba))....

uvjek se svodi na ono dali je nokija i njen propietary nešto_bus ili je ostalo pa ima nekakav set komandi tipa AT, i još k-tome ako ima interni modem ilitiga nekakvu implementaciju text-mode-sms-handlera, onda je baby-oil...
ako ne onda ide ono pdu na txt i vicce-versa... sto opet nije piece of cake

istina poneki su ovdje apsolvirali podosta ove materije, ali tko vise ima vremena za prolaziti sve ovo ispočetka....

ko ces, sponzoriraj nekoga snekom kintom (ili picom i pivom) pa ti mozda sklepaju nešto većom dinamikom....

poz...
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

pozdrav

Prije nego sam se odlučio pitati vas za pomoč izorao sam net uzduž i popreko kao i domaće i strane forume.
Da imaš pravo da su neki to ovdije super savladali to sam i sam vidio i zato sam se ovdije i obratio za pomoč oko realizacije projekta.
Kso što sam več prije rekao nemam neka iskustva u ovom području ali igrom okolnosti imam neke ključne komponente s kojim bi se projekt mogao riješiti.
Nisam znao da se i ovdije prodaju mislio sam da se tu prijateljski i dobro namijerno razmijenjuje ali..............ako je tako onda bi bilo fer i korektno da se tako i izjasni ostavio sam mail gore pa.....
Recimo da imam viziju kako bi trebao rediti uređaj i da bi trebao biti univrzalan kolko tolko sa raznim mobitelima ili da su grupirani recimo motorola,sonyericsson,siemens,nokia..........neznam šta je bolje i jednostavnije

Na netu sam našao dosta gotovih riješenja i ne tako skupih cca.80 funti prihvatljivo ali kao što rekoh imam podosta starijih mobitela koje bi htio iskoristiti a kako nisam tu doma ja sam za svaki oblik suradnje

pozdrav ekipi
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ne, krivo si skuzio, ovdje ima (i opcenito na netu) dovoljno informacija, i ljudi koji su ih voljni dijeliti, da ako imas (keywordi:(ključne komponente)) strpljenja, volje, želje za učenjem, i nešto teoretske i praktične podloge za start, možeš savladati teoriju i praxu sastavljanje nečega sto si opisao u prijasnjim textovima....
isto tako sva ova ekipa koja se gubi po ovim forumima, poprilično je sa kratkim fitiljem na one koji dodju pa kažu ja bi ovo, ja bi ono, bez da prethodno prolete po forumu i uvide da je za svaki jabi napisano desetine stranica howto-a, tako da na kraju preostaje za upitati se (da se nadovezem na svoj prethodni post) dali zelis sam nesto napraviti (znas onu biblijsku: pomozi si prvo sâm pa ce ti i bog pomoc), ili samo trazis dobrovoljca koji nema sto raditi, ceka na forumu da netko dodje i zatraži projekt....
tako da ako ti ne spadas u ovu ljeniju grupu, onda ni nemas razloga za naći se uvrijeđenim, kao što si to u prethodnom postu pokazao (odoh ja smješkovim stopama) danas mi je takav dan :-)

eh sad kretivno....

sa ćime misliš raditi,
mozda da odes do chipoteke i kupis 16f627PDIP da 25kn da otkloniš da je neki od ovih koma, inace sa plcc bas i nije nekako zgodno za pocetak raditi, iako mi je 452-ica skoro najdraza...
poslje si složis programator (ili ga imas)
pa vidi sta ti njbolje lezi c, asm, basic...
pa sve to nabacas na neku univerzalku ili se poiras sa plocicom
prethodno provjeris sa ekipom dali je sve ok...
pa napises komadic koda ili konkretno sto imas i gdje neznas dalje......
iako je ljeto, uvjek netko nesto nabaci.....
bar ja sam skuzio da ti to ovdje otprilike tako ide, ako ne mi samo pustimo smjeska na tebe :-)
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

evo sema.... nije neka ali moze posluziti,e sad nisi rekao kako bi gasio taj relej: kad cimnes uredjaj on bi ga upali oa kako bi ga ti gasio? i ukljuci se malo u diskusiju nece ti gotov projekat pasti sa neba... onako zalemljen :) :) ja cu ti u vb napraviti danas progam koji ce sluziti za ubacivanje u eprom broja telefona...

Image
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

PIC bi trebao dati samo impuls od jedno 2-3 sekunde kolko treba da se aktivira uređaj
gore sam ukratko opisao kako sam ja to zamislio ali sve ovisi o tome kako se to može izvesti
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Pozdrav ekipi

Hvala DaTi na ponuđenoj shemi
Reci mi dali preko rx i tx spajaš pc i mob samo ih mijenjaš
misliš li da punjenje i brisanje imenika nebi išlo u ovakom riješenu preko sms-a
dali bi se možda mogao napraviti nekakav samostalni programator sa tipkovnicom i lcd-om za programiranje ovakvog interfaca
imam toliko ideja ali..............
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

naravno da bi moglo...
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

MOze ali ti to onda komplikuje sttvar.... evo ga program koji ce verovatno koristit za pc..... znam da sam na kraju trebao da ga objavim ali evo da se vidi da se nesto radi u vezi ovog projekta... Program prvo salje slovo d sto je 64 u askiju i na to pic mora da odgovori sa ok da bi program nastavio da salje broj telefona u eprom uredjaja.


Image

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... loader.rar
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Pozdrav

Hvala DaTi ovo izgleda super
koliko bi se moglo brojeva upisati u eeprom
Nezanam dali si možda ono gore pročitao ali ponovo ču napisati
dakle relej bi trebao dati samo inpuls od 1-2 sekunde ako bi trebalo duže može se dodati kondenzator ili programski riješit
Dali se i mob i PC spaja preko tx i rx sa sheme i dali mu treba max232

hvala
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

ovo jos nije konacni program bice izmena....Za sada u prvoj verziji programa za pic moces 1 broj memorisati... to za relej koliko ce biti aktivan ce se verobvatno izvesti u programu...spajace se preko max232 na pc.
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Pozdrav ekipi

Nadam se da vam je vikend prošao super i da ste se super zabavili i da niste radili ništa što nebi i ja hehehehehehehe

malo sam opet šarao netom i naletio na ovo www.tell.hu
moram priznati da je to dosada najolji i najednostavniji uređaj koji je na tržištu našao sam i cijenu mislim da je negdije oko 170 EUR što i nije puno
Kada sam molio ekipu za pomoč u realizaciji uređaja koji bi aktivirao reley pozivom na mob. a taj poziv bi bio besplatan mislio sam na upravo jedan ovakav uređaj
mislim da bi mogli napraviti sličan ako ne i bolji i naravno za manje novaca
pogledajte link pa se čujemo

pozdrav
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

ako racunas da mob mozes nabaviti za 10eura i pic za 4-5 eura i uz malo truda napraviti ono sto ti treba 170eura je velika cifra....
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Narvno da je velika cijena ali usporedio sam gotove uređaje i ovo je stvarno najbolji do sada
Upravo zbog toga sam i postavio ovaj problem na forum da svi skupa nađemo jedno riješenje
Moram priznati da je DaTi ponudio zanimljivo riješenje ja stalno nešto kemijam ali nikako naprijed nedam se......................
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Pozdrav ekipa

ovo mi se učinilo zgodnim šta mislite o ovom riješenju
http://dev.emcelettronica.com/reuse-you ... monitoring
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Pitanje je dali to moze na nasu mrezu.... :? evo ja sa, napravio moj uredjaj i danas trebam da isprobam upisivanje u eprom iz pc,pa kko to radi :D onda ostaje jos normalan mod znaci cekanje da telefon dobije poziv i onda da ga usporedjuje iz eproma pa ako se poklapa aktivira relej na par sekundi.... sve cu obesiti do kraja dana.
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

super DaTi nisam ni sumnjao da nečeš uspeti
mislim da je ono na slici samo interface na koji se kači mob pa mislim da možda i radi na svim mrežama info. je dosta šturo
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Post by LIAM »

Ispod slike su faijlovi sa schemom i pločicom i FW.za pic

neznam dali se isplati praviti za probu
Post Reply