Transformator??

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
schumo
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 24-10-2007, 21:09

Transformator??

Post by schumo »

Znal tko sta je ovo i koja je funkcija ovog na slikama. To sam naso negdje prije 5-6 godina i jucer naleti opet na ovo cudo. Mislim da bi mogo biti strujni transformator al nisam siguran.

ImageImage
Covjek je najsavrsenije bice koje svaka budala moze napravit.
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

S kojeg je ovo planeta?.. i meni liči na transformator tj. dva! i to toroidna :)
A sad čemu služi... :roll: odakle ti ovo?
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
schumo
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 24-10-2007, 21:09

Post by schumo »

izgleda da je generator stita na USS Enterprise-u NCC-1701-C :D
Neznam to sam negdje naso prije nekih 5-6 godina tako da.....
Covjek je najsavrsenije bice koje svaka budala moze napravit.
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

Ako vec neznas sta je izmiri koliko tezi, prodaj ga u otpad bakara, kilo bakara dodje oko 40kn i to sve lipo zapij :lol: :lol:
Cirkus Kolorado :D
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

imocanin wrote:Ako vec neznas sta je izmiri koliko tezi, prodaj ga u otpad bakara, kilo bakara dodje oko 40kn i to sve lipo zapij :lol: :lol:
eeee ljudi, ja sam se bakra naprodavao i jako dobro mi je to došlo! :D evo, al bez za*ebancije, kada bi zbrojio sve račune, imao bi oko 2000 kuna sigurno!! ali bez za*ebancije, prodavao sam malo po malo i tako zaradio. naravno, nije to sve od jednom...hehe :D e bar da je...hehe :D prodavao sam transformatore, žice sam palio pa sam prodavao, nekad sam u hrpu bakra ubacio i neko željezo da dobijem par kila više...hehe :D neznam ako znate onu topovsku čahuru. e nju sam prodao i dobio sam 350 kuna za nju!! a imo ju u dvorištu... ali sam prodavao i mesing i željezo. isto se dobro plati, a lakše ga je nabavit! ja ga nigdje nisam krao, to sam sve imao ili sam dobio sa raznih strana (što je nekome bilo smeće)... znam jednu kuću koja se gradila i lik je stavio za vodu, plin, grijanje bakrene cijevi ali iz vana! znači na fasadu zato što kuća nije bila gotova. kasnije bi se nešta stavilo preko tih cijevi. i dvojica likova su u jednoj večeri poskidali SVE cijevi sa kuće! naravno, likovi su uhvaćeni zato što im tamo di se prodaju kovine nisu vjerovali odakle im cijevi. pa ko bi prodavao svoje cijevi koje može iskoristit...hehe :D a jesam se raspisao.hehe :D schumo, prodaj to.

pozz 8)
djura012
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 67
Joined: 08-01-2008, 17:17

Post by djura012 »

Jeste Transformator ali kao sto rece imocanin prodaj ,jer danas imas da narucis
torusne trafoe po zelji i meri
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

mozda moze od njega dobiti vise para nego sto bakar vrijedi!
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

ooooo evo Mlade Nade!! čovječe pa di si ti? šta te nema? hehe! :D :D već smo se zabrinili... :D

pozz 8)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

voltmetar220 wrote: ... eeee ljudi, ja sam se bakra naprodavao i jako dobro mi je to došlo! :D evo, al bez za*ebancije, kada bi zbrojio sve račune, imao bi oko 2000 kuna sigurno!! ali bez za*ebancije, prodavao sam malo po malo i tako zaradio. naravno, nije to sve od jednom...hehe :D e bar da je...hehe :D prodavao sam transformatore, žice sam palio pa sam prodavao, nekad sam u hrpu bakra ubacio i neko željezo da dobijem par kila više...hehe :D neznam ako znate onu topovsku čahuru. e nju sam prodao i dobio sam 350 kuna za nju!! a imo ju u dvorištu... ali sam prodavao i mesing i željezo. isto se dobro plati, a lakše ga je nabavit! ja ga nigdje nisam krao, to sam sve imao ili sam dobio sa raznih strana (što je nekome bilo smeće)... znam jednu kuću koja se gradila i lik je stavio za vodu, plin, grijanje bakrene cijevi ali iz vana! znači na fasadu zato što kuća nije bila gotova. kasnije bi se nešta stavilo preko tih cijevi. i dvojica likova su u jednoj večeri poskidali SVE cijevi sa kuće! naravno, likovi su uhvaćeni zato što im tamo di se prodaju kovine nisu vjerovali odakle im cijevi. pa ko bi prodavao svoje cijevi koje može iskoristit...hehe :D a jesam se raspisao.hehe :D schumo, prodaj to.

pozz 8)
Tako dakle voltmetar220. Ti si onaj tamnoputi sto po Essegu vice "Kupujem staro zeljezo! Placam odmah!" :lol:
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

hahahaha!! :lol: :lol: e @Smjesko, ova ti je dobra!! :lol: :lol:
ma nisam se baš na tu razinu spustio... hehe!! :lol: :lol: prodam samo što imam...
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Po robustnosti trafoa rekao bih da je ili visokonaponski ili iz aparata za varenje, kada zbog oblika izbacimo ovo prvo, dobijemo da je vjerovatno iz varilice, a taj ne bi prodao da je od zlata!
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

pogledaj koje su debljine zice, to je pretanko za aparat za varenje. meni pada napamet da je to za napajanje nekog pogona sa niskim naponom, jer koliko ja znam sva ta automatika u pogonima je do 60V
User avatar
schumo
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 24-10-2007, 21:09

Post by schumo »

nisam ja jos njeg prodo. A prilicno je malog presjeka namot zice i svaki namot ima 20 ohma otpor
Covjek je najsavrsenije bice koje svaka budala moze napravit.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

voltmetar220 wrote:hahahaha!! :lol: :lol: e @Smjesko, ova ti je dobra!! :lol: :lol:
ma nisam se baš na tu razinu spustio... hehe!! :lol: :lol: prodam samo što imam...
I ova je takodjer dobra: "Covjek je najsavrsenije bice koje svaka budala moze napravit". :lol:
Dodao bih ovo: " ... ako ne omane pa napravi jos vecu budalu nego sto je on sam."
User avatar
schumo
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 24-10-2007, 21:09

Post by schumo »

@ smjesko: promijenio sam
Covjek je najsavrsenije bice koje svaka budala moze napravit.
Cr4cK_M45t3R_Fl45H
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 26-04-2005, 12:41
Location: Bosna & Hercegovina @ Sarajevo

Post by Cr4cK_M45t3R_Fl45H »

nisam sve cito mrsko mi

nego jel u zivotu jos taj trafo ?
Post Reply