gsmkontroler sa at90s2313

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

gsmkontroler sa at90s2313

Post by DaTi »

Pozdrav svima :D :D

hocu da napravim ovaj gsm kontroler http://www.serasidis.gr/circuits/smscon ... roller.htm i kad sam citao tekst autor je napisao da nezna dali ce ovaj uredjaj raditi na nekoj drugoj mrezi koja nije Grcka. Prvo sam hteo da napravim traxov gsm kontroler v1 ali ne mo ze da radi u Srbiji a Troway thing nemam mobilni za njega. Jel neko moze da mi kaze dali bi ovo htelo da radi u Stbiji :?:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Naravno da bi radilo, ako mu komande budes pisao grckim slovima. :wink:
Hoces li kupiti Nokiu za Two-way thing?
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Pa komande se pisu koliko sam ja shvatio binarnom broju posto uredjaj ima 8 releja stavaljamo jedinice u poruci koji relej trebamo da upalimo.Nema grckog jezika :wink:
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Velika je vjerovatnoca da nece raditi na drugoj mrezi. Ne mora znaciti 100% ali 99% nece :-)

Neka ti smjesko opise novi GSMKONTROLER+SMSBOX pa vidi svidja li ti se :D
Radi sa istim Siemens telefonima kao i onaj prvi kontroler koji ti ne fercera. Trebalo bi da radi i sa Ericsson ali nisam probao jer ga nemam.
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Pozdrav!

Svojevremeno sam ja ovaj kontroler i uploadovao ovdje na ovom sajtu...Poslije toga smo moj drugar Edo HX i ja uradili to i nikada nam nije proradilo...Ja maksuz kupio telefon i kabal za taj uredjaj ali :-( Nije nam jasno zasto ali eto...nikada ne proradi! Moguce je da je i do mreze :-(


HJasko
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

trax wrote:Neka ti smjesko opise novi GSMKONTROLER+SMSBOX pa vidi svidja li ti se :D
ajde smjesko ako ti nije problem :D :D Cisto sumnjam da cu ga praviti ali.... Jedini su mi problem delovi skupi su mi pikovi jedan 16f877 je oko800 dinara puta 2 to je vec 1600 de su jos smd delovi. E jos da te pitam koji je ovo deo sto sam zaokruzio na slici jel to pic16f84a. Trax svaka cast na projektu kako si zalemio sve lepo usminkano. :D :D

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 140283.jpg
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

To je ULN2803 driver za 8 izlaznih releja koje mozes kontrolisati...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

HJasko wrote:...Nije nam jasno zasto ali eto...nikada ne proradi! Moguce je da je i do mreze :-(
Do mreze je, odnosno duzine telefonskih brojeva i duzine broja sms servisnog centra. Taj problem ima i onaj moj prvi GSM Kontroler...
Post Reply