EVO C4

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
gavranpero
Posts: 8
Joined: 15-01-2019, 21:39

EVO C4

Post by gavranpero »

Pozdrav.
Imam navedeni punjač, koji je nedavno prestao da radi, znači zadimio se i to je bilo to. Otvorio sam ga, pronašao dio koji je izgorio, odlemio, medjutim, ne znam šta tačno da tražim. U pitanju je mosfet SOT23-6 sa nazivom BEF0R na njemu. Nalazi se vrlo blizu usb C porta, sa par kondenzatora oko. Postaviću slike, zaokružio sam poziciju mosfeta.

Image

Image

Image

Ulazni napon je 5-9V DC, zavisno od tog koji tip baterija se puni. Ako neko zna koja je tačna spec. komponente ili na koji način da to utvrdim, bio bi zahvalan da napiše.

Da, sad vidim da sam postavio temu u pogrešnu kategoriju, molim moderatore da je premjeste u elektroniku za početnike.
9a4oe
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 83
Joined: 20-02-2005, 12:31

Re: EVO C4

Post by 9a4oe »

https://www.eevblog.com/forum/reviews/i ... -teardown/

Si siguran da je mosfet, a da ni LDO ili DC/DC konverter?
gavranpero
Posts: 8
Joined: 15-01-2019, 21:39

Re: EVO C4

Post by gavranpero »

9a4oe wrote: 08-02-2024, 10:04 https://www.eevblog.com/forum/reviews/i ... -teardown/

Si siguran da je mosfet, a da ni LDO ili DC/DC konverter?
Nisam. Moguće je je da to što si naveo, medjutim, ne znam kako da utvrdim, kad nikakve oznake nema na čipu. Izgorio je u trenutku kad sam isključio punjenje, odnosno, usb C konektor. Idioti iz ISDT-a su napravili veliki previd, jer ako trenutku nestanka napajanja punjača ostanu Li-ion ili Li-po baterije, dobije punjač povratno napajanje od baterija, iako nema funkciju powerbanka.
Tako je i izgorio ovaj čip.
Obratio sam se direktno njima, medjutim, nikakav odgovor nisam dobio.
9a4oe
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 83
Joined: 20-02-2005, 12:31

Re: EVO C4

Post by 9a4oe »

Ako dovoljno povećaš Image sa prethodne poveznice, vidjet ćeš što piše.
gavranpero
Posts: 8
Joined: 15-01-2019, 21:39

Re: EVO C4

Post by gavranpero »

Povećao, medjutim, ništa što mogu izguglati. Kod mene piše BEF0R, dok na fotografijama sa linka GM0N.
9a4oe
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 83
Joined: 20-02-2005, 12:31

Re: EVO C4

Post by 9a4oe »

gavranpero wrote: 09-02-2024, 12:23 Povećao, medjutim, ništa što mogu izguglati.
?
ili
?
gavranpero
Posts: 8
Joined: 15-01-2019, 21:39

Re: EVO C4

Post by gavranpero »

Da li je sad samo potrebno da očitam na ploči da li dolazni DC napon odgovara šematskom prikazu? Znači da je na GND -, a na VIN +?
gavranpero
Posts: 8
Joined: 15-01-2019, 21:39

Re: EVO C4

Post by gavranpero »

Mislim, možda postavljam neadekvatna pitanja, ali ako je to komponenta koja mi je potrebna za popravku, naručujem.

Hvala mnogo na odvojenom vremenu i odgovorima.
Post Reply