Kako se pravi transformator u Prtoteus-u ili LTSpice?

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Prototype
Napredujem
Napredujem
Posts: 128
Joined: 12-10-2019, 16:49

Kako se pravi transformator u Prtoteus-u ili LTSpice?

Post by Prototype »

Pozdrav svima!

Gledao sam na youtube, citao po nekim linkovima... Pokusavam da napravim transformator koji cu kasnije moci dalje da koristim u simulacijama, u Proteusu 8 ili LTspice IV.

Trafo bi trebalo da bude: primar: 230V/60Hz
sekundar: 15Vac

Moze to da bude i transformator sa nekim drugim sekundarnim naponom. Interesuje me sustina! Kako napraviti transformator, a da normalno radi?

Napravio sam neku semu i iskoristio transformator u Proteusu. Konfigurisao sam ga na razlicite nacine koje sam nalazio. Nikako da izbegnem sledece, da kada opteretim trafo na 12V sa 10R, napon na sekundaru drasticno padne, a isto tako i ulazni napon posle filter kondenzatora koji bi trebalo da bude veci jos za x 1.41 od sekundarnog!?

E sad, ako treba da je to ispravno, sto moja prakticna merenja ne pokazuju, u redu. Ali mislim da je trafo lose napravljen. Ako neko zeli da pogleda postavicu i simulaciju iz Proteusa sa 5 sema koje sam napravio, a sve sa ciljem da dobijem fixnih 12V/5A na izlazu sa IC7812?!

Uspeo sam u tome, ali kada ne koristim transformator, vec Power signal u kome napisem +15Vdc. Na taj nacin sve radi!

Hteo sam prvi put da isprobam da napravim nesto sa izlaznim NPN tranzistorima.

Unapred zahvalan...
Attachments
Transformator(230V_60Hz_(12V)15Vac)_7812.rar
Ukoliko mozda nece da se otvori, mozda fali njegov radni fajl ali treba da radi!
(20.65 KiB) Downloaded 215 times
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Kako se pravi transformator u Prtoteus-u ili LTSpice?

Post by nano »

“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply