audio lowe SV3460 (63212) / universum vtc3931

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
rigmo
Napredujem
Napredujem
Posts: 194
Joined: 02-10-2017, 21:17

audio lowe SV3460 (63212) / universum vtc3931

Post by rigmo »

Pozdrav
Pojacalo audio sam djelomicno ozivio.. izgorila je jedna zener dioda od +15V ( zamjenio sam i drugu za -15 da izjednicim napone u tom dijelu jer se jedan chip napja s +-15, ima sada zvuk ali grozan osobito jedan kanal.. desni, ljevi je kako tako.. prdi na niske i izoblicenje !
ne znam dalje.. da li tko ima ideju?
Pokusat cu izmjenom elektorilta... ako nosu sto dalje... koliko sa s multimetrom gledao svi tranzistori su ok...
e sada...
Hvala unaprijed,
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: audio lowe SV3460 (63212) / universum vtc3931

Post by nano »

Naponi za pojacalo na velikim elektrolitima?
Izlazni tranzistori ,pobudni tranzistori??

+-15 volti je za pretpojacalo ,mozes se spojiti slusalicama na glavni potenciometar i vidjeti da li ti iz pretpojacala dolazi dobar signal.
Ako tako ima uzoblicen zvuk ,najcesce su izlazni tranzistori krivci.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
rigmo
Napredujem
Napredujem
Posts: 194
Joined: 02-10-2017, 21:17

Re: audio lowe SV3460 (63212) / universum vtc3931

Post by rigmo »

Pozdrav
Kako da ispitam tranzistore bolje... jer preko istrumenta na dioda podrucju nema pokazatelja probijanja... ni kod izlaznih ni kod manjih.. detaljnije sam pregledao taj kanal koji je vise ostecen tj vise distorzije...prdi narocito kada se dodajeu niski duboko do ks srednji i visoki ne da se primjetiit.. izmjenio sam gotovo sve elektorilite i od napajanja... a lijevi kanal je skoro pa dobar.. ali opet ima promjenu... l na desni ralzlika 70%
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: audio lowe SV3460 (63212) / universum vtc3931

Post by nano »

Opet ne znamo napone na velikim elektrolitima.
Jesu li zvucnici u redu?Moras krenuti od pocetka da vidis u kojem dijelu ti se javlja izoblicenje,u pretpojacalu ili u pojacalu.
Ja za tranzistore imam analogni ommetar i s njim mi je najsigurnije provjeriti i najmanje curenje u tranzistoru,s digitalnim ne znam bas.
U krajnje slucaju uzmi slusalice ili mali zvucnik i kreni od ulaza pojacala prema izlazu ,jedan kraj na masu ,a drugim krenes od potenciometra na ulazu,pa na bazu prvog tranzistora ,pa drugog pa do kraja dok ti se ne pojavi izoblicenje,stepen priej toga ti je u kvaru.
jesi li otpajao izlazne tranzistor ,pa onda mjerio?
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
rigmo
Napredujem
Napredujem
Posts: 194
Joined: 02-10-2017, 21:17

Re: audio lowe SV3460 (63212) / universum vtc3931

Post by rigmo »

nano wrote:Opet ne znamo napone na velikim elektrolitima.
Jesu li zvucnici u redu?Moras krenuti od pocetka da vidis u kojem dijelu ti se javlja izoblicenje,u pretpojacalu ili u pojacalu.
Ja za tranzistore imam analogni ommetar i s njim mi je najsigurnije provjeriti i najmanje curenje u tranzistoru,s digitalnim ne znam bas.
U krajnje slucaju uzmi slusalice ili mali zvucnik i kreni od ulaza pojacala prema izlazu ,jedan kraj na masu ,a drugim krenes od potenciometra na ulazu,pa na bazu prvog tranzistora ,pa drugog pa do kraja dok ti se ne pojavi izoblicenje,stepen priej toga ti je u kvaru.
jesi li otpajao izlazne tranzistor ,pa onda mjerio?
probat cu premjeriti sada s starim analognim ( imam ga)... i ovo s slisalicama..
neke sam otpajao i preko digitlanog nisam uocio nista...
naponi su identicni negdje oko 25.xxV ne znam tocno napmet...
Post Reply