Restauracija Fishera PH 422

Projekti naših članova foruma koji su još uvijek u fazi izrade.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
TonyVW
Posts: 5
Joined: 09-06-2019, 18:31

Restauracija Fishera PH 422

Post by TonyVW »

Pozdrav!

U ljeto 2018.g ja i moj tata smo kupili jedan retro i rijedak komad elektronike-radio 'boombox' Fisher PH 422.
Kupljen je za 150 kn u razvaljenom stanju(evo link: https://www.njuskalo.hr/linije-radio-ka ... s-24355148), znači vrata od kazića poljepljena sa selotejpom, opće stanje...

Počeli mi njega restavljati i shvatili da je to HRPA kabela i žica u uskom prostoru...'bit' će svega' rekao je moj tata čim smo ga otvorili. Uglavnom, povadili sve to i počeli sa čišćenjem. Očistili smo zvučnike i unutra, ama baš sve. Sad je bilo vrijeme da se sve to sklopi. Mi smo sat i pol pokušavao ga složiti natrag i na jedvite jade smo uspjeli. Kad smo ga ukopčali, vidjeli smo da je pala gumica sa kazetara-OPET.

Odlučili smo ga ostavit kako je i kad se on vrati sa broda ćemo nastaviti. Ali Tony je bio kreten i IŠAO SAM ga rastaviti-idiotski potez. Kad sam ga sklapao, zapeo je za rub i rasturio pločicu od napajanja i pojačala. Ja shvatim šta sam napravio i ostavim ga tako. Tata dođe doma i uspijemo ga dovesti u kolko-tolko radnjo stanje.

Sada, evo 2020. je. Kakvi su planovi? Plan je ovakav;

1.Protel 2.7 ili 2.8->naći dobru kopiju
2.Laserski printer
3.Izrada pločice
4.Instaliranje pločice
5.Rješavanje ostalih problema

1. korak sam rješio, ali ne potpuno, čekam vikend da mi čovjek pošalje kopiju programa. Nakon toga, kupit ćemo laserski printer i isprintati pozitiv za pločicu(nisam siguran jel negativ ili pozitiv) te ju razviti(imamo UV lampe) i nakraju, odlemiti sve sa originalne pločice te preseliti na novu, ako treba novo pojačalo, kupit će se.

Ako Bog da, imat' ćemo retro komad elektronike i to u potpunom funkcionalnom stanju.

Evo kako sad izgleda(bez ona dva prekidača ispod VU metra)
http://stereo2go.com/forums/attachments ... jpg.14269/
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Restauracija Fishera PH 422

Post by nano »

LIjepo...samo ne znm kako si mogao skroz rasturiti plocu da se ne moze popraviti?? :D
Onda kazes pravite novu plocicu....sta cete koristiti toner transfer ili foto postupak.
Ako je toner transfer,sto je jednostavnije ,onda ti treba laerski printer i plocica isprintana kao u ogledalu.tj "mirrored" i
evo vidi:
viewtopic.php?f=4&t=16924&hilit=volkd
a ako bas zelis komplicirano...onda foto postupak...osvjetljavanje foto lakom oslojene plocice,razvijanje oslojene plocice...jetkanje...itd.
Ako ti je samo pukla plocica onda se sve da lijepo pokrpati i malo polijepiti i nema potrebe za novom plocicom.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply