Spajanje kineske LED rasvjete

High voltage sekcija. Sve vezano za tehniku visokog napona.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Fekijevac
Posts: 9
Joined: 17-02-2014, 03:08

Spajanje kineske LED rasvjete

Post by Fekijevac »

Pozdrav svima!
Problem je sljedeci- imam spusteni plafon i razvucene kablove za rasvjetu...treba "samo" pospajat...kablovi koji vise iz plafona su licna zica...problem koji nastaje je sljedeci...imam vise vrsta led zarulja koje planiram ugradit...no svi kablovi koji idu sa njih su odurno prokleto tanki...pricamo o debljini kabla koji je skoro ko telefonski...na koji nacin biste vi to spajali obzirom da toga ima puno i treba bit kvalitetno spojeno (sebi radim, ne susedu)...
Na terasi sam se odlucio na spajanje lemljenjem + buziri + izolirka...medjutim, vremena za poludit...luster klema (redna stezaljka) mi nije pouzdana jer tesko uhvatim kabel ispod sarafa, a vrlo cesto saraf potrga kabel...molim pomoc
Dzogi
Napredujem
Napredujem
Posts: 101
Joined: 04-11-2011, 22:12
Location: Banja Luka

Re: Spajanje kineske LED rasvjete

Post by Dzogi »

"wago" konektori ili nesto slicno, sta vec nadjes u radnji el. materijala.
Fekijevac wrote:(sebi radim, ne susedu)...
:roll:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Spajanje kineske LED rasvjete

Post by pedja089 »

Fekijevac wrote:(sebi radim, ne susedu)...
Ne volim takvo razmisljanje ni malo. Pa majku mu, da radis komsiji i da mu se nesto desi zbog tvog "rada", kako bi nocu mogao zaspati :roll:
Ja cu uvek pre sebi zbudziti nesto, nego drugima. Jer znam koje su posledice toga. A taj neko drugi ocekuje da ako mu neko uradi to bude najbolje i najsigurnije moguce u datim uslovima. Onda radije nemoj komsiji raditi. Drago mi sto nisi moj komsija...
pizzE523
Posts: 4
Joined: 06-12-2017, 15:07

Re: Spajanje kineske LED rasvjete

Post by pizzE523 »

pedja089 wrote:
Fekijevac wrote:(sebi radim, ne susedu)...
Ne volim takvo razmisljanje ni malo. Pa majku mu, da radis komsiji i da mu se nesto desi zbog tvog "rada", kako bi nocu mogao zaspati :roll:
Ja cu uvek pre sebi zbudziti nesto, nego drugima. Jer znam koje su posledice toga. A taj neko drugi ocekuje da ako mu neko uradi to bude najbolje i najsigurnije moguce u datim uslovima. Onda radije nemoj komsiji raditi. Drago mi sto nisi moj komsija...
Ovisi jel ti to struka i posao ili nije, jer ako je, onda naravno da komsija ocekuje samo najbolje, ali ako nije, onda je sretan da mu netko to napravi, kako god bilo :)
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Spajanje kineske LED rasvjete

Post by pedja089 »

Ako ti tako kazes...
Al i dalje se ne slazem. Nego ovo nije tema za to. NAdam se da si zadovoljan odgovorom koji si dobio. Pa sve najbolje tebi i tvojim komsijama.
Dzogi
Napredujem
Napredujem
Posts: 101
Joined: 04-11-2011, 22:12
Location: Banja Luka

Re: Spajanje kineske LED rasvjete

Post by Dzogi »

Treba krenuti od sebe, znaci pitati se kako bih ja zelio da meni to neko napravi, pa bio te struke ili ne...

Zaboravio sam ti predloziti hilzne. Cak i ako nemas klijesta, hilznu navuces oko kabla pa stegnes luster klemom.

Image
Post Reply