osvetljenje vitrine

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

osvetljenje vitrine

Post by Emigrant »

pozz svima

pošto imam par modela automobila , aviona , ..... napravio sam vitrinu .

sada me zanimaju dve stvari ... gde nabaviti flexi kábel dužine cca 1.5m ... broj žila nije uslovljen.

a kao drugo , čime ( kakvim LED ) to uraditi .... dimenzije vitrine su 130 x 74 x 18 cm .... imam osam polica .
ako još nešto od podataka trebate , slobodno pitajte ....
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: osvetljenje vitrine

Post by Zez »

Jesi li ti bježao od nekoga dok si pisao? :lol:
Pretpostavljam da želiš osvjetliti te modele u vitrini. Ja bih napravio minijaturne reflektore od onih LED koje se koriste za božićnu rasvjetu - jedna u sredini, a ostale tijesno oko nje, kao latice cvijeta - tako da ih ukupno bude paran broj. Pločicu sa diodama smjestiš u komad plastične cijevi odgovarajućih dimenzija i učvrtiš iznad modela, dakle sa donje strane polica i gornje stranice vitrine. Na svaku policu, isto sa donje strane i na gornju stranicu (plafon) vitrine pričvrstiš lajsnu duljine police i širine nekih 3cm tako da dobiješ slovo L. Te će lajsne sakriti LED i pripadajuće vodove za napajanje. Ako ti je po volji, možeš dodati i nešto diskretnog osvjetljenja cijelog pretinca u kojem je smješten model ili modeli, a to lako izvedeš pomoću klasičnih žaruljica za bor. Iste smjestiš u kuteve ispod polica i daš im nešto manje napona.
Da si barem pitao prije izrade, al' što je-tu je.
Lijenost je iz raja izašla.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: osvetljenje vitrine

Post by Zez »

Da, zaboravio sam... Lajsne pomakni od ruba polica (i plafona vitrine) za nekih 4 - 5 milimetara. Ljepše će izgledati.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply