zastita od napona dodira

High voltage sekcija. Sve vezano za tehniku visokog napona.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
hprodigy
Posts: 3
Joined: 19-04-2013, 19:25

zastita od napona dodira

Post by hprodigy »

Pozdrav,
Imam problem sa ormarom koji je spojen 3fazno s agregatom putem elkales al kabela 4 zile duljine nekih 100m
Image
Unjemu ima 3x 125A uticice 5polne na kojima nema N , 2 x 32a 4-plolne, 3 rastavljaca svaki po 3 125A osiguraca i osigurace 32A...

dolazni al elkales kabel je spojen na NSX250 schnieder i s njega dalje na osigurace pa na uticnice.

Pitanje je sljedece;
treba izvesti nekavu zastitu od strujnog dodira tipa fir-fit ili ...?
molim pomoc.
hvala.
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: zastita od napona dodira

Post by WhiteHead »

Bez ljutnje, al' da ti to ipak prepustiš nekom drugom, jer ne vladaš ni pojmovima, a kamoli materijom....
"Aluminijski elkales" kabal mislim da ne postoji, da nisi mislio na SKS (samonosivi kabal) ?
fir-fit vrsta zaštite mi takođe nije poznata, da nisi mislio na diferencijalnu (FID) sklopku ?
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
hprodigy
Posts: 3
Joined: 19-04-2013, 19:25

Re: zastita od napona dodira

Post by hprodigy »

Pozdrav druze,
pa zasto bi se ljutio, zato sto neznam kako se taj kabao zove, pih.
Da mogao bi biti taj samonosivi, inace to je kabao isti ovaj sto je od kuce do kuce na stupovima i on je od 16 kvadrata.
A ovo je taj isti, samo 4 zile od 70kvadrata svaka.
Ovdje gdje ga koriste ponasaju se prema njemu kao prema komadu konopa, ogoljen je na vise mjesta, oderan, a vuku ga i po podu.
Mislim da nebi volio niko da ga plesne trofazna, zato se raspitujem za neki oblik zastite.
Na slicnom ovakvom ormaru sam vidio tu diferencijalnu FirFit zastitu u obliku nekakvog okruglog transformatora kroz kojeg su bili provuceni ovi dolazni al kablovi.tj zile , i on je bio spojen na Fid sklopku a ona preko 220v releja na ovu NSX250 sklopku. To naravno neradi a nisam uspio shvatiti ni da li je ikad radilo.
Imas ovu FirFit na ovoj str.
http://www.iskra.eu/products/2008070317 ... 208360507/
dole pri dnu.
Ako je netko imao iskustva s ovim i ili ima neko boljše rjesenje molim pomoc.
Post Reply