Frekvencije protugradne obrane

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

misley
Napredujem
Napredujem
Posts: 151
Joined: 21-12-2009, 14:43
Location: Sweden, Lund

Re: Frekvencije protugradne obrane

Post by misley »

tjah...vremenom uspijem da razvijem predikciju..pratis kolicinu grmljavine na svakih 1/2 sata i u kombinaciji sa onom animacijom i kolicinom padavina mozes polako da, iz prirasta broja gromova, zakljucis gdje ce biti vrhunac u vidu provale oblaka i eventualnog grada...
iskustvo...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3507
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Frekvencije protugradne obrane

Post by trax »

uh, pa ti si ga znaci bas prostudirao.
izgleda da su ti gromovi jako bitni iz nekog razloga, mora da se penjes po repetitorima :)
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Frekvencije protugradne obrane

Post by LAF »

U nedostatku pristupa nekom "jacem" meteo serveru-ovaj je prilicno tacan. Prostudirajte navigaciju i samo
ukucajte svoju lokaciju. Kad je lijepo vrijeme "no sikiriki"., a ako oni najave padavine i obzirom na
godisnje doba, zna se kad se stvaraju grmljavine i oluje. Protugradna djeluje na osnovu iskustva,
kako je @misley napisao, koristeci i nesto kao sa linka:
https://www.yr.no/place/Bosnia_and_Herz ... /Sarajevo/

pOz
misley
Napredujem
Napredujem
Posts: 151
Joined: 21-12-2009, 14:43
Location: Sweden, Lund

Re: Frekvencije protugradne obrane

Post by misley »

Telekom. Kako sam odgovoran za veliku kolicinu opreme instalisane po terenu, tako sam odgovoran i za ljude koji cirkulisu i odrzavaju tu opremu i nisam rad da rade po nevremenu. Oprema je takodje osjetljiva na prenapone (mada se tu realno malo sta moze prenebregnuti).
A i sam imam dva auta i nemam garazu... :-(
misley
Napredujem
Napredujem
Posts: 151
Joined: 21-12-2009, 14:43
Location: Sweden, Lund

Re: Frekvencije protugradne obrane

Post by misley »

Evo na primjer, 05.08.2016 11:04h

Vidi se (pogotovo ako pratite pola dana..) razvoj oblacnosti... ovo sto prangija po Sloveniji i Italiji biće za dva dana u nasem regionu (TZ/BN). Nerijetko, Majevica ošiša vazdušne struje i sve krene na jugoistok, ka Višegradu... Drugi scenario je da se iz regije BL/DO sve zavrne na sjever i pomete Slavoniju (to se desilo par puta u zadnjih mjesec dana...).
Jos jedan moguci scenario je da ovo preleti preko Hercegovine i primorja i dotakne Albaniju..
Screenshot_2.png
Screenshot_2.png (115 KiB) Viewed 5992 times
DA bi dao detaljniju prognozu, morao bih da pratim vise slika u narednih 10-12h a sad mi to nije prioritet... na poslu sam...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3507
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Frekvencije protugradne obrane

Post by trax »

Evo najavljuju nevrijeme danas... gledam ove karte sa linkova i cini se da je vec u Istri vrijeme uzasno. Dolazi ovamo nama prema istoku :x
Post Reply