Ulazak u KV svijet

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

Post Reply
abc1234
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 61
Joined: 20-08-2013, 15:51

Ulazak u KV svijet

Post by abc1234 »

Pozdrav ljudi! Vidim da ovdje ima puno radioamatera pa vas molim za pomoć. Počeo sam se zanimat za radio amaterstvo. Upogonio sam svoj tv stick da radi kao receiver,softverski dekodirao digitalne modulacije, bla bla, sve super ali sad me zanima kratki val. Kako uopće početi? Izrada nekog shortwave receivera? Kolike su mogućnosti takvog sklopa? Da li postoje nekakvi tvornički moduli (razumljive cijene) koje bi spajao sa računalom?

Svaki savjet je dobrodošao!
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Ulazak u KV svijet

Post by LAF »

Dosta posla si vec odradio. Po vokabularu bih rekao da si iz .hr. Procitaj ovu temu sa ES foruma i
potrazi na netu-dostupno za skinuti u pdf-u casopis radioamatera Hrvatske , ima iz pera Siniše Tasića-Tase,
ne znam tacno koja godina u par nastavaka o SDR- software defined radio, dobar clanak.
U temi na ES forumu imas koje stikove-koji cipset pogodan za prepravku i jos mnogo toga.
I na internetu se mnogo moze naci, treba biti uporan-jer na pretragu SDR obicno "iskacu" samo
linkovi za kupovinu gotovih KIT-ova.
http://www.elitesecurity.org/t431047-So ... -Radio-SDR

pOz
User avatar
seid
Napredujem
Napredujem
Posts: 178
Joined: 30-12-2012, 19:53
Location: KONJIC BOSNIA and HERZEGOVINA

Re: Ulazak u KV svijet

Post by seid »

Polaho prijatelju ne možeš odmah iz prvog razreda u peti, da bi radio KT ili KV moraš imati licencu. Ali ako želiš samo slušati imaš par softwera koji to omogućavaju. javi se privatnom porukom
Post Reply