Napravio pojacalo Max 200W sa stereo predpojacalom i VU-metr

Audio projekti

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Ocjena izvedbe projekta

5
39
74%
4
10
19%
3
2
4%
2
1
2%
1
1
2%
 
Total votes: 53

User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Napravio pojacalo Max 200W sa stereo predpojacalom i VU-metr

Post by juka vk »

Evo uspio sam ga sloziti i izgleda super jos imam malih problema sa predpojacalom ali cu ih nadamse uskoro rijesiti. Pojacalo se temelji na 2 integralna kruga TDA7294 (L i R kanal ), predpojacalo se temenji na TDA1524, a vu metri su klasika LM3914 i sa regulatorom ulaza LM358. Sto se tice napajanjaza pojacalo max je +-40V ,a ja koristim +-25V i 2 elektrolita od 12000uF, potrebno je i posebno napajanje za vu metre i predpojacalo od 15V pa je potreban jos jedan trafo(sto se vidi na slici). Kutija je preradena od yamaha pojacalo. Ulozio sam puno truda u izradu prednje ploce, koju sam napravio tako sto sam u pleksiglasu izrezao potrebne rupe i sa zadnje strane obojao crnim auto lakom tako da izgleda super,djelove pleksiglasa sam zastitio tako da se sa stare prednje ploce vide oznake za bass trable balans volume i poweri taj pleksiglas sam onda pricvrstio na staru plocu. Sa zadnje strane sam stavio konektore za in i out, za zvucnike i za napajanje koji je od kompjutera. tako da je ko tvrnicki.

to je opis ukratko e evo slike pa prosudite sami !!!! 8)


Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image

MOLIM KOMENTARE!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) :D :D
Last edited by juka vk on 07-02-2008, 13:30, edited 4 times in total.
User avatar
ninja
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 444
Joined: 25-09-2006, 22:37
Location: Osijek,Hrvatska

Post by ninja »

super izgleda :P :D

jel mos rec kolko te kostalo sve i jel ti se isplatilo,mislim dali valja zvuk,dali dobro radi... :D
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

1 komentar SUPER URADJENO :!: :!: :!: :wink:
2 komentar kad ti Trax vidi ovolike slike nadrljao si :D

Svidja mi se kako je uradjeno vidi se da si se bas potrudio svaka cast :wink: :D
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Svaka cast! Odavno nisam vidio nesto ovako lijepo i uredno napravljeno i usminkano! Ja bih odmah poceo praviti tako nesto kad bih nasao trafo!
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

ninja wrote:super izgleda :P :D

jel mos rec kolko te kostalo sve i jel ti se isplatilo,mislim dali valja zvuk,dali dobro radi... :D
samo pojacala imaju kvalitetan zvuk ali me nesto zeza predpojacalo ali cu ga napraviti, a kostalo je odprilike 250Kn bez trafoa kutije elektrolita znaci samo tiskana plocicai sve sto je na njoj + LDE zavu metre i potenciometri ali onda dodaj jos keikalije za izradu plocice pleksiglas auto lak .... ali nemora tako ni izgledati moze se puno jednostavnije napraviti

(ovaj itegralac za pojacalo TDA7294 dode 2x35Kn tako da samo pojacalo mozes napraviti za manje od 100kn, IC za predpojacalo dode 1x20kn,a za VU-metre 2x20Kn i jos od skupljih dijelova su potenciometri 28Kn, leice 20 komata)

a dali se isplati nebi znao reci ali ipak kad napravis SAM SVOJE pojacalo odna se isplati 8)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Ma Juka, ti laFF :!: Sa dva velika "FF" ;-)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Kako si radio plocicu foto postupak ili si nekom platio da ti uradi :?:
Kako si sa druge strane odstampao elemente na plocici (ako si sam radio) :?:
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

stojke369 wrote:Kako si radio plocicu foto postupak ili si nekom platio da ti uradi :?:
Kako si sa druge strane odstampao elemente na plocici (ako si sam radio) :?:
da plocicu sam radio sam foto postupkom, a oznake komponenata sam radio transfer fostupkom odnosno termofolijom i peglom (pun bolje se prenese na vitroplast nego na bakar, zato ispadne super).

ovo mi je prvi put da radim fotopostupkom pa mi je malo pomogao profesor u skoli, a imao sam problema sa osvjetnjenjem zato sao je plocica iz jednog komada pa su krajevi bili malo losije osvjetnjeni od sredine (zato sto su zrake u sredini bile okomite a na krajevima kose na plocicu), zato sam morao duze drezatida mi se jetka pa su mi se na jednom dijelu vodovi izjetkali pa sam ih moro krpati.
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

Svaka cast stari!Izgleda ko tvornicko!Jesi mirija tocnu snagu?Stvarno vrhunski osta san zaprepasten.... :D A jel se to mini cini ili su ti oni vodovi od elektrolita malo pretanki?U kolkoj si plocici jeka ovo?Nice yob 8) Koje ti je ovo pojacalo?
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

jopagti wrote: Koje ti je ovo pojacalo?
Mislin po redu
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

jopagti wrote:Svaka cast stari!Izgleda ko tvornicko!Jesi mirija tocnu snagu?Stvarno vrhunski osta san zaprepasten.... :D A jel se to mini cini ili su ti oni vodovi od elektrolita malo pretanki?U kolkoj si plocici jeka ovo?Nice yob 8) Koje ti je ovo pojacalo?

nisam mjerijo snagu (a kak da ju izmjerim), vodovi do elektrolita su jos prelemljeni tako da bi trebali biti dobri,
U kolkoj si plocici jetka ovo?
ako mislis na velicinu plocice mislim da je ona 150x200 bas sam to da bude u komadu izgleda ko tvornicki

a ovo mi je prvo pojacalo, a ja sam tek 3 srednje
User avatar
Groovy
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 396
Joined: 20-07-2006, 09:52
Location: Beograd
Contact:

Post by Groovy »

Finale lepo, vidim skinuo si masku sa nekog starog pretopojacala i lepo se uklopila, a i sto moras sebe DA UBIJAS plavom led diodom i stavi neki kulturniji prekidac mislim nije ti to avion. Jesi li ti to sve meni lepo uzemljio da ne bruji i slicno?

Samo nastavi sa lepim pakovanjima meni je to omiljeno, nabacicu neke slike od mog laboratorijskog napajanja (isao sam do perfekcije) cim mi vrate fotis.
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

Groovy wrote: i sto moras sebe DA UBIJAS plavom led diodom i stavi neki kulturniji prekidac mislim nije ti to avion.
Pa bas mu plava LED-ica lipo izgleda :D Dobro o ukusima se ne raspravlja!A prekidac onakav je bas zestok bas stoji tamo mislin meni izgleda bolje od tvornickog :D Bez pretjerivanja :D
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Post by mirzza »

exstra izgleda svaka cast. ko da se bavis elektronikom sto godina pa vako dobro napravi :lol:
User avatar
Groovy
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 396
Joined: 20-07-2006, 09:52
Location: Beograd
Contact:

Post by Groovy »

:oops:
Cekaj kada malo bolje pogledam kolicni su ti ovi kablici na izlazu pojacala. Ako ti je to mikrofonski oklopljeni pojacaj to obavezno!!!

Evo malo mojih slika da se malo i ja po'falim.

Image

Image

Image
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

Cekaj kada malo bolje pogledam kolicni su ti ovi kablici na izlazu pojacala. Ako ti je to mikrofonski oklopljeni pojacaj to obavezno!!!
to su kablovi od kabela koji spaja komp i liniju misu od mikrofona i mislim da je taj kabel dostakvalitetan nije plastika nego neka kvalitetnija guma
User avatar
Groovy
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 396
Joined: 20-07-2006, 09:52
Location: Beograd
Contact:

Post by Groovy »

Da ali to su kablovi pravljeni za male signale, znaci za ulaz u pojacalo a ne za IZLAZ. Treba kroz njih da potece dosta AMPERA.
l3xu5

Post by l3xu5 »

LOL
stvarno ti je mocno pojacalo, za koliko si ga vremena napravio
i mozes li reci popis dijelova :lol:
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

l3xu5 wrote:LOL
stvarno ti je mocno pojacalo, za koliko si ga vremena napravio
i mozes li reci popis dijelova :lol:
najjednostavnije ti je TDA7294 za pojacalo TDA1524za predpojacalo i lm3914 za vu metar i to ti je to ako te zanimaju seme konkretno reci dat cu ti linkove ali ih mozes i sam naci
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Post by alexa_pg »

Sto kaze @Groovy
Evo malo mojih slika da se malo i ja po'falim.
Napravio sam isti ispravljac (sema) kao kod kolege @Groovy ali u drugoj izvedbi.

Image
http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... avljac.JPG
Post Reply