Broj postova i ranking

Ako imate problema sa forumom, prijava, logiranje, cookies i slično, ovdje se obratite ili pronađite rješenje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Broj postova i ranking

Post by trax »

Obavjestavaju se korisnici da je od sada sakriven broj postova kao i rank-grafik koji se nalazio ispod avatara.

Post/odgovor treba tretirati na osnovu njegove kvalitete a ne na osnovu broja postova kojeg je njegov korisnik "nabio".

Ako neko zeli provjeriti koliko postova korisnik ima, to moze uraditi tako sto ce kliknuti na njegov avatar.
User avatar
ivan09
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 742
Joined: 26-10-2010, 18:21
Location: FBiH Žepče 72230

Re: Broj postova i ranking

Post by ivan09 »

Ja bih predložio da se možda stavi i nešto kao neko glasanje koji je korisnik ostvario koliko poslova i koliko uspješno i koliko kvalitetno. Npr ja sam sa 78L05 jednom samo poslovo i mogu reć da je stvarno fer ispao. Cijena odlična, dogovor, i kvaliteta. I vremenski ispoštovano sve. Možda neka anketa da se napravi sa imenom forumaša i pored toga brojevi od 1-10 a na kraju se prikazuje ukupan rezultat. Znam da već ima tema u kojoj se spominju lopovi i slično ali ipak lakše je pogledati postotke i povjerljivost nego li čitati sve.
Što reći?
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Baš fora :)
Sad mogu doci na forum i sa recimo:
InTheStilllOfTheNight...

Malo tko ce vidjeti razliku između "lll" i "ll" :)

Iskreno, ne znam baš koliko je mudra ideja sakriti broj objava jer time na neki način izjednačujemo ljude koji aktivno sudjeluju na forumu i u rasparavama, s onima koji svaki dan imaju novi nick. Meni iskreno ne smeta, jer poznajem po nicku sve one koji su tu dugo godina, ali kažem, opet ne znam koliko je to mudro... Uostalom to još nisam viđao po forumima da mogu reći kako se pokazalo pozitivno ili negativno. No više mi se čini negativno jer nigdje nisam vidio da postoji i da je bilo pozitivno...
InTheStillOfTheNight
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Razmišljam onak' bez veze pa se pitam, postoji li uoće osoba koja će napisati par tisuća postova na forumu, a da je zapravo elektronika ne zanima? A ako baš toliko može i napisati, nužno je da neki vrag mora i znati.

Ne pitam gotovo nikada ništa na forumu, nedavno sam trebao disasm za SAB80XX, ali s druge stane da ne znam koliko znam, a ništa ne znam, onda bi mi bilo jako korisno na neki način razdvojiti ideju jednog pedje, trax-a, abc-a, kize, buce, hexa, ... i tih ostalih 5o ljudi od ideje, mato89, đurđa12, dalekolomni_14...

Nije baš praktično na svakoga klikati i otvarati avatar.
InTheStillOfTheNight
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Broj postova i ranking

Post by Feko »

Meni takodjer skrivanje broja postova ne smeta. No uvijek ce biti da neki forumas nekoga "poklopi" ako se postavi pitanje koje nema nikakvog smisla. Jest da je to redovito od "starijih" forumasa ili administratora..no toga i treba biti! Ne reagirati i gledati sve ravnodusno ce vrlo brzo dovesti do vecih problema.
Velik dio takvih postova i pitanja je rijesila rubrika "Elektronika za početnike" no jos uvijek ima onih koji ce otvoriti u jednom danu 10 topica sa pitanjima od kojih se meni dize kosa na glavi. :ohno:
@Pedja cesto zbog takvih stvari ispadne "babaroga" no na neke stvari se mora tako "strogo" reagirati! :roll:

edit:
svi znaju koliko ja imam kose na glavi :lol:
User avatar
mariomako
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 57
Joined: 14-01-2012, 19:35

Re: Broj postova i ranking

Post by mariomako »

Mislim da je ovo prava glupost,
najbolje vratite sve po staro i dodajte da mozemo davati reputaciju nekog clena
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Broj postova i ranking

Post by bob4 »

Ovo Vaše objašnjenje "ne pije vodu " baš....

"Post/odgovor treba tretirati na osnovu njegove kvalitete a ne na osnovu broja postova kojeg je njegov korisnik "nabio"."
User avatar
kizbaja
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 904
Joined: 18-11-2010, 15:26
Location: Croatia, Rijeka

Re: Broj postova i ranking

Post by kizbaja »

moje misljenje
broj postova mi ne smeta al mi smeta sto svi mogu skinut sve za sta smo se mi mucili
( u par navrata sam razmisljo obrisat sve sta sam stavio u gotove projekte)
bolje bi bilo da se umjesto tog skrivanja postova admini pozabave sa novim clanovima;
npr. fajlove mogu skinut samo registrirani clanovi, ako su prvih 10 postova nekom kvalitetno pomogli
a ne da neko skine sta mu treba , i jos mu nije jasno pa se rigistrira, pita par pitanja, dodje na gotovo i nema ga vise
Nikad briga, nikad stres, pijte samo Kraš Express
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Pedja je u krivu kad kaže da se PIC mikrokontroler programira preko ICPS-a i ako se ne varam RB6 i RB7, Da je decko imalo pogledao dokumentaciju, shvatio bi da postoji IG59 protokol za kontroler koji koristite sve skupine 26F, 18F, 24F. Možete ga nabaviti na http://www.ig59.hr...

Tako bi mogli izgledati buduci postovi onih koji nisu stalno na forumu... A sad nek pedja dokaze da moj IG59 nije bolji od njegovog ICPS-a
InTheStillOfTheNight
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Broj postova i ranking

Post by WhiteHead »

mariomako wrote:Mislim da je ovo prava glupost,
Reče postavljač najbesmislenijih tema i pitanja u poslednje vrijeme.....

Ovo podržavam 100%:
kizbaja wrote: moje misljenje
broj postova mi ne smeta al mi smeta sto svi mogu skinut sve za sta smo se mi mucili
bolje bi bilo da se umjesto tog skrivanja postova admini pozabave sa novim clanovima;
npr. fajlove mogu skinut samo registrirani clanovi, ako su prvih 10 postova nekom kvalitetno pomogli
a ne da neko skine sta mu treba , i jos mu nije jasno pa se rigistrira, pita par pitanja, dodje na gotovo i nema ga vise
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
zigzag9
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 06-06-2011, 23:35
Location: HR

Re: Broj postova i ranking

Post by zigzag9 »

kizbaja wrote:moje misljenje
broj postova mi ne smeta al mi smeta sto svi mogu skinut sve za sta smo se mi mucili
( u par navrata sam razmisljo obrisat sve sta sam stavio u gotove projekte)
bolje bi bilo da se umjesto tog skrivanja postova admini pozabave sa novim clanovima;
npr. fajlove mogu skinut samo registrirani clanovi, ako su prvih 10 postova nekom kvalitetno pomogli
a ne da neko skine sta mu treba , i jos mu nije jasno pa se rigistrira, pita par pitanja, dodje na gotovo i nema ga vise
Apsolutno podržavam. User ranking baziran na kvaliteti postova (negativne bodove eventualno razmatraju moderatori, da nebi bilo zlobnih minusa), i pristup pojedinim sekcijama ovisno o zalaganju.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Bolje je onda dodati da svatko moze recimo u pola sata dati zahvalu nekom forumasu, pa ce svima biti jasno vidljivo koliko je netko objavio pozitivnih stvari... Trax, ova tvoja trenutna ideja ti je stvarno ravna debeloj babi i kiselom kupusu!
InTheStillOfTheNight
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: Broj postova i ranking

Post by mirzza »

Opet ce se naci ljudi koji boluju od toga pa praviti 3-4 profila (mislim ako se postavi opcija pohvale clana i slicno).
Rijesenje je ovo sto je sad Trax uradio, a mi dobro znamo po nikovima (barem oni koji su duze na forumu i citaju ga) ko koliko zna i ko ti moze pomoc, a ko odmoc.

Ja mislim da ce se na ovakav nacin smanjit bezsmisleni postovi, odgovori i tako dalje :roll:
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Broj postova i ranking

Post by trax »

InTheStillOfTheNight wrote:Trax, ova tvoja trenutna ideja ti je stvarno ravna debeloj babi i kiselom kupusu!
:D
bob4 wrote:Ovo Vaše objašnjenje "ne pije vodu " baš....
"Post/odgovor treba tretirati na osnovu njegove kvalitete a ne na osnovu broja postova kojeg je njegov korisnik "nabio"."
Radi se o tome da oni koji dodju na forum nerijetko tretiraju odgovore nekog korisnika na osnovu toga koliko je on do sada imao postova, a ne na osnovu onoga sto je napisao. Zato mnogi pisu gluposti na forumu samo da bi povecali svoj broj postova i nista drugo.
kizbaja wrote:broj postova mi ne smeta al mi smeta sto svi mogu skinut sve za sta smo se mi mucili bolje bi bilo da se umjesto tog skrivanja postova admini pozabave sa novim clanovima;
npr. fajlove mogu skinut samo registrirani clanovi, ako su prvih 10 postova nekom kvalitetno pomogli
a ne da neko skine sta mu treba , i jos mu nije jasno pa se rigistrira, pita par pitanja, dodje na gotovo i nema ga vise
Ovo za skidanje fajlova uz potrebnu registraciju - nisam bas siguran. Naprimjer meni kada nesto treba i to nadjem na nekom forumu ali ne mogu skinuti, tamo se registrujem, uzmem sto mi treba i cao. Tako bi bilo i ovdje - puno registrovanih clanova koji nikada vise nece doci. A ovaj drugi oko pomaganja drugim clanovima pa da se stekne pravo za download, to i nije lose ali zna potrajati. Forum je otvorenog tipa tako da bilo ko moze doci, procitati i skinuti neki attachment bez obaveza. Mozda to i nije dobro, ali nije bas ni lose.
InTheStillOfTheNight wrote:Pedja je u krivu kad kaže da se PIC mikrokontroler programira preko ICPS-a i ako se ne varam RB6 i RB7, Da je decko imalo pogledao dokumentaciju, shvatio bi da postoji IG59 protokol za kontroler koji koristite sve skupine 26F, 18F, 24F. Možete ga nabaviti na http://www.ig59.hr...

Tako bi mogli izgledati buduci postovi onih koji nisu stalno na forumu... A sad nek pedja dokaze da moj IG59 nije bolji od njegovog ICPS-a
Nije ICPS nego ICSP.. Razumijem sta si htio da kazes, ali onaj ko procita tvoj/Pedjin odgovor treba da ukljuci malo i mozak a ne da sliepo vjeruje svemu sto procita. Kako bi bilo da je neko sa 8000 nabijenih postova napisao za taj protokol IG59X? Neko bi mu isto tako povjerovao samo na osnovu broja postova... Znaci ukljuciti mozak u svakom slucaju.
mariomako wrote:Mislim da je ovo prava glupost,
najbolje vratite sve po staro i dodajte da mozemo davati reputaciju nekog clena
Eh to je vec prijedlog. Mislim, ova druga recenica. To je nesto za sta bi se svaki clan trebao boriti - reputacija, a ne broj postova. Jer svako moze pisati gluposti i nabiti broj postova.

--

P.S.
Broj postova se i dalje moze vidjeti na profilu korisnika ili kada se stane misem (hover) na ovu rijec Hidden gdje je prije bio broj postova.
Za reputaciju cu naci neki "mod" pa da vidim kako se moze dodati na forum.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

trax wrote: Nije ICPS nego ICSP.. Razumijem sta si htio da kazes, ali onaj ko procita tvoj/Pedjin odgovor treba da ukljuci malo i mozak a ne da sliepo vjeruje svemu sto procita. Kako bi bilo da je neko sa 8000 nabijenih postova napisao za taj protokol IG59X? Neko bi mu isto tako povjerovao samo na osnovu broja postova... Znaci ukljuciti mozak u svakom slucaju.

Za reputaciju cu naci neki "mod" pa da vidim kako se moze dodati na forum.
U tome i je fora, nitko sa 8000 postova ne može pisati totalne gluposti, ili stvarno mora biti poremečena osobnost. Uostalom nitko tko se u nešto ne razumije ne može uključiti mozak. Stavi sebe u poziciju da ništa ne znaš i jadan tu pitaš na forumu... Za tebe oba pojma ICSP, (da napisem tocno :)) i IG59X su apsolutno točna i ne možeš baš tako uključiti mozak i reći koji je točniji. Da znaš koji je točniji ne bi to niti pitao na forumu!

Najbolje što možeš napraviti ti je nešto tipa ebay. Napravis foru da svatko tko posluje s nekim otvori session od recimo 2 mjeseca.

Evo primjer, ja dubravku prodajem elemente i otvorimo session, u kojem ja njemu i on meni moze dati negativnu ili pozitivnu ocjenu, a tek nakon zakljucenog poslovanja ocjenimo jedan drugoga... Tako ce svatko dobiti broj pozitivnih i negativnih ocjena na forumu i tocno se zna s kim treba imati posla a s kim ne.

Drugi dio koji bi trebalo uvesti su zahvale koje se daju zbog kvalitete postova. Dakle ako nekome stvarno pomognes, a ne pises gluposti na neku temu, onda ti on da zahvalu i time opet znaš tko je tko na forumu.

Znam da tu ima dosta posla da se sve osposobi, ali to je sigurno kvalitetnije nego skrivanje postova jer pravu korist ne donosi nikome.
InTheStillOfTheNight
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Broj postova i ranking

Post by Feko »

Jaooo, kiseli kupus s koljenicom...a baba kad ga skuha!
Odma sam gladan :!:

evo meni jedan post više :lol:
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Steta sto nema like feko, kao na face. Ti bi dobio like, a ovako i ja dobih jedan post vise... dok trax ne dobije poremecaj pa obrise postove :D
InTheStillOfTheNight
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

Re: Broj postova i ranking

Post by lab1722tec »

Ajd sad budi pametan....Očito je da ne postoji univerzalno riješenje za ovakvu problematiku. Kako itko može ikoga ocijeniti ovako il' onako.Podržavam nastojanja administratora da uvedu kakav-takav "red". No ocjenjivanje bilo čega kao pomoglo ili ne... to su stvarno gluposti. Koliko je ljudi na forumu iz ovog ili onog razloga.Neki ljudi nešto znaju-neki ne. Oni koji ne znaju-pitaju, drugi daju odgovore. Siguran sam da je još uvjek veći broj onih koji su voljni pomoći i znaju. Uz njih su blizu i oni koji misle da znaju pa prepisuju da bi zvučali uvjerljivije (teoretičari) jer znanja nemaju. Neko je tu samo radi zabave. Ima i onih koji u svemu vide "lovu". Tko može to razlučiti. Kad sam se registrirao na ovaj forum imao sam potpuno drugu predstavu o "odnosima" ovdje. Par ljudi "nose" forum a velik dio se "šlepa". Ponajveći dio je padobranaca koji dođu jednom-pitaju i to je to.. E sad, netko treba odlučiti koju filozofiju zastupati WIN ili LINUX :evil:
Predlažem da trax-u nabavimo deblju batinu..... :azdaja:
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

[quote="lab1722tec" Par ljudi "nose" forum a velik dio se "šlepa". Ponajveći dio je padobranaca koji dođu jednom-pitaju i to je to..[/quote]

Istina, ali ne ona neočekivana! Na svakom forumu ima 30% ljudi koji nešto znaju i trude se svoje znanje nekome dati besplatno, i ostalih 70% koji ili ne znaju, ili ih ne zanima, ili žele znati pa uče...

Većina njih zapravo pita nešto, pa netko iskusniji odgovara, ali nitko na forumu, pa ni trax, ne može filtrirati ličnosti na osnovu onoga "Zašto je netko na forumu?". Može biti zbog love, zbog zezancije, zbog znanja ili nešto deseto...
InTheStillOfTheNight
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Broj postova i ranking

Post by Doma13 »

Po meni ovo je dijelom dobro,a drugim dijelom nije zato jer kao sto je vec neko rekao ispada da ce netko ko je novi na forumu pametovati ovom starijem forumašu neznajuci njegov rank,no uglavno da se barem nekako moze napraviti to da se automatski brise za jedan post manje,onome tko je neku nevezanu glupost za topic napisao.

No vidjeti ce se po postovima (topic) od tog clana dali on otvara topic za nesto pametno,Ili jednostavno za glupost jer mu je dosadno pa ono da ispadne pametan. :?
Post Reply