Broj postova i ranking

Ako imate problema sa forumom, prijava, logiranje, cookies i slično, ovdje se obratite ili pronađite rješenje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Evo da si i ja dodam jedan post više!

Moram priznat da ne razumijem u čemu je stvar!? Prvo: ne razumijem šta neko dobiva sa "nabijanjem" 3000 postova - poklon-bon ili šta? Drugo: šta je loše u tome, ako neki početnik, čak osnovnoškolac, se prijavi na forum i pita "glupa" pitanja? Niti postoje "glupa" pitanja po meni, niti se taj klinac sa 3 posta treba gledat sa podsmjehom ili štajaznam. Do sada što sam pročitao o ovome mi je najbolja bila ideja "ostavi sve kako je i dodaj opciju za ocijenjivanje" - znači nešta tipa "lajkanja" ali i "dislajkanja"! U tom slučaju svaki "palac gore" ili dolje bi morao proč preko moderatora da ne bi bilo zloupotrebe!
A šta kad sam se JA prijavljivao na ovaj forum - uglavnom sam postavljao pitanja, koliko su bila glupa to je druga priča! Pa sam se ohrabrio dat ponekome kakav savjet. Ni sam ne znam koji bi bio moj ukupni "rejting" do sada! Mislim da na "sonsu" ima opcija "pomogao nekom tolko i tolko puta" - to bi bilo dobro!
Btw. na sons. se ne treba ni prijavljivat, možete sve skidat šta hoćete, znate i sami, svaki dan strahujem da ga ne ukinu ako me razumijete :shock: !
InTheStillOfTheNight wrote:Na svakom forumu ima 30% ljudi koji nešto znaju i trude se svoje znanje nekome dati besplatno, i ostalih 70% koji ili ne znaju, ili ih ne zanima, ili žele znati pa uče...
Da ne duljim dalje, kao obično, onaj dio sa prodajom/razmjenom stvari treba ODVOJIT od ostatka foruma što se tiče ocjenjivanja, tj.moralo bi bit strogo ko na ebayu!
kizbaja wrote:moje misljenje
broj postova mi ne smeta al mi smeta sto svi mogu skinut sve za sta smo se mi mucili ( u par navrata sam razmisljo obrisat sve sta sam stavio u gotove projekte) bolje bi bilo da se umjesto tog skrivanja postova admini pozabave sa novim clanovima; npr. fajlove mogu skinut samo registrirani clanovi, ako su prvih 10 postova nekom kvalitetno pomogli a ne da neko skine sta mu treba , i jos mu nije jasno pa se rigistrira, pita par pitanja, dodje na gotovo i nema ga vise
A šta naprimjer sa već spomenutim sonsivrijem? Svatko tko je ikad išao na taj forum da bi "našao odgovor na svoje prohtjeve :? "(znate na šta mislim) vidio je da se neki članovi (valjda 1%) ITEKAKO potrude da nađu "lijek" za neke naše "teško izlječive bolesti", i ja fino dođem, nisam ni član foruma, kliknem na link i "izlječim" svoj problem! A mi se brinemo za naše manje ili veće projekte! Pa nemojte ih ni stavljat na forum ili ih rar-ajte sa šifrom, pa šifru dajte na zahtjev preko PM-a samo onome za koje mislite da je dostojan :roll: !
A što se postova tipa "OK", "i ja isto", ili " :D ", pa ja mislio da se podrazumjeva da se ti "postovi" ne računaju!? I baš me briga, kad postavim neko glupo pitanje dal će mi odgovorit neki sramežljivac sa 2 posta ili iskusni lisac sa 4000 postova, ako je odgovor OK (a tu treba zrno soli, ali to je do mene!)!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Ajmo probati trax, ja u svakom forumu otvaram pitanje, objave su mi skrivene i nitko ne zna tko sam.... Evo prezentacija na forumu...

Stariji clanovi znaju da sam dugi niz godina na forumu i da se vecinom samo zajebavam i serem, pa da se ne uvrijede...
InTheStillOfTheNight
User avatar
zigzag9
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 06-06-2011, 23:35
Location: HR

Re: Broj postova i ranking

Post by zigzag9 »

haj malo :D
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

evo trax, otvotih oko 3 teme... Procitaj, i obrisi naravno, pa razmisli kamo ovo ide...
InTheStillOfTheNight
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Ma nek ne briše! Nisam se tolko nasmijao... :lol:
Koristim priliku, dok me ne izbace sa foruma, da ponovim pitanje oko produžavanja vremena za editiranje postova na barem 120 sekundi (ne zezam se!), na večini foruma je neograničeno! Nije valjda i to iz sigurnosnih razloga?
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

bas fora, ja nikad nisam ni gledao svoje postove... Ne bih ni gledao da trax nije napravio sranje... Oprosti na izrazu trax, al' stvarno si napravio notornu glupost... Mozda to danas ne znas, ali znati ces kad prodje neko vrijeme...
U principu dobra stvar, malo stara, al dobra...

http://www.youtube.com/watch?v=4XHe6dSn ... re=related
InTheStillOfTheNight
User avatar
ivan09
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 742
Joined: 26-10-2010, 18:21
Location: FBiH Žepče 72230

Re: Broj postova i ranking

Post by ivan09 »

Dobro ljudi koji je vama? Pa koga briga, skriveno skriveno, postavi pokazivač miša iznad "Hiidden" i dobit ćeš taj broj postova. De pogledajte koliko se svađate oko toga, i u jednu ruku vrijeđate čovjeka bez potrebe. Trax napravi ovaj LAJK i DISLAJK a meni ofarbaj slova u plavo :P :D
Što reći?
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Nije to vrijeđanje ivan, samo trax-u govorimo ono što krivo radi...

Kad smo već kod slova, ja bi zelena.... lijepa mi je boja jer kao klinac sam volio programirati zelenim slovima na crnoj pozadini...

Inace ajmo raspisati natječaj, nagrada gajba piva... Dakle traži se forum na internetu na kojem nije vidljiv broj objava forumasa...
Neka igra krene SAD!

Naravno, bez www.elektronika.ba/forum... taj sam jucer pronasao
InTheStillOfTheNight
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Broj postova i ranking

Post by Maki »

Mene zanjima dal vi zahtijevate povratak broj postova al sa onim titulama (pocetnik,...) . Ak je zbog tog imam ideju neka se titule podijele po "starosti" clana ( koloko je dugo clan foruma > sto duze to je veca titula ), time bi se definitivno puno preciziralo. Onaj tko se sad uclani bit ce pocetnik no nakon npr. godinu dana bit ce iskusnije clan foruma a uostalom 50 % clanova su srednjoskolci koji svake godine sve vise i vise napreduju. Sad ak samo zelite vidjet svoj broj postova bez titula mislim da bi se trebalo vratit ,pa ce svi bit sretni i zadovoljni .
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Ništa ne znači titula, pogotovo titula nekog foruma... Mogu se prijaviti na forum kao jurica_gotovanovic i sa 0 postova objaviti kvalitetan post i nekome dati rješenje njegovog problema.

No pogledam taj broj postova jer je nekako linearan sa brojem vremena uloženog u sebe kao elektronicara. I nitko me ne može uvjeriti da je trax bez postova, i sa 5000 postova ista osoba, i isto vremena uložila u svoje znanje.
InTheStillOfTheNight
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Broj postova i ranking

Post by Maki »

Ok, slazem se sa tobom no mnogi koko sam vidio traze titule pa sam samo zato predlozio ono svoje .
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Broj postova i ranking

Post by Doma13 »

Što im vrijedi titula,a kad ih nesto pitas neznaju.Titula je znanje a ne neki papir na kojem si priznat kao dr.sc ili tako neka sranja.Ta titula mozda daje samo neko malo doznanje.
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Re: Broj postova i ranking

Post by DaTi »

Jedna mala idejica, pošto je došlo do opšte pometnje, možda bi svako sada mogao da napiše pre posta koliko ima dosada postova, da bi se znalo da li je član pouzdan :lol:

kao npr
830 postova, da li ovaj tranzistor moze da izdrži 2v.
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Broj postova i ranking

Post by Doma13 »

Vidiš to ti nije loše,mada ovaj forum nije za folirante i prevarante koga zanima elektronika to ce sam i pokazati koga ne i on ce to pokazati.I to je to.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Ma razumijem ja i šta trax želi primjeniti (na bolje, naravno) i zašto se InTheStillOfTheNight "buni". Ali kako ne vidite da NIJE moguće, nije izvedivo, nešta što bi određivalo "tko je kakav stručnjak", a da bude barem 80% vjerodostojno! Dr., mr., prof - ne znači ništa! Da se međusobno ocjenjujemo - mislim da bi to tek bila katastrofa (i nepravedno). Ni broj postova i "rang" ne znači ništa, ali mislim da je do sada to bilo najbolje, i ja sam ZA da se to vrati, zapravo mi više fale oni obojani kvadratići! Mi koji smo duže na forumu (ako smijem i sebe sa bijednih 140 postova tu stavit :oops: ) već znamo manje-više "tko je tko". I ponovit ću, jer su oni postovi od jučer izbrisani, nemojte ograničavat ni osnovnoškolcima pristup nijednom podforumu, neka "samo pitaju", čitaju, neka uče! Pa nećemo od njih (i ostalih neiskusnih, početnika itd.) očekivat da će tu odgovarat na (najčešće komplicirana) pitanja - poput traxa, InTheStill-a, legendarnog Feke itd.

Samo da još kažem da se sad JA osjećam ko neki drek :cry: , prije nisam na to uopće obraćao pažnju, sad se (neurotično) pitam koji je moj PRAVI rang ovdje? Da odem? Kako ćete me procjenit? 130 postova? Možda sam samo "sramežljiv" pa ne volim puno pisat, što ne znači da ne visim po cijeli dan na elektronika.ba! Možda sam nekome pomogao preko PM-a, a to se ovdje (koliko ja znam) ne vidi! U redu, kada netko ima 5000 postova onda je lakše, ili nekog vraga zna ili je psihopat, ali šta je sa ostalima? To ponavljam cijelo vrijeme - nije nimalo lako napraviti nekakvo REALNO vrednovanje!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Broj postova i ranking

Post by Feko »

Jao ljudi; pa nisam ja nikakva legenda, niti sam nešto posebno pametan. Ja sam samo elektroničar-mehaničar koji je ostao na srednješkolskom stupnju obrazovanja. No ono najbitnije je da volim svoj posao koji mi je i hobi. Više sam majstor a ne teoretičar (zato i imam toliko "gotovih projekata"). Namjerno sam ih stavio u navodnike jer pravi gotovi projekti su od razvijanja sheme do gotovog uređaja a ja takvog nemam nitijednog! Sve što sam radio je od gotove sheme ili spajanje više njih izradio pločicu i sve to sklopio u gotovi uređaj. Daleko manje ja imam znanja od jednog Trax-a, Peđe, Noćnog, Buce i ostalih kojih se trenutno ne mogu sjetiti. Bez njih bi ovaj forum bio jaaako siromašan. U topiću tko je što po struci ili sl. naziva sam naveo da mi je ovaj forum vratio ljubav prema elektronici. Do prije 10 godina sam samo radio svoj posao i nešto popravio u fušu no da nije ovog foruma nikada ništa ne bih napravio sa mikrokontrollerima..opet ponavljam sve što znam u vezi njih je upucati hex no da ste vidjeli moju sreću kad sam vidio da isti ispisuje na displej i radi onako kako treba... :D Puno sam na forumu jer mi to posao dozvoljava i mogu za vrijeme posla "visiti" na forumu dosta vremena..možda zato i imam puno postova no ne znači da svaki puta lupio nešto pametno :azdaja:
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Broj postova i ranking

Post by Doma13 »

Pa nemoras ti biti nesto pre pametan,ja kazem uvijek koliko god mislis da znas za elektroniku ima jos toga neotkrivenog tako i za sve,i glupo je da radimo nesto sto nevolimo.Mene je elektronika počela zanimat u 7. razredu i trudim se oko toga sad idem srednju elektromehaničar i eto trudim se sto više naučiti elektroniku i elektrotehniku.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Ne budi tako skroman Feko!

Vidim da je trax prebacio one smješne postove u "Spam" (kako sam i sugerirao, ne znam jel me čuo, ali ok) :) !
Malo sam razmišljao sa svojih 140 postova i došo sam do jedne ideje, ali baš ono - ozbiljne!
Možda je to već netko predložio, u tom slučaju sorry! Zašto ne otvoriti još jedan podforum gdje bi SVI članovi tijekom cijele godine predlagali nekoga recimo za "forumaša godine", ili pohvalit nekog: "PajoPatak mi je pomogao u tome i tome", "MikiMaus mi je sa svojim smješnim komentarima uljepšao dan" (zašto ne i to?), itd. Također, tu bi bile i pokude, recimo "ovaj tip mi je savjetovao da gurnem čavao u utičnicu" i šta ja znam šta sve ne. Trebalo bi ostavit mogućnost da onaj koji ostavlja ocjenu ostane anoniman, ali i obaveza da se dobro obrazloži zašto se daje takva ocjena! Dobra stvar bi bila što početnici, ili oni s malim brojem postova ne bi "nastradali" ni na koji način! Na kraju godine (može i češće) bi mi svi skupa s moderatorima izabrali "najboljeg forumaša", "najgoreg forumaša", pomagaća, odmagaća, najboljeg "debitanta" itd. Napravit par tablica prema rubrikama i stavit recimo po 5 najviše RANGIRANIH u svakoj! E to bi već bilo nekakvo validno rangiranje! Može i više, 100 ako hoćete - najboljih i najgorih, mislim da to nije tehnički nikakav problem, a svatko bi mogao, ako sumnja u nekog, pogledati u taj podforum sa popisima, usput može i ostavit svoj glas.
A i zašto te tablice/popisi ne bi bili "dinamični" pa da se svaki dan mjenjaju?
Na kraju, mislim da ne bi bio problem nač kakve sponzore, čak među nama iz foruma, pa dat prvoplasiranima kakav DMM, ili sitnicu neku recimo za Novu godinu - kad se podvuće crta!

Napominjem: to nije isto kao da se međusobno ocjenjujemo, jer bi na kraju odlučivao kvalificirani "odbor" recimo svi moderatori + par nas smrtnika sa foruma, ne bi bio presudan pusti broj pluseva i minusa!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Broj postova i ranking

Post by Doma13 »

Nezelim nikoga uvrijediti no mislim da su to mozda gluposti,on mi je uljepsao dan daj plus,ovo je forum za elektroniku ne za uljepsavanje danova ili iskazivanja.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Dobro, malo sam pretjero sa ovim uljepšavanjem dana, samo sam htio pojasnit na šta sam mislio. I naravno da me nisi uvrijedio, ideja je možebit stvarno totalno glupa, ja sam je samo predložio, pa vi ostali vidite.
I ne bi bilo samo jednostavno pikanje plusa i minusa, nego bi se moralo argumentirano objasnit zašto se daje takva i takva ocjena, procjena ili kako već hoćete. Malo jača (i stroža) anketa.
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
Post Reply