Broj postova i ranking

Ako imate problema sa forumom, prijava, logiranje, cookies i slično, ovdje se obratite ili pronađite rješenje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Broj postova i ranking

Post by Doma13 »

Naravno u svakoj grupi ima ljudi,koji su za a koji protiv.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Ponavljam još jedanput da bi svaka procjena morala bit jako dobro elaborirana, ne nekakvo lajkanje, i prije "službene objave" i dobijanja ili gubitka bodova ili tako nečeg bi svaka procjena morala proč kroz stručni tim sastavljen razumljivo od moderatora ali i provjerenih stručnjaka sa foruma po potrebi!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Gromit, to je previse komplicirano... I ovako nitko od nas ništa ne stiže. Ja bih najradije da mi dan traje 48 sati, al ne mogu ga nikako rastegnuti. Trebalo bi naci neko rješenje koje je jednostavno. Mislim da nas ima oko 50 na forumu koji aktivno sudjelujemo u većini tema, i ne trebamo se mi rangirati kad to i tako radimo, barem mislim, iz ljubavi prema elektronici...

Nikako ne mogu srediti taj svoj elementarni kliker u glavi i gledati kako se postovi onih koji su napisali brdo objava i dali velik doprinos forumu gledaju kao da nikada nisu ništa objavili... Kao što sam već i naveo, pa ponavljam... Uzimanjem objava forumaši koji pišu i po 10 godina izjednačeni su sa svakim novim članom na forumu i njihovo znanje i iskustvo izjednačeno je sa apsolutnom nulom... Bez broja objava teško je nekome vjerovati na napisano...
InTheStillOfTheNight
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Teško će bit nač neko imalo jednostavno rješenje za ovo! Previše je "subjektivnog" uključeno u to, zato sam i pokušao barem potaknut kakvu "objektivniju" metodu. Za sada: vratit brojeve postova i rang!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Ovakve stvari me također živciraju na forumu, a donekle su vezane za broj postova.
http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... =13&t=7982

Dakle doticni cubi lijepo pita, mi mu to sve lijepo kazemo, a lik zapravno niti ne procita svoj topic... Kad mu pogledas broj postova, ono samo 3...

Meni se iskreno ne da ubijati svoje junake za likove koji niti ne procitaju odgovore na vlastita pitanja, a da bih znao kome cu odgovoriti, a kome ne moraju se poklopiti planete i tema mora biti komplicirana.

Takvima tipa cubi više nikad ne bi odgovarao na pitanje jer nije dovoljno ozbiljan, bez obzira što je pitanje dobro postavio. Broj postova i u ovoj situaciji je bitan, jer manja je razlika između 50 i 10000 postova, nego 0 i 5 postova.
InTheStillOfTheNight
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Eto vidiš u toj konkretnoj situaciji (a pišem to zato jer smatraš da moja "metoda" oduzima previše vremena): ti i nakon 2 mjeseca, kad uhvatiš 3 minute vremena, fino odeš na podforum "Vijeće mudraca", tamo ostaviš link na dotični topic, kažeš "da je taj tip cubi postavio pitanje, da su se mnogi potrgali da mu riješe problem, a on se, usred rasprave, izgubio, ni hvala ni molim, i da ga zato PREDLAŽEŠ (malo bolja riječ od ocjenjujem) kao kandidata za nominaciju u kategoriji "Kur**v forumaš"!" Stručni ljudi iz tog Vijeća pregledaju "materijal", vide da si u pravu, kandidiraju cubija u navedenoj kategoriji + eventualno ispod njegovog avatara postave adekvatnu oznaku, sad da ne kažem koju! I to je to! Tebi 3 minute posla, i to kad imaš viška vremena, malo više posla za Vijeće, ali nije to 10 slučajeva na dan!
Ili drugi slučaj: JA postavim pitanje oko problema sa kompiliranjem TASM-a za PIC. Jave mi se ljudi sa odgovorima, razmišljanjima, komentarima itd. Na kraju JA zaključim, iako su svi participirali, da si mi TI riješio u biti problem, i onda - mogu odma ili tjedan dana kasnije, kad uhvatim malo vremena, odem na ono isto Vijeće mudraca, link na topic, objasnim da sam imao nerješiv problem sa PIC-om, i da kao daleko najzaslužnijeg, predlažem člana InTheStillOfTheNight kao kandidata u kategoriji "Najkvalitetnija pomoć oko PIC-ova" ili tako nešta, lupam iz glave bezveze. Opet STRUČNO vijeće to pregleda i eto tebe na tablici s nekakvim bodovima skupa sa traxom, Fekom itd. I opet može dodatno neka adekvatna oznaka tvog trenutnog statusa ispod tvog avatara, pored broja postova i običnog ranga! I sad tko god vidi post od tog cubija naprimjer vidjet će pored njegovog avatara, broja postova i OBIČNOG ranga i simbol pimpeka i to znaš da ga nije postavio kompjuter automatski po broju postova, nego neki pametni ljudi! Ispod tvog avatara bi mogla bit recimo slikica integrirca, zlatne boje, sa oznakom "PIC"! Kud ćeš bolju i bržu identifikaciju pojedinog člana!
Eto, šta je tu TAKO komplicirano? Je novo, pa je zato ispočetka malo zeznuto, ali nama par minuta posla mjesečno (pa nećemo to radit nakon svakog posta), moderatorima (+suradnicima) malo više posla i to je to!
Možda ja otvorim privremeni "podforum" (zapravo običan topic) recimo na "Spamu" tek da dobijete neki filing kako sam ja to zamislio!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Broj postova i ranking

Post by Doma13 »

Ma ja sam ipak za ono,ako je trax tako odlucio neka i bude covijek vjerojatno ima svoje zasto.Kad smisli nesto novo to ce i napravit i to je to.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Broj postova i ranking

Post by trax »

Malo eksperimentisemo sa ovim post-counterom, a koliko vidim svima je veeeeoma bitno da se zna koliko su nabili postova, pa makar oni bili totalno besmisleni :-)

Ja ipak vjerujem da je bitnije imati neki +/- ranking odnosno ocjenjivanje od samih korisnika nego ovaj post counter.
Dok ne ubacim taj "mod" za ranking vraticu da se vidi post-count. A nakon toga vidicemo.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

trax wrote:Ja ipak vjerujem da je bitnije imati neki +/- ranking odnosno ocjenjivanje od samih korisnika nego ovaj post counter.
Ajde da si se i ti javio više poslje svih nas :D !

S obzirom na ovaj tvoj citat, jako me zanima (i jako mi je stalo) što TI misliš o ovoj mojoj suludoj ideji?!
Kao što vidiš neki misle da je glupa, neki da je OK ali prekomplicirana... Ja tu ne vidim neke komplikacije, truda samo malo treba...

I, da ne nabijam sebi postove bezveze, jel mi možeš reč zašto mi već duže vrijeme ne radi notifikacija? Jel i drugi imaju taj problem ili samo ja? Nisam ništa mjenjao u postavkama, ni na forumu ni na svom kompu.
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Eto, pošto mogućnost editiranja postoji par sekundi, moram hoću-neću pisat novi post!

Našo sam šta je problem sa notifikacijom: iz samo Bogu znanog razloga je gmail prebacivao cijelo vrijeme notifikacije u "SPAM" folder, i to je to! Označio sam ih kao ne-spam pa valjda neće dalje radit probleme! Prije mjesec dana su me iz čista mira blokirali na gmailu jer "kao nemam više od 13 godina"! :azdaja: Pa sam im slao kopiju osobne... ma šta da kažem!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Broj postova i ranking

Post by trax »

Vezano za tvoj prijedlog - vidicu sta cu kada nadjem neki "mod" odnosno skriptu za ovaj forum. U svakom slucaju nebi trebalo da sad neko opet mora da vrsi reviziju svih tih pozitivnih i negativnih "glasova", tako da bi trebalo naci/napraviti neki pametni dodatak za forum koji bi to sam radio.

Zabranjeno je editovanje postova nakon nekoliko minuta zato sto se jednom desilo da je neko sve svoje postove sa foruma editovao i izbrisao tekst. Da se to opet nebi desilo, zakljucano je editovanje posta nakon par minuta.
Ako imas tendenciju da ispravljas svoj post, klikni na Preview prije submita, procitaj, sacekaj 1min i ako je to TO onda klikni Submit :)
User avatar
MHN
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 350
Joined: 11-03-2005, 22:02
Location: Sarajevo

Re: Broj postova i ranking

Post by MHN »

trax wrote: Ja ipak vjerujem da je bitnije imati neki +/- ranking odnosno ocjenjivanje od samih korisnika nego ovaj post counter.
Takodjer mislim da bi ovo bilo bolje, i naravno korisnije. Mozda i nesto tipa LIKE na FB-u ne bi bilo lose. Mozda ne bi bilo lose da na neki post iako nije neko nije ucestvovao u diskusiji ipak moze da postavi +/- ranking.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Bit će jako teško nać "pametni" dodatak za tu svrhu, ko šta sam već rekao to je sve jako subjektivno, da ne kažem "ljudski". Dobro, to je samo moj bedasti prijedlog, možda malo i prenaivan... Možda neka "lite" verzija mog prijedloga + tvoj "pametni dodatak"? Možda neki skroz neslužbeni, podforum poput "Sve ostalo" ili "Spam", ali opet, bez ljudskog "usmjeravanja" samo bi bio nepregledan i zatrpan svime i svačime.

U redu, kužim ogranićenje editiranja, ima smisla. Šteta šta je to moralo bit napravljeno radi JEDNE osobe!
Uvijek radim ovako kao što si napisao, par puta radim previewe, provjerim i nakon submita, al ko za vraga uvijek mi se omakne kakav glupi tipfeler ili sl.

Pozdrav!

EDIT: @MHN: eto tu se opet vračamo na moj prijedlog - ti predlažeš lajkanje kao na FB, ja nešto malo komliciranije. Poanta je ta da će teško to ić bez "ljudskog moderiranja", to je ko da tražiš od TV-a da ti kompjuterski ocjenjuje koja je emisija dobra, a koja nije...
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Broj postova i ranking

Post by InTheStillOfTheNight »

Može se ubaciti i nekakvo pozitivno/negativno ocjenjivanje na osnovu nekog topica/posta, ali treba paziti na astronomske brojeve, pa da ne bi neki član napisao post i dobio 4850 pozitivnih ocjena... Možda bi bila dobra ideja da svatko tko otvori topic može dati ostalim učesnicima topica pozitivnu ocjenu, a da bi sam dobio pozitivne ocjece naprosto mora pomoći i drugima... Ili nešto slično, zavisi koliko je takvo što problematično implementirati... Ja ne znam jel smijem uopce komentirati vise :)
Eventualno bi mogao biti onaj problem, "Đurđica mi je dala lizaljku, a Vesna nije..."
InTheStillOfTheNight
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

InTheStillOfTheNight wrote:Može se ubaciti i nekakvo pozitivno/negativno ocjenjivanje na osnovu nekog topica/posta, ali treba paziti na astronomske brojeve, pa da ne bi neki član napisao post i dobio 4850 pozitivnih ocjena...
E pa o tome tupim cijelo vrijeme: TKO će pazit na te astronomske brojeve? Očito mora neki pametan čovjek sve to nadgledat, kolko god dosadno bilo, ne možeš to prepustit ne znam kojem kompjuteru ni softveru!
Mada, sad mi je jasno zašto trax (i ostali moderatori) "ne žele to radit" - ja se tu malo raspiso i nikom ništa, ali već mi stvarno fali lemilica! Pa kak onda ne bi bilo traxu pun k. administracije, ove koje ima, pa onda još i neke dodatne! Istina predložio sam više administratora + po potrebi bi se mogli ubacit mi "obični" članovi.

Valjda budemo nešta pametno smislili svi skupa, nije to sad neki problem poseban, i ovak kak je bilo do sad je bilo što se mene tiče OK (nepravedno malo, ali nekako je išlo)!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Broj postova i ranking

Post by niho »

Pozdrav. Po meni forum je odličan i puno mi je bitnije da nađem odgovor za ono što me zanima i da pomognem nekome ono što mogu. Sasvim mi je svejedno da li ću "biti pozitivan ili negativan" što se tiče nekakvih bodova. Nisam tu zbog nagrada i pohvala nego radi druženja. A kad god sam lupio nešto bez veze moderatori su bili tu da to počiste i tako očuvaju ovaj forum urednim. Lično ne bih ništa mijenjao, pogotovo nekakvo lajkanje (lajanje) niti bilo šta što podsjeća na face.. meni lično je fb naj odvratnija stvar koja se ikada pojavila na internetu.
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Broj postova i ranking

Post by Kukinjos »

@niho
POTPISUJEM, a posebice ono o fb-u (ne želim ga niti spomenut punim imenom)
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

niho i Kukinjos: nisam se mogo suzdržat da ne komentiram: taj jeb** FB i to šminkersko "lajkanje" ORGANSKI ne mogu smislit!!! :evil: :evil: :evil:
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Broj postova i ranking

Post by trax »

Ma nece to biti "lajkanje". To ce biti +/- sa kojim ce se ocjenjivati postovi i to ti je to.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Broj postova i ranking

Post by Gromit »

Ma razumijem ja tebe trax. Nije to na kraju tak loša ideja sa +/-, ako se nema ništa bolje. Nego šta si mislio pod "postovi" - i tu ljudi dosta mješaju pojmove (barem ja) - misliš post kao "thread" ili "tema" ili ovo čega ja imam 170? A jel imaš kakvu predodžbu kak bi to trebalo izgledat? Recimo imaš moj avatar, broj postova itd, i recimo dvije ikonice sa "+" i "-", i onda bi netko/svako (opet problemi) trebao klikati na te ikonice ispod moje slike za taj post (ako si mislio na te postove, a ne na teme)? Ili, kad netko stavlja reply na moj post onda u tom"prostoru" za editiranje replyja bi bili ti plusevi - ali onda bi netko ko nema šta za reč, a želi mi dat plus morao otvorit "jalovi" post, samo da bi me mogo ocjenit - i onda opet dolazimo na "nabijanje" broja postova!

Ne znam, nisam shvatio u potpunosti vjerojatno, ali šta ako netko otvori jako zanimljivu TEMU i ona uspješno "završi" rješenjem problema npr., ali bude jako mali broj postova. Ili, s druge strane, neka "bezvezna" tema (poput večine mojih :oops: ), a onda se ta tema proširi na tko zna šta (joj kolko ima primjera za to, i ne vidim ništa loše u tome btw) i dobiješ thread sa 15 "stranica" postova! Eh, sad - tko će ocjenjivati - samo oni koji sudjeluju u toj temi ili SVI članovi foruma koji možda samo navrate i simpatiziraju tog i tog člana (zamisli da je Clint Eastwood član foruma npr! :D ) - i eto ti gomile pluseva (ili minusa) na temelju ničega! U tom slučaju možda je bolje ostavit sve kak je bilo, rađe nabijanje broja postova, nego tih +/-! I koje bi bile posljedice ako netko skupi određen broj minusa npr?

Koristim priliku da pitam: malo sam se zezao sa signaturom, kao što vidite, nije mi to previše važno (zadnja rupa na svirali, što bi rekli), ali primjetio sam da je BBC off, kao i smajliji!? Zašto? Nije valjda I TO netko zloupotrijebio? Ili to ide po rangu nekakvome? Jer vidim da neki članovi imaju čak linkove na svoje stranice u signaturi, a ja ne mogu stavit ni italic slova?

Gromit
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
Post Reply