Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Ako imate problema sa forumom, prijava, logiranje, cookies i slično, ovdje se obratite ili pronađite rješenje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Locked
User avatar
78L05
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1402
Joined: 28-05-2009, 13:22
Location: Hrvatska

Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by 78L05 »

Potaknut s dva vise nego ocita primjera imam potrebu napisati ovaj post.
Neka se nitko njime ne nade prozvan ni uvrijeden, jer to nije namjera istog.
Namjera je saznati kakav se sadrzaj cijeni i ne dopusta na forumu, kao i ukazivanje na stvari koje se u zadnje vrijeme neocekivano odvijaju, pod time mislim na to da forum napustaju stariji (i po godinama, i po stazu u ovoj etapi znanosti) clanovi.
Kao primjer navest cu Shendu, koji vjerojatno ovaj forum u novije vrijeme vise ne posjecuje buduci da je s njega izopcen.
Svojevremeno je on bio jedan od utjecajnijih clanova foruma, ne samo prema broju postova, gotovih projekata vec i po ucestvovanju u izgradnji istog. Podsjetit cu, imao je cak nekoliko prijedloga oko otvaranja zasebnih podforuma, tako je da njegovu inicijativu nastala 'Elektronika za pocetnike' koja je uvelike rasteretila sve ostale podforume upravo zbog svoje siroke selektivnosti postavljanja pitanja bez obzira na usmjerenje, jedini kriterij je jednostavnost istog (pocetnicki rang). U pitanju je bila jos poneka 'intervencija' u cilju poboljsanja foruma, samo se trenutno ne mogu sjetiti o cemu je bilo rijeci. Moram priznati da ne znam detalje zasto se pokrenula kompletna 'afera', ali nekoliko mu je stvari stavljeno na teret zaista samo zato sto se u tom trenutku nije mogao 'braniti'. Tako mu je primjerice jedan od clanova narusio ugled rekavsi da je domar, covjek je doktor medicine,o tome mogu svjedociti na temelju postanske komunikacije koju nisam osobno odvijao s njim, ali pouzdano znam da vise ljudi s foruma je. Specijalizirao je radiologiju, a o tome je i sam vise puta na forumu govorio. To nije ono sto se mene tice direktno, pa cu s tim dijelom zavrsiti.

Medutim, prije manje od tjedan dana pokrenuo sam temu u 'Razmjena dijelova/komponenata' na temu potraznje 8x2 LCD-a. U pricu se ubacio jedan korisnik za cije ime na forumu iskreno nisam cuo nikada, imao je 50-ak postova, cak ga nisam uspio upamtiti. Uletio je sa svojom, ruku na srce, glupom i nerazumljivom porukom, ne znam sto je ista trebala potencirati, ni mega162 ni ja ju nismo shvatili, nedugo nakon toga tema nije zakljucana vec obrisana s lica foruma. Ako vec nije logicno da se obrise post clana koji provocira ili jednostavno pise nesto sto je na odmet i nevezano za temu i ujedno ga se na to upozori, valjda je pravo svakog traziti razlog zasto je to ucinjeno. Tako sam ga i ja pokusao pronaci pisuci PM na trax-ovu adresu, ali evo 5.dan nema odgovora, poruka je naravno procitana.

Nocas se dogodilo nesto slicno, obrisan mi je post u temi kod mega162 gdje je rijec o LCD 16x1 displeju, samo sam reagirao na to sto je doticni meni nudio displej u mojoj temi u kojoj je jasna potraznja za displejom sa LCD osvjetljenjem. Mega162 na stranu, on i ja cemo se vec nekako dogovoriti, a zasto je post obrisan zaista ne znam.
U njemu nije bilo nista uvredljivo niti kompromitirajuce, najstroza rijec je bila "zajebava", to se dnevno na forumu ponovi i nekoliko puta i nisam primjetio da se zbog toga ostaje bez postova.

Molio bih odgovor u privatne poruke.
Hvala
Ne vjeruj u čuda - računaj na njih!
misley
Napredujem
Napredujem
Posts: 151
Joined: 21-12-2009, 14:43
Location: Sweden, Lund

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by misley »

Komentar koji se pominje u tvom postu je bio moj.
Naveo sam da me prepucavanje izmedju ucesnika teme iznad mene podsjetilo na taj smijesni grafit od prije dvajs godina i sugerisao da nema nikakve zlobe u mojim rijecima, sto tvrdim i sada...
Napomenuo sam i da, sto se tice postavljaca (ni ja se sad ne sjecam ko je to bio), da je blizi mogao sam mu poslati LCD gratis pa je valjda bilo ocevidno da nema zlobe...
To sto je admin moje (ili Vase) rijeci protumacio kao flame ili kao tupljenje ja vidim kao slobodno sudijsko uvjerenje... Iskreno, i sam sam se iznenadio kada vidjeh da tema nije prociscena nego obrisana...
Ja nisam bio protiv da se moj reply obrise, ionako mu tu nije bilo mjesto, mislim da realno vidim stvari.. No hard feelings...

Mojih 5 centi...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by trax »

78L05 wrote:Nocas se dogodilo nesto slicno, obrisan mi je post u temi kod mega162 gdje je rijec o LCD 16x1 displeju, samo sam reagirao na to sto je doticni meni nudio displej u mojoj temi u kojoj je jasna potraznja za displejom sa LCD osvjetljenjem.
Taj tvoj odgovor je obrisan jer je bio totalni off-topic, odnosno odgovor se nije mogao povezati sa temom gdje se nalazio. Ja sam mislio da si pogrijesio topic totalno, pa ispade i da sam bio u pravu jer si odgovarao na neku skroz nevezanu diskusiju.

:D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by trax »

misley wrote:Ja nisam bio protiv da se moj reply obrise, ionako mu tu nije bilo mjesto, mislim da realno vidim stvari.. No hard feelings...
Ima nas troje moderatora, ne sjecam se tvog reply-ja...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by trax »

Uopste:
Sve u svemu, samo polako i nemojte se svadjati. Ovdje smo da pomognemo jedni drugima a ne da dokazujemo da smo pametniji od nekog drugog ili da podje*avamo jedni druge :wink:

Isto tako ja cu licno obrisati sve reply-je za koje smatram da su uvredljivi na/po bilo kojoj osnovi. Jednostavno, da bi bilo sve sto cisce. Takodje ako dobijem na PM prituzbe na nekog korisnika, ja tada "procesljam" njegovih zadnjih 10-tak postova i ako vidim da stvarno pravi problem na forumu to izregulisem brisanjem problematicnih postova, upozoravanjem korisnika ili nekako drugacije.
User avatar
78L05
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1402
Joined: 28-05-2009, 13:22
Location: Hrvatska

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by 78L05 »

Bilo je vezano za temu, ali necu ici dalje, vec i sama cinjenica da sam dobio odgovor je napredak.
Ne vjeruj u čuda - računaj na njih!
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by mega162 »

na temu potraznje 8x2 LCD-a. U pricu se ubacio jedan korisnik za cije ime na forumu iskreno nisam cuo nikada, imao je 50-ak postova, cak ga nisam uspio upamtiti. Uletio je sa svojom, ruku na srce, glupom i nerazumljivom porukom, ne znam sto je ista trebala potencirati, ni mega162 ni ja ju nismo shvatili,
to je bilo u temi lcd 1*16, ak je to ono s grafitom....
misley
Napredujem
Napredujem
Posts: 151
Joined: 21-12-2009, 14:43
Location: Sweden, Lund

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by misley »

trax wrote:
misley wrote:Ja nisam bio protiv da se moj reply obrise, ionako mu tu nije bilo mjesto, mislim da realno vidim stvari.. No hard feelings...
Ima nas troje moderatora, ne sjecam se tvog reply-ja...
mega162 wrote:
na temu potraznje 8x2 LCD-a. U pricu se ubacio jedan korisnik za cije ime na forumu iskreno nisam cuo nikada, imao je 50-ak postova, cak ga nisam uspio upamtiti. Uletio je sa svojom, ruku na srce, glupom i nerazumljivom porukom, ne znam sto je ista trebala potencirati, ni mega162 ni ja ju nismo shvatili,
to je bilo u temi lcd 1*16, ak je to ono s grafitom....
Exactly that...
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by stojke369 »

Moram priznati da ne znam detalje zasto se pokrenula kompletna 'afera', ali nekoliko mu je stvari stavljeno na teret zaista samo zato sto se u tom trenutku nije mogao 'braniti'.
Da ne pocnem ponovo da obrazlazem :!: Inace deo stvari koje si izneo u vezi njega nisu tacne. Ocito da se dobro ne secas. Da dodam to da sam na ovom i drugom forumu dobijao PP od ljudi koji su otisli upravo zbog i Smjeska sa foruma. A da ne pocinjem o Smjesku i sta je radio na forum. Ustvari dovoljno je reci da ste (smo) bili njegovi zamorcici za ispitivanje reakcije :!: :!: :!:

Da ne pocnem ponovo da iznosim pojedinosti o Shendi i Smjesku. Ako pocnem nece na dobro da izadje :!:
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by stojke369 »

Sent: Thu Aug 02, 2012 4:02 pm
From: 78L05
To: stojke369

Pozdrav Stojke, vidim reagirao si u mojoj temi pod 'Problemi na forumu'.
Ja ne znam detaljno sto je bilo oko Smjeska ni zasto se toliko zalite na njega, sjecam se da je uvijek podbadao i pisao neke gluposti vezane za Hrvate-s*e-Bosance, ali uvijek je imao publiku i nije bas bilo iz cistog mira.
Ali Shenda mi je skroz nejasan, on ti je fakat doktor, kako znam?
Jedan moj prijatelj takoder s ovog foruma je slao njemu neke dijelove, ne sjecam se sto je bilo u pitanju. I adresirao je na Radiologiju Šušak u rijeci, on se zove Željko Šenda (od tuda to Shenda) i ja mislim da je doktor, bilo bi glupo da posta stize u bolnicu na domara. Zivi na dva mjesta, preko tjedna u Rijeci zbog posla, a preko vikenda u Bihaću, 200 km dalje. To je ono sto sam ja shvatio.
Evo da ne spamamo tamo u temi, mozes mi ovdje odgovoriti sto je bilo. :roll:



Sent: Thu Aug 02, 2012 4:21 pm
by stojke369

Doktor jeste (ili samo tehnicar radiologije). I radi na radiologiji to da. ALI je pristrasan sto se tice Srbi-Hrvati-Muslimani.... Sa druge strane poceo je i vise nego da bude bezobrazan i bilo je dosta puta reagovanja na njegovo ponasanje. Ja sam ga par puta istolerisao na vredjanja koje mi je uputio, a NIKAD ga nisam vredjao niti pocenjavao. DOMAR nisam naveo ja vec ostali clanovi foruma. Jer covek koji se ponasa tako bezobrazno i ima takav recnik ne bi trebalo da bude ni domar u bolnici a kamo li neki doktor za koga sebe naziva. To je neko rekao na forumu a ne ja. Naravno da je bio u pravu. Dobio sam dosta poruka na PP ovde i na drugim forumima od ljudi koji su posecivali i prestali zbog njegovih provokacija i PONIZAVANJA drugih clanova. I kao sto sam rekao i pre kazem i sad. Ovo nije psihijatriska ustanova da neko leci svoje psihicke probleme, manije, frustracije i komplekse.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by stojke369 »

Pedja i Ja nemamo ama bas nikakve koristi. Tu smo da pomognemo drugima i da ovaj forum odrzavamo i napravimo od njega jos bolje mesto za druzenje i pomoc drugima. Kosta nas samo vremena i zivaca. Pedja je preterano korektan i ok lik, a za sebe necu da govorim nista. Onaj ko me poznaje neka kaze sta ima dobro sta ima lose ne bezim ja od nicega. Traxu sam jos pre rekao da moze da me banuje slobodno ako misli da nesto nije ok ja se ne ljutim. Meni je savest cista sto se tice ovog foruma.
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by DaTi »

Daj stabilizator smiri malo živce? šta tebi fali u životu ? došao si na ovaj forum pre godinu dana, sa projektom "grecov spoj" pet nikova si promenio i sada prodaješ "pamet"... Obećavaš vamo neke silne projekte, termostat je trebao da bude gotov pre 3 nedelje, ti nisi ni pinove definisao.. Ugl to nema veze, izvini što sada pljujem po tebi, ali moram nerviraš me kako si se registrovao ovde, satrao si me sa je*e*im PM da ti dam izvorne kodove projekta itd.. Ugl ako ti se nesvidja kako ova ekipa na elektronika.ba funkcioniše, ti se reguj na neki drugi forum pa tamo lupaj gluposti ili se malo angažuj pa oživi ovaj forum...Mani se moderatora, Pedja i Stojke rade skroz ok ovaj posao i uvek pomažu ostalima, zbog njih je ovaj forum toliko dobar i cenjen.
Last edited by stojke369 on 03-08-2012, 00:18, edited 1 time in total.
Reason: Edit
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by Feko »

Što se termostata tice, mene se ceka..no uhvatilo me u kicmi pa mi nije do nikakvog posla..jedva da mogu nekako sjediti za kompjuterom.... :twisted:
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by DaTi »

Nije ovde stvar u termostatu ;)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by stojke369 »

Sent: Fri Aug 03, 2012 6:11 pm
From: 78L05
To: stojke369

Ako ti je sada savjest cista, kada si maknuo dvije rijeci iz onog posta, onda stvarno svaka cast.
On ce pisati sto hoce, jer se to vama slusa, jako proracunato i iz aviona vidljivo.


Ja sam izbrisao uvredljive reci na kraju teksta. On se tebi obraca pa se prema tome ti obrati njemu, a ne meni.
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by lab1722tec »

Polako mi već popušta izolacija na živcima......
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by mega162 »

stabilizatoru - stabiliziraj se
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Doba dvorskog apsolutizma na Elektronika.ba

Post by stojke369 »

Tema vam je bila na raspolaganju otvorena 5 dana. Svako ko je sta imao da iznese ili hteo da iznese je izneo. Smatram da tema moze da se zakljuca mada je trebalo i pre da se uradi, ali ajde kao da neko ne bude uskracen.
Locked