Predlozi

Ako imate problema sa forumom, prijava, logiranje, cookies i slično, ovdje se obratite ili pronađite rješenje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Predlozi

Post by [eDo] »

Poshtovanje svima. Ovde dolazim da iznesem sve probleme i predloge koje su mi trenutno na umu u cilju reshavanja i unapredjivanju foruma i njegovih pravila.

- Prvo smatram da trebamo da popravimo funkciju za linkove i slike to je problem koji je jako dugo aktivan i stvara velike probleme i nepreglednost foruma. Po meni bi trebalo da je moguce postaviti sliku na fr*e image hosting (ili da se napravi lista podrzanih) gde se moze postaviti slika a da je forum podrzava i ne sece i guta link. Dalje mislim da u cilju ushtedjivanja prostora smo se svi slozili da koristimo fr*e file hosting servise tipa megaupload, rapidshare i slicne ali i tu kada se stavi link je nekako unishten i nemoguce mu je pristupiti jedini nacin je da se link razbija simbolima ja licno preferiram * zvezdice i pishem da se brishe ali to vodi do problema i dodatnith pitanja i milion postova i objashnjavanja. Zato ajmo da se to popravi spasice nas mnogo dodatnih pitanja novih korisnika i objashnjenja i previshe postova u temama.

-Drugo da se sadrzina linkova i slika zakljucha za neregistrovane korisnike. Jer svako kad god potrazi na google dolazi do nasheg foruma i uzima shta mu je potrebno bez nasheg znanja a vec sam primetio da se neki nashi uredjaji ovde privatizuju i prodaju. Tako da smatram da neregistrovani korisnici ne bi trebali da vide i imaju sve na raspolaganju to je neko moje misljenje.

- Trece brisanje svih neaktivnih korisnika. Malopre sam pogledao da imamo na forumu mnogo korisnika koji se uopshte ne loguju na forum imaju po jedan 2 posta i to je sve onda se pitam zapravo zashto su oni uopshte tu? Samo prave broj i nishta vishe. Mozda bi trebalo da uvedemo pravilo da sve korsnike koji se ne loguju i ne postoju duze od 6 meseci mozemo komotno da brishemo...

- Cetvrto mozemo uvesti pravilo da prilikom uclanjenja novih clanova mora obavezno da ima slika istog i koja rech o sebi. Takodje ime i prezime datum rodjenja mesto zivljenja sve to pod obavezno ne mora da se vidi i svi da mogu da vide moze samo i admin ali time cemo spreciti i prevare i lopovluke koji su se vec deshavali i imacemo cisto drushtvo izgradjeno na poverenju i pravilima kojih ce svi pridrzavati i onda nece biti prevara i problema.

- Peto glasanje i biranje aktivnih moderatora. Moramo da imamo vishe moderatora jer su sve teme uglavnom zatrpane glupostima i bespotrebnim komentarima koji samo unishtavaju celu temu. Ovako cemo svi koji smo aktivni na forumu moci sami glasanjem da izaberemo moderatora i taj ce da obavlja sve duznosti koje trebaju da se obavljaju...

- Sesto cishcenje i ceshljanje svih dupliranih tema i postova. Znam da je ovo veliki zadatak ali smatram da moze sve da se odradi ako budu ukljuceni svi aktivni clanovi. Forum je potrpan bezbroj puta dupliranih tema i postova i pitanja i odgovora. Kada bi smo sve ovo proceshljali i sredili forum bi bio dosta pregledniji i sredjeniji i lakshi za citanje.

- Sedmo sredjivanje teme " GOTOVI PROJEKTI " to sam hteo josh odavno da predlozim poshto smo se svi razvredneli i ima dosta projekta mislim da sada to mozemo odraditi i organizovati josh bolje dodavanjem podforuma tipa: Audio, SMPS, merni instrumenti, Napajanja, Predajnici , mikrokontroleri, programatori.
Time bi smo napravili selekciju svih gotovih projekata i naravno napravili preglednost svima i moci ce lakshe da se orjentishu i nadju shta im treba.

- Osmo chat na forumu. Kada bi smo imali chat na nashem forumu smanjili bi smo broj postova po temama i pitanja i objashnjavanja i citiranja i slicno. Nego neko ima neko pitanje vidi da je korsinik ONLINE i jednostavno procaska o svemu sa njim shta ga interesuje shta i kako da uradi i sredi i shta mu nije jasno da mu se objasni a time nece da ugrozava i nervira druge ljude. PM nekad jednostavno nije dovoljan :(

- Deveto ubacivanje slike u avatar nekih odredjenih dimenzija i normalne velicine. Svako ima pravo da postavi sliku koju ce stavljati u avatar bilo da je svoja ili neki njegov simbol al bilo bi dobro kad bi moglo. Lakshe bi bilo za raspoznavanje i korisnik je u mogucnosti da bira da li ce da stavi svoju sliku ili neki simbol koji ga vezuje za njega a svi koji citaju steci ce vizuelnu naviku kad i ko pishe.

- Deseto novi clanovi i pocetnici u elektronici i posebna pravila aktivne teme za pocetnike gde ih upucujemo u osnovna znanja i teoriju ali i objasnjavamo pravila ponashanja i pitanja...Jednostavno smatram da novajlije neke samo dodju i razbacuju se terminima snagama i amperima i uglavnom se sve to svodi na lupanje u prazno bilo bi dobro kada bi moglo da se neki clan opomene ili da postoje kaznene mere tipa zabranjeno pisanje na forumu 24h i slicno da moze samo da cita ne i da troluje temu glupostima i vec odgovorenim pitanjima...

Smatram da sve ovo shto sam napisao ima neki smisao i moze biti odradjeno i sprovedeno u delo ostalo cekam da cujem i vashe misljenje i predloge da od ovog foruma napravimo josh bolje mesto...
Nije mi bio cilj da nikog vredjam ili da se pravim pametan ili nekog prozivam. Sve ovo je u najboljoj nameri za forum njegove stalne korsinike i sadrzaj na njemu. Bilo bi mi drago da se neshto od ovog usvoji ili bar prodiskutuje ali se necu naljutiti cak i ako se nishta ne usvoji i ostacu veran i stalni clan kao i svih ovih godina.

Pozdrav svima
Dragan Ilic
Srbija Vranje
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Predlozi

Post by Feko »

Pod: prvo, drugo, treće i deveto se apsolutno slažem.
Pod: četvrto mislim da je OK ali ne treba inzistirati, stvar osobnog stava i izbora.
Pod: peto je dobra ideja da bude više moderatora, no o tome treba samo Trax odlučivati. Ja osobno nemam ambicija za time, često pratim forum paralelno uz posao pa mi i nije koncentracija vezana samo na forum i ono što se na njemu čita...tko ima ambicija i vremena da bude moderator neka se javi Trax-u a on neka to amenuje :!:
Pod: šesto sam odgovorio u petom :lol:
Pod: sedmo sam odgovorio u petom :lol:
Pod: osmo, OK, no čisto sumnjam da ću sudjelovati u chatu
Pod: deseto je OK, mada to može odbiti neke ozbiljnije članove koji su se tek uključili u forum :roll:
Ja čim vidim da je neki član otvorio 10 raznih topića sa pitanjima...više uopće i ne čitam i otvaram njegove teme...
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

To feko :) ajmo dalje predlozi i kritike :) Feko ni samnom ne bi chatovao ccc :( :roll: :cry:
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Predlozi

Post by Feko »

NE :lol:

edit:
Ja sam često Online, no u stvari i nisam za kompom...tako da bi bilo često nesporazuma...šta sad ovaj ne odgovara a online je :roll:
Ja pošaljem PM a kad čovjek uhvati vremena pogledat će i odgovoriti :wink:
Last edited by Feko on 24-08-2011, 14:55, edited 1 time in total.
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Shto se tiche lopovluka mozda bi mogli da napravimo flag temu gde bi sve takve clanove flagovali i dali sve podatke o njima. Tipa on moze da menja nickove i e-mail adrese al ne moze da menja adresu stanovanja i slicne podatke. Tako da ako negog flag-ujemo kao nepouzdanog korisnika stavljamo u toj temi njegove podatke i ako se ponovo pojavi na forum dajuci nekom drugom adresu banujemo ga... A samim tim svako ce moci da vidi te Flagovane korisnike i njegove adrese tako da ako dodje do neke razmene ili trgovine jednostavno proveri adresu i vidi da li postoji takav korsnik u crnoj listi :)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Slomio si mi srce sa tim NE :) Shalim se ja ti nikad ne bi zamerio taman posla ;)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
kizbaja
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 904
Joined: 18-11-2010, 15:26
Location: Croatia, Rijeka

Re: Predlozi

Post by kizbaja »

edo ne ljutim se, na tvojoj sam strani i podrzavam vecinu tvojuh predloga
ovo sa licnim podacima mi se malo nesvidja al opet svejedno mi je
najvise od svega bi volio da novi clanovi nemogu nista skinut (osim ako im neko ne posalje na PM) dok ne pomognu drugima ili napisu bar 10 postova ili tako nesto u tom fazonu
jer kako ti rece, a i svi znaju, lik se reguje, pita dva pitanja, uzme projekat i nema ga vise
a to sto se tice ciscenja, za to sam definitivno, kako starih clanova tako i glupih postova
samo napred :D
Nikad briga, nikad stres, pijte samo Kraš Express
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Bitno je samo da se slozimo ostalo je sve lako ;)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Predlozi

Post by Feko »

kizbaja wrote:...ovo sa licnim podacima mi se malo nesvidja al opet svejedno mi je...
:lol: a na forumu si ostavio i svoj mobilni i kucni telefon...i otišao na more :ohno: :lol:
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Predlozi

Post by mega162 »

[eDo] wrote: - Cetvrto mozemo uvesti pravilo da prilikom uclanjenja novih clanova mora obavezno da ima slika istog i koja rech o sebi. Takodje ime i prezime datum rodjenja mesto zivljenja sve to pod obavezno ne mora da se vidi i svi da mogu da vide moze samo i admin ali time cemo spreciti i prevare i lopovluke koji su se vec deshavali i imacemo cisto drushtvo izgradjeno na poverenju i pravilima kojih ce svi pridrzavati i onda nece biti prevara i problema.
S ovim se apsolutno ne slažem! Prije svega, internet je opasno mjesto za takve osobne podatke.
Drugo, ima dosta članova koji gnjave po PM-u, mene je jednom jedan gnjavil i jedva sam ga se riješio, zamislite kaj bi bilo da je imao moje podatke - da me još i doma zove i traži po gradu i dosađuje??? Osim toga, ime i prezime, pa i slika se mogu vrlo lako krivotvoriti. dok opet, oni ljudi, članovi, koji trebaju imati podatke (radi razmjene) će ih i dobiti na PM i tako čuvati...
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

O lala :))) Mega a ti mislish da si sad bezbedan a imash facebook ;) Ne podatke vidljive svima naravno samo adminu ;)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Predlozi

Post by mega162 »

možda nemam facebook :)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Predlozi

Post by stojke369 »

To sa licnim podacima se i meni ne svidja... evo ja na primer ne mogu da se otkacim od pedja089... covek me svaki dan zove i smara oko omovog zakona.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Predlozi

Post by Feko »

:lol: :lol: Stojke, dobit ćeš BAN :lol:
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Predlozi

Post by stojke369 »

Evo sad me pedja zove i smara sto ja lupam gluposti po forumu.... :D

EDIT :arrow:
Naravo zezam se :wink: Ali kao sto rekoh to sa podacima se vecina nece sloziti a i da neko ostavi podatke oni mogu u najvecem broju biti lazni. Mada sve je stvar diskusije i dogovora.
User avatar
kizbaja
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 904
Joined: 18-11-2010, 15:26
Location: Croatia, Rijeka

Re: Predlozi

Post by kizbaja »

stojke369 wrote:covek me svaki dan zove i smara oko omovog zakona.
bolje on nego jedan koji je vec par dana na tapeti :lol:
Nikad briga, nikad stres, pijte samo Kraš Express
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Josh sad ove akcije Telenor, MTS, VIP pa udri :))) Stojke aj mi daj svoj broj mobilnog ako smesh :D :D :D
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Predlozi

Post by trax »

stojke, bolje mijenjaj broj telefona. ustvari baci telefon u kantu...

prvo: to cu da rijesim, mislio sam da se to rijesilo nakon sto je stavljena nova verzija foruma prije par sedmica, ali eto ocigledno nije.
edit: napravio sam konacno...

drugo: tu i tamo, ovo bi 99,9% uslijedilo masovnim registrovanjem da neko "vidi" taj link i onda nam se automatski pravi problem brisanja neaktivnih korisnika, a to je tacka "trece".

trece: moze, ovo ja radim. danas sam obrisao 60 korisnika koji su se registrovali a nisu "aktivirali" svoj account do juce. za ove ostale sto imaju po 1-2 posta ili nijedan... i oni se mogu fino obrisati ali ja preferiram da ih samo "deaktiviram" u administraciji.

cetvrto: slika nema efekta. lopovluka ce uvijek biti.

peto: glasanje i biranje moderatora... to mozemo vec sad. eto [eDo] kreiraj temu "Moderatori" negdje na forumu, kreiraj "Poll" pa da vidimo sta clanovi kazu.

sesto: ovo jeste posao, ja ga zapocnem pa radim jedno sat vremena i ostavim za kasnije :) ima toga dosta dosta...

sedmo: moglo bi ovo, nije nikakav problem. Evo sacu kreirati navedene pod-forume, i onda ce trebati isprebacivati postove u odgovarajuce pod-forume.
edit: eto, kreirani su podforumi, sad idemo na prebacivanje...

osmo: chat... taj chat me proganja vec godinama. Da sam sebe citiram:
Bolji je forum od chata, jer kada se na chatu rijesi neki problem to znaju samo oni koji su ucestvovali u tom trenutku u raspravi. Ovako na forumu to rjesenje ostaje zauvijek pa kome god zatreba moze ga procitati.
Chat za sada necemo stavljati. Naravno, moze se otvoriti neka tema "chat" i u njoj staviti link ka nekom online chat-u pa tu chatajte do mile volje :)
deveto: ne mozes korisnike (nazalost) nauciti sve prije nego sto nesto pocnu pitati i pisati po forumu. pravila ponasanja su dostupna svima da ih procitaju i postoji link ka "Pravilima ponasanja" kada se otvori bilo koji nas pod-forum. ti sto se razbacuju terminima ocigledno misle da nesto znaju, pa nebi ni citali taj dokument odnosno "tutorial" da nesto nauce. u svakom slucaju, za neke gluposti mogu dobiti ban od 24h :)

Super su ti prijedlozi, nesto cemo da napravimo.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Predlozi

Post by Feko »

trax wrote: peto: glasanje i biranje moderatora... to mozemo vec sad. eto [eDo] kreiraj temu "Moderatori" negdje na forumu, kreiraj "Poll" pa da vidimo sta clanovi kazu.

sesto: ovo jeste posao, ja ga zapocnem pa radim jedno sat vremena i ostavim za kasnije :) ima toga dosta dosta...
Ova dva su usko povezana tako da mislim da nema smisla glasati :roll: možete vi glasati za mene kad ja nemam volje ni vremena to raditi :ohno: :lol: zato ako @eDo ima ambicija, volje, želje i vremena neka bude moderator jer naravno, ni Trax, Stojke, Peđa i ostali ne mogu biti uvijek na forumu niti imaju toliko vremena.
Moderatora treba što više...pogotovo ovih mladih (dok im ne dojadi :lol: ) :wink:
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Predlozi

Post by trax »

Vec sam ja edi dao privilegije na Gotovi Projekti pa neka malo pocne hakerisati tu.
Post Reply