Ne znam kako napraviti makefile

Rasprava o AVR mikrokontrolerima, AVR projekti i drugo vezano za AVR...

Moderators: pedja089, stojke369, trax, InTheStillOfTheNight

Post Reply
Tom++
Posts: 2
Joined: 09-07-2011, 12:09
Location: Bjelovar

Ne znam kako napraviti makefile

Post by Tom++ »

Imam projekt jednog brzinomjera sa Atmega8 koji bi želio napraviti za moj motorić.Ali ne znam napraviti taj makefile koji mi je potreban da bi to iskompajlirao i dobio .hex file u WinAVR-u.Ja sam do sada radio većinom sa MPLAB-om ili Bascom-om gdje makefile nije potreban.Otprilike znam čemu makefile služi,ali gdje ga,i na koji način napraviti,nemam pojma.Molim vas da mi pomognete oko toga.Ako je netko zainteresiran za ovaj brzinomjer,poslat ću mu to ili ću postaviti link.Hvala unaprijed i pozdrav svima.........
Tom++
Posts: 2
Joined: 09-07-2011, 12:09
Location: Bjelovar

Re: Ne znam kako napraviti makefile

Post by Tom++ »

Problem riješen.Ja nisam znao da trebam imati AVR studio za to,sam WINAVR nije dovoljan,znači tek kad su oba programa instalirana,onda ne moram brinuti o makefile,sve se samo postavi i radi savršeno.Nevjerojatno da nitko ne radi sa tim AVR studiom pa da mi je malo olakšao muku,ali evo,ako se netko nađe u istim problemima,ovdje je rješenje,pozdrav
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Ne znam kako napraviti makefile

Post by InTheStillOfTheNight »

Pročitao sam tvoj upit, kao i većina drugih, ali nitko nije shvatio što te točno zeza. U opcijama AVR studija moguće je podesiti external makefile pa mi je zato bilo nejasno kako netko može imati problem sa default postavkama svakog otvorenog novog projekta u AVR Studiu.

"U potrazi za tartufima AVR-a" Uvod - 3. dio
Tamo sam postavio sve linkove za download svih programa koji su potrebni za AVR (WinAVR, AVR Studio).

Ne znam tko bi mogao predpostaviti da si ti instalirao samo WinAVR, a da nisi instalirao AVR Studio...
InTheStillOfTheNight
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

Re: Ne znam kako napraviti makefile

Post by mbruck »

Nevjerojatno da nitko ne radi sa tim AVR studiom...
:lol:
Post Reply