Shema ves masine SAMSUNG

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
skalar
Posts: 8
Joined: 22-07-2010, 11:16

Shema ves masine SAMSUNG

Post by skalar »

Potrebna mi je shema ves masine SAMSUNG R 104 AV hvala
visok
Napredujem
Napredujem
Posts: 107
Joined: 22-04-2011, 10:53

Re: Shema ves masine SAMSUNG

Post by visok »

Ne poznajem tu veš mašinu ali za lakše traženje sheme pogledaj (na vratima) na okviru gde se stavlja rublje dali ima serijski broj po kome se i trže rezervni djelovi. Možda kod Samsunga ima naljepnica na nekom drugom mjestu.Kakav ti je simptom kvara?
visok
Napredujem
Napredujem
Posts: 107
Joined: 22-04-2011, 10:53

Re: Shema ves masine SAMSUNG

Post by visok »

Malo sam tražio po netu ali kako vidim imaju pretežno svi modei 4broja.... B1045AGW/YLW tako da pogledaj i na toj veš mašini dali ima kod oznake modela 4 broja.Obično je pozadi na naljepnici ili tablici. Za taj model koji sam ti napisao dobio sam servisna uputstva.
skalar
Posts: 8
Joined: 22-07-2010, 11:16

Re: Shema ves masine SAMSUNG

Post by skalar »

Hvala na javljanj ja popravljam ves masine (gorenje,candy,indesit,zanusi)medjutim nisam nikada popravljao Samsung kvar je u tomeko sto ne prima vodu tako je meni javljeno pa cu danas popodne otici da to pogledam,zato sam trazio shemu. Ako trebas sheme gorenje ili koncar toga imam slobodno se javi
visok
Napredujem
Napredujem
Posts: 107
Joined: 22-04-2011, 10:53

Re: Shema ves masine SAMSUNG

Post by visok »

Ja pokoji put popravljam koju mašinu za rublje ako mi bude zatrebala koja šema od gorenja jer od končara kod nas nema više. Ako se baviš popravkom onda odprilike znaš koji su uslovi za primanje vode.
Ja bih gledao redom od provjere ventila za vodu u zidu,(ako ima na ulaznoj cijevi blokadu vode), mrežni filter,zatvarač vrata,elektro ventil vode,senzor za vodu ako ima,presostat i na kraju programator.
User avatar
kizbaja
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 904
Joined: 18-11-2010, 15:26
Location: Croatia, Rijeka

Re: Shema ves masine SAMSUNG

Post by kizbaja »

nekim masinama je el.ventil vezan u seriju sa pumpom tako da kad pumpa rikne nemoze primat vodu pa imajte i to na umu
Nikad briga, nikad stres, pijte samo Kraš Express
skalar
Posts: 8
Joined: 22-07-2010, 11:16

Re: Shema ves masine SAMSUNG

Post by skalar »

Hvala na javljanju ja ugavnom nemam problema oko opravke ves masina,nego problem je u tome sto novi modeli ves masina imaju dosta elektronike preko koje idu razna napajanja pa sam zato trazio shemu,a ja sam kvar na samsungu otklonio.Usput ja se ovim poslom bavim vec 27 godina pa znam koliko je shema neophodna.Kome zatreba pomoc ili neki savjet slobodno neka se javi na mail avdouz@gmail.com" onclick="window.open(this.href);return false; Pozdrav
Post Reply