lm3914 voltmetar problem

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
tomkranj
Posts: 12
Joined: 31-03-2011, 14:11

lm3914 voltmetar problem

Post by tomkranj »

evo ovako...složio sam voltmetar taj i radio je super...a taman prije nego sam to htio spojit u auto spojim krivo i skurim IC...odem po drugog spojim ponovo i sve radi opet...probao sam jučer i radilo je...i dođem danas,spojim i opet neće radit... :? nije mi jasno kak odjednom ne radi..?nisam ništa ovaj put krivo spojio al jednostavno neće...neznam jel mu može naškodit veći napon od napona koji mjeri zadnja dioda...jer na izvoru napajanja imam do 16V a zadnja se ledica pali na nekih 14,1 V...al radilo je i na 16 volti super i sad odjednom neće...jel možda zna tko šta bi moglo bit..? i da...da ne stavljam sad shemu ovdje...shema ima na internetu pa se može pogledat ako treba..hvala
User avatar
78L05
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1402
Joined: 28-05-2009, 13:22
Location: Hrvatska

Re: lm3914 voltmetar problem

Post by 78L05 »

Ta 2V razlike nebi smjela napravit nikakav problem.
Kako bi netko mogao znati zbog čega točno tvoj sklop ne radi?
Instrument u ruke i provjeri dobiva li ti instrument napajanje (5-15V), provjeri napon na ulazu LM3914 kada vrtiš trimer pa vidi kako ti se mjenja napon...

Malo po malo elimiraš probleme i doći ćeš do rješenja. :wink:
...a bilo bi dobro i da okačiš shemu, ima ih puno na internetu i sve su slična rješenja, ali ipak.
Ne vjeruj u čuda - računaj na njih!
tomkranj
Posts: 12
Joined: 31-03-2011, 14:11

Re: lm3914 voltmetar problem

Post by tomkranj »

a vjerojatno je opet riknuo IC jer ostale komponente su sve ok...provjeravo sam ih...ne preostaje mi ništa drugo nego u dućan po novi lm3914...glupo mi je samo kaj neznam kak sam ga uspio skurit :?
Post Reply