Lopov-i

Ako imate problema sa forumom, prijava, logiranje, cookies i slično, ovdje se obratite ili pronađite rješenje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Crna lista kupaca/prodavaca

Post by InTheStillOfTheNight »

stojke369 wrote:Ja sam vise puta ponovio nije ovo psihijatriska ustanova da svako dodje i leci svoje probleme, komplekse, frustracije.... Za Shendu da se ne ponavljam covek sa 2-3 profila na forumu...

Ako se utvrdi da je neko prevarant adresa treba da se okaci javno na forum. Kao sto je vec neko rekao da je Feko postavio adresu do ovoga sad ne bi mozda ni doslo ako bi se utvrdilo da je isti lopov u pitanju.

Nije mi jasno kakve veze imaju nocni bravari sa njegovom adresom :roll: :?
Ne znam koji je smisao toga... Broj postova svake osobe govori o tome koliko često postane nova osoba na forumu... Ima nas tu dosta koji nemamo naviku glumiti njih 15, niti nam treba 15 nadimaka... To što pišu osobe sa 2 posta lako je u slučaju vrijeđanja obrisati i odjebati IP... A oni koji su prevareni na osnovu takve osobe ocito su si sami krivi... pa nitko nece paziti na njihov novac, ako neće paziti sami..,
InTheStillOfTheNight
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Lopov-i

Post by InTheStillOfTheNight »

stojke, tek sad procitah tvoj zadnji post...

Ne mogu se sloziti sa tim stavom oko osoba koje ce danas nekoga zajebati za 10 kn, a sutra za 1000... To mi se protivi normama osoba. Na ovom forumu većina ljudi ili se bavi elektrotehnikom ili misli da se bavi, ili se samo želi baviti... Sve je to uska skupina ljudi koji se u pravilu poznaju na neki nacin...

Po tome sam i ja lopov... Jebat ga zadnjih 2 mj koristim susjedom net... No da je samo susjed, još je i admin wirelles-a Zagrebačkog kvarta...
Mislim, nisam ja kriv što mi je susjed pa mi je najbolji signal...

Po tvojoj priči ispada da ako mu 2 mj kradem net da bi mu sutra trebao ukrasti laptop?

Mislim da je na netu nemoguće locirati, zaustaviti, ili bilo kako onemogućiti osobu da se ponovno pojavi i krade... Ako je lik primitivan i ne poznaje mreže admin ga svakako treba izbacivati... Ako se već netko zajebe na takvog lika to je njegov osobni problem...

To je kao stvarati štit protiv 0.01% ljudi na ovom forumu i uz pravila korištenja bi trebale stojati adrese lopova te njihova imena na osobnoj iskaznici koji mogu imati bilo koji nick na forumu... Mislim suludo... Što admin može uopće ako promijenim MAC laptopa te se spojim preko divljeg neta i registriram na ovom forumu???

Na netu je previše jednostavno postati druga osoba i nema smiska zamarati se sa tim stvarima... Nitko tu ništa ne može...
InTheStillOfTheNight
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Lopov-i

Post by stojke369 »

Sa ovim se ne slazem. Dzaba mu bilo posle... Opet ponavljam danas je nekog na forumu zavrnuo za nesto sitno, sutra ce nekog za nesto krupno. To na forumu da se iskoreni ne moze i to je jasno, ali moze da se spreci koliko toliko.

Da ponovim sebe. Ja to napisao u jednoj recenici a ti u deset nego ajde mozda se nismo razumeli... Sa druge strane mesas babe i zabe. Pricamo o ljudima na forumu i toj vrsti zavlacenja i kradja (ili kako god to nazvali), a ne o pozajmljivanju neta od komsije.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Lopov-i

Post by InTheStillOfTheNight »

Jasno je meni o cemu ti govoris, samo mislim da je to neizvedivo... Nismo mi tu da krojimo pravdu između 2 klinca posvađanih oko 20 kn... Samo zelim dočarati da je svatko kriv za svoj loš proračun... Ne mogu administratori paziti tko je kakav i tko ce koga zajebati... Svi mi imamo dovoljno svojih sranja da bi još pazili i na tuđa... Brate mili, pa tko se zajebe, zajebe... Njegova osobna stvar.... Niti jedan administraot ne može biti sudac na forumu, a isto tako niti jedan forumas ne moze srati po drugome... Nema smila boriti se sa vjetrenjacama... O ovoj temi sam vec napisao sto mislim... tko kuka za 20 kn, bolje nek ih spremi u kasicu, a koga netko sjebe za 1000 eutra neg ga trazi doma...

Takve rasprave nemaju smisla na ovom forumu...
InTheStillOfTheNight
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Lopov-i

Post by stojke369 »

Slazem se sa ovim sto si zadnje napisao. To je ustvari isto sto sam i ja napisao :arrow:
To na forumu da se iskoreni ne moze i to je jasno, ali moze da se spreci koliko toliko.
Da se izbegne i iskoreni ne moze a ni da se zaustavi, ali moze da se ublazi na neki nacin. Na primer taj nacin je da se ne cuti vec da se skrene paznja i drugim korisnicima foruma da je bilo problema kao sto je to Feko uradio mada se MORGAN ili ko jos vec nikad posle toga na forum vise nije pojavio ali opet skrenuo je paznju. Mi kao admini i moderatori ne mozemo nista mnogo osim da opomenemo clana, banujemo, pratimo da li se ponovo prijavio pod istim mail ili IP ili nesto slicno. Ostavljanje imena, prezimena i grada je isto moze da bude korisno. Ali opet to nije nacin da se zaustavi takvo ponasanje na forumu vec kao sto sam rekao da se na neki nacin ublazi sve ostalo su vetrenjace.
User avatar
VolkD
Napredujem
Napredujem
Posts: 199
Joined: 06-09-2008, 17:24
Location: Divaca (Slovenija)
Contact:

Re: Lopov-i

Post by VolkD »

Takvih problema ima svuda. I svako stvari rješava na drugi način.

Evo kako smo mi to rješili. http://www.elektronik.si/phpBB2/viewforum.php?f=28

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=5288

Nikakvih imena i prezimena. Nikakvih ličnih podataka. To prosto i nije potrebno. Ovaj "pranger" ima u Sloveniji neku istoriju. Ne poznajem dobro istorije kot vas, ali verujem, da bi sličan način pomogao.

I još nešto - nije "lopov" samo čovjek koju okrene 30 kn ino možda 500. Ima i drukčijih lopova.
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Re: Lopov-i

Post by denahv »

Bilo je to dosta davno, ali vidim da nisam jedini kojeg je @mataya prevario. Poslao sam mu neki PIC, a zauzvrat mi je trebao poslati neki timer, nebitno. PIC sam poslao poštom i javio mu porukom u Inbox. Od onda ni traga ni glasa, ignorirao je svaku poruku. Neću propasti za tih 25 kuna koliko je PIC koštao, ali radi se o principu. Ali vjerujte da će karma kad-tad odraditi svoje.

Nikada neću razumjeti da ljudi mogu biti tolika stoka, da će se sramotiti zbog 30-ak kuna i izmišljati razloge da im je pas pojeo novčanik. Ali prevare su danas svakodnevnica, tako da oprezno kome šaljete paket i koja je vrijednost paketa, jer iz primjera prošlih postova se vidi da su neki spremni prevariti i lagati za puno više novca.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Lopov-i

Post by stojke369 »

Ljudi mogu biti stoka i za dzabe, a kamo li za pare. Mislim ne ide da vredjamo stoku :wink:
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Lopov-i

Post by Zez »

Dvoumio sam se bih li što komentirao ili otišao dalje no neki komentari su me ponukali da ipak kažem nešto. Stanovita gospoda iz Hrvatske svojim su komentarima samo potvrdila izjavu nekoliko puta iznešenu u javnim medijima: moral nam je pao u blato. Nepoštenje je nepoštenje, prijevara je prijevara, bez obzira na štetu koja je iz toga nastala i krajnje je licemjerno davati bilo kakva opravdanja. A zakonska regulativa koja štiti lopove od javne prozivke (u RH je imamo, što nam baš ne služi na čast) je samo šećer na kraju. I da, InTheStillOfTheNight, ti jesi lopov jer tvoj susjed je uveo internet za svoje potrebe, ne za tvoje i on plaća tu uslugu davatelju iz svog džepa, ne tvog. Poštenje i povjerenje su vrline i treba ih cijeniti, a ne izvrgavati ruglu i zloupotrebljavati i još se ponositi time.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply