PAL , GAL

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

buco

Post by buco »

Razumio sam ja tebe sto bi ti !! Zelio sam ti samo rec da ako nemas neki od alata ili neznas s njim radit , ili nemas gdje naucit radit s tim alatom tad uzmi ono sto ima . Ocito je da su PAl i GAL chipovi "malo" proslost pa ne cudi sto "fale" [ili su teze dostupni] alati i potrebna dokumentacija za njih. To sto ti imas gomilu nekih PAL chipova ?!? sto da ti kazem imao sam ja gomilu Z80 processora , 6502 processora za koje ima alata ali se ne mogu mijerit nikako s modernim MCUima [ processore necemo ni spominjat] i sad bi ja trebao eto bas zato sto ih imam "gomilu" radit nesto s njima ?! kad je "100x" bolji bilo koji MCU ATmega serije i koji kosta oko 16Kn-mega8]--80Kn[mega128] i skojim se oni nikad nece moc mijerit ni u nicemu [ djabe im to sto su tipski Von Neumanova racunala ]. Zato sam ti predlozio ako vec tebas koristit tu vrstu chipova za neki projekt da uzmes ono sto je ne samo puno bolje vec i ima odlicnu podrsku . Ja sam od svega na kraju uspijo skuzit da si eto ti to nasao po nekim plocama starim i sad ih bas moras koristit iako zapravo ni sam nisi siguran za sto bi ih to bas koristio [ moj dojam]!?? meni je to malo neobicno :-( moram priznat jer ces na plocama recimo starih HDDova nac ICe posebne namijene i sad sto, treba ih iskoristit ??
ili stare MC68HC11 serije ??! kad imas mocne serije AT91 ili LPC25/26xx ..prave strojeve koji idu na 60--80 MIPSA i vise [ interni osc], i koji kostaju u razini 150--350 Kn [od chipa do chipa] i slicne serije.. i daju se relativno lako nabavit [ ne u opcenarodnim trgovinama]! Ako ti je to hobby[ rad s ICima sa starih ploca] uredu . Svi mi neki put skinemo nesto sa stare ploce ali vjerojatno ne s tim primarnim razlogom , valjda !? :-)
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

:) ma zanima me eto više iz znatiželje nego iz potrebe, pa te njihove funkcije se sve mogu napravit slaganjem ICa 74** i 4000 serije, da mi za nešto treba radio bi s njima, samo me zanmalo ima li ikakvih razvojnih alata za to, očito nema :D :( Jer ne isplati mi se stavljat mcu tamo gdje treba napravit zarednom neki broj logičkih funkcija, a opet bi bilo potrebno desetke logic IC-a da se to izvede.
buco

Post by buco »

Pogledaj dal ti taj PALASM ima kakv help , neki put u njima bude objasnjenje nacina rada i opis naredbi ?! Za internet kazu da nema sto nema samo treba znat nac , sad koliko je to bas tocno neznam al im vijerujem.
Pozdrav
P.S posalji email kompaniji ciji IC imas i zamoli ih za alate [ klasa Asemblera i sl.] , firme cesto znaju izac u susret [pogotovo ameri a i Philips i ST nisu losi za to ] Japanske firme bas i nisu nesto jako susretljive [ moje iskustvo].
Post Reply