sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
RazoR
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 255
Joined: 01-08-2008, 15:14
Location: Hrvatska

Post by RazoR »

Ja sam 3. gimnazije, rođen 7.3.1992. Planiram se upisati na FER za 2 godine.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Ajmo vas dvojica zadnjih! Kilazu na sunce! Moramo znati koliko nam je "teska" stranica. :lol:
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Post by Feko »

Hm sta reci o sebi...prvo sam zavrsio smjer strojarski tehnicar, pa elektrotehnicar...pa nakon cca 5 godina od srednje skole u Osijeku na MŠC-u išao još godinu dana prekvalifikaciju za Elektroničar-mehaničar tj RTV mehaničar što mi je bila najveca želja mada na tom poslu mam malo iskustva svega godinu dana. Što se RTV servisa tice to vam se prenosi sa koljena na koljeno kao recimo Fotografi...nema sanse na netko novi uspije :cry:
radio sam sve i svašta, sa zidarima, 1 godinu sa bio i limar (mijenjao rine itd)
1 godinu i RTV servisu (naravno ne svojem) i onda dosao na Radio Donji Miholjac kao tehničar i sada sam voditelj tehnike na spomenutom radiju.
Godina proizvodnje mi je 1971, vojsku odslužio u Beogradu, za fakultet nije
bilo para...a mislim da nisam ni htio ici na fax, htio sam biti majstor (koja budala)...popravljam sve što mi dođe pod ruke tj. ili popravim ili sjebem :lol:
visina:172cm, težina 77kg, frizura: pisata za komarce, optika: -0.75

...da, jedno vrijeme dok nije bilo toliko trgovina sa kompjuterima...svercao sam dijelove od computera iz Madjarske, sastavljao i prodavao...u Hrvatskoj kupovao samo kučište...no europska unija je sve pokvarila, sad su tamo skuplji nego kod nas 8)
Sa kompjuterom se dosta dobro služim, no nikada nisam ucio neki programski jezik tako da u vezi programiranja nemam blage....napravio sam ja Allpic programator i isprogramiram pic i to je sve...pisanje programa
je za mene viša matematika ...kako je netko rekao nemoš starog konja naučiti nove trikove :roll:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7872
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

e za konje neznam. ali kreni da pratis ono sto smo poceli i naucices bar nesto :!:
kilaza oko 70 visina 180-185. ne pamtim kad sam se merio, ne planiraju me jos prodati pa nema optrebe da se merim :P
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Post by Ford »

Rođen, davne 1960 godine u jednom selu pored Virovitice. Mlad krenuo - trbuhom za kruhom a kuda... najbliže mi bilo u Sloveniju gdje sam i ostao do sada. Radim u jednoj hemiskoj industriji u proizvodnji, na preradi Titanovog dioksida, na održavanju i servisiranju preša. Sa elektronikom se bavim još iz osnovne škole. Također imam i veliko zanimanje za radio-amaterizam. Od uređaja iz elektronike sam napravio i jedan ATOM 3 prije ... ohoo ho godina...i sada nedavno naletio na ovaj, za mene odličan forum i mislim da sam pronašao pravu stvar... Dobri drugari spremni uvjek za pomoč i savjet... ima tu i malo mlađih kolega ali netreba da im zamjerimo na "nestašluku" i mi smo bili takvi u njihovim godinama. Uglavnom, moje je mišljenje... da se trebamo družiti, sprijateljiti i pomagati jedni drugima ne gledajuči odakle je tko i što je po zanimanju. Koliko sam vidjeo ovdje na forumu, ima vas dosta koje bih trebalo izuzetno pohvaliti na lijepom ponašanju i na nesebičnoj pomoči...da ih ne imenujem, čitajte forum i vidjet ćete tko su oni! I na kraju, kako bih rekli radio-amateri u Sloveniji: " 73 in do poslušanja ".
:wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

A zar si zaboravio 88 za nasu inzinjerku ? :wink:
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Post by Ford »

e pa da su se predstavile.. bilo bi i 88 za ipsilonke, HI
...koliko se sječam, bilo ih je više a ne samo ona jedna...
:wink:
User avatar
RazoR
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 255
Joined: 01-08-2008, 15:14
Location: Hrvatska

Post by RazoR »

Težina 57kg, a visina...ne znam... :roll: nisam se mjerio odavno :!:
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

Evo da prospem i ja koju o sebi:
Trenutno sam maturant (4) elektrotehničke škole, smjer - energetičar (nažalost)!
Fakultet vidjet ćemo di ću zaglavit (ZG, Osjek,...) al planiram elektroteniku pa ćemo vidt šta i kako :lol: :lol:

po smjeskovom naređenju: 185cm, 70kg, 17-ta godna (da možeš sračunat kolko nam je i star forum a i visok nemoj zaboravit)!

evo u zadnje vrijeme sam se počeo zanimati za mikrokontrolere, za koje mi je pedja dao veliki poticaj svojim učinkom ( :wink: )!
Eto dosta od mene :lol: :lol:
User avatar
UssSiscia
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 99
Joined: 06-06-2006, 18:44
Location: Sisak, Hrvatska

Post by UssSiscia »

Evo nešto i od mene.

Ljetos završio preddiplomski studij na FER-u u Zagrebu i sad sam nešto ovako: sveučilišni prvostupnik (baccalaureus) inženjer računarstva (univ. bacc. ing. comp.). Upisao diplomski i nadam se uskoro da će ono prvostupnik za 2 godine zamjenit magistar.

Elektronikom se bavim od osnovne škole, ali i računalima. Računala pretegnula a elektronika ostala ko hobby iako ovaj smjer je nešto između elektronike i računarstva. Inače '86. godina proizvodnje :).

@Smješko

182 cm, 70 kg. Izgleda da nas je dosta sa ovim karakteristikama. Graf će ti ići dosta ravno :).
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Pa nemogu da vjerujem, zar sam ja najtezi na forumu :?: :?: :?:
:oops:
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ja sam tezak 86.5kg, visok 174, razbijac :D
III razred gimnazije...

Mlada nado ovo je tezina sa sve krevetom ili bez.... :D :D :D
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

Ford wrote:
Rođen, davne 1960 godine u jednom selu pored Virovitice
@Ford, koje selo? Imam i ja baku u selu blizu Virovitice. Neznam dal si čuo za Rušane, to ti je oko 17 km od Virovitice.

I da, još nešta o meni. Ozbiljnije sam se počeo baviti elektronikom od četvrtog razreda osnovne škole. A prije toga sam uvijek imao neki alat u ruci i uvijek sam nešta rastavljao :lol: :lol: . Bio sam čak u novinama, pričao sam im kako sam rastavio 30 televizora :lol:

@UssSiscia, potpuno isto građen ko ja :D :D :D
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Dariolo wrote:Evo da prospem i ja koju o sebi:
Trenutno sam maturant (4) elektrotehničke škole, smjer - energetičar (nažalost)!
i ja sma to s**** upisao :D
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

@Feko, odakle si?
User avatar
VolkD
Napredujem
Napredujem
Posts: 199
Joined: 06-09-2008, 17:24
Location: Divaca (Slovenija)
Contact:

Post by VolkD »

pejky wrote:Pa nemogu da vjerujem, zar sam ja najtezi na forumu :?: :?: :?:
:oops:
Nisi !

moja težine je oko 105 kg.

Inače rodžen 1955 godine (Rijeka).
Posle moždane kapi pre tri godine umirovio sam se. Poznat i kao radioamater (S57UUD). Elektronikom se bavim...pa šta ja znam kad sam počeo !
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Uh, dobro je :lol:

A bio sam se zabrinuo, vidim sve neke kilaze po 77, 60, 70...
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Post by Ford »

@voltmetar evo odgovor za tebe...Znam gdje je selo Rušani još 4km i moje je selo Detkovac pored, tako da ga dobro poznam...a i sestra mi tamo živi več oko 30 godina...
..još samo da pozdravim sa 73 mojeg kolegu S57UUD od S56RJI - JN76PF
i da napomenem da me več duže vreme nema na "2 metra" odkad sam počeo sa tim sr***m od interneta HI
samo sam više QAP
:wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Fiju, kad se sjetim da je nekad Atom-3 bio fora, pa malo kasnije paket-radio, pa vokci na 2M, pa na 70cm, pa dual-band ...... pa sve zavrsilo na Internetu.
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

Znam i ja gdje je Detkovac. Tamo se često vozim biciklom preko ljeta, odem na Liman se kupat :D
još samo da pozdravim sa 73 mojeg kolegu S57UUD od S56RJI - JN76PF
i da napomenem da me več duže vreme nema na "2 metra" odkad sam počeo sa tim sr***m od interneta HI
samo sam više QAP
Nerazumijem ovaj dio. Šta je to :?:
Post Reply