16f628

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
posix
Posts: 10
Joined: 20-04-2005, 17:24
Contact:

16f628

Post by posix »

u sarajevu jedan 16f628 da mi proda. ovima dolazi isporuka tek iduce hefte a meni bi ko trebo SAD ODMA!!

p.s. jebemu misa, od mogucih 6 evo imam jedan izgoren i tri sa upaljenim code protect. 40 marki niz vodu... :oops:
400Nm+
buco

Post by buco »

Pa ako su code protect , upotrijebi algoritam za otkljucavanje u programatoru i imat ces 3 x 16F628 i drugo mislim da se da zamijenit sa 16F84 na nivou coda bar [ provijeri pinove mislim da bi moglo proc , ne mislim pin na pin nego broj upotrebljivih portova].
Pozdrav
posix
Posts: 10
Joined: 20-04-2005, 17:24
Contact:

Post by posix »

nemere ono tvoje.

ima li jos neko jedan cipic da proda? ovo sa nabavkom se oteglo...
400Nm+
buco

Post by buco »

Pa trebalo bi ici "ono moje" ako tvoj programator posjeduje algoritam za "legalno" otkljucavanje otkljucavanje . Provijeri dal ti je CFG byte 0310 ! ili slican ako je tako onda je cip zakljucan i moze se otkljucat . Zaboravio sam dal 16F628 podrzava i paralelno programiranje !? jer se zna desit da ljudi zbog nepoznavanja chipa onemoguce ISP mode , postave bit u CFG byte za onemogucavnja ISP moda, koji se moze ponovo omogucit samo sa paralelnim programatorom. Pa ako je tocno da imas ispravna 3 x 16F628 MCUa onda i postoji nacin da se oni ponovo upotrijebe .
Pozdrav
Post Reply