Elektrošoker

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
kr1pt
Posts: 5
Joined: 15-11-2010, 18:05

Elektrošoker

Post by kr1pt »

imam 16 godina, 1 razred srednje skole (tehnicar za elektroniku) sam. zanima me shema ili tutorial za neki jednostavni elektrošoker... prije sam imao takih stvari, spojim na baterijicu od 4.5V ili od 9V pa sam se zabavljao s time...

preporucam da mi nedjelite one iz fotoaparata po 200V da se nebi ubio :D jk... ovo je podforum za "pocetnike", a ja sam bas to pa me zanima :$
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Elektrošoker

Post by Smjesko »

Evo ja ću ti preporučiti jedan koji te ne će ubiti. Kupi bateriju od 4,5 V i nađi neki minijaturni transformator 220V na 6 do 9 V. Na primar (220V) spoji (zalemi) dvije žice dužine oko 1m. Naravno da trebaš skinuti izolaciju s krajeva svih žica! Na sekundar (6 do 9V) spoji dvije kraće žice. Duže žice sveži na svoju desnu nogu i to na palac jednu žicu a na mali prst drugu. Onda na jednu kraću žicu spoji jedan pol baterije, a drugu kratkotrajno spajaj i odvajaj na drugi pol baterije ..... Tako ćeš brzo naučiti plesati ako si antitalent, samo bi u slučaju plesne poduke trebalo krug baterije spojiti na neki light-show koji će "udarati" bas a time i ritam po kojem ćeš se ritati. :lol:
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Elektrošoker

Post by Feko »

:lol: :lol:
User avatar
Tirea
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 48
Joined: 15-09-2010, 17:07
Location: Zagreb

Re: Elektrošoker

Post by Tirea »

XDDD! :D To je zanimljiv način za učenje plesa! xD!
kr1pt
Posts: 5
Joined: 15-11-2010, 18:05

Re: Elektrošoker

Post by kr1pt »

Smjesko wrote:Evo ja ću ti preporučiti jedan koji te ne će ubiti. Kupi bateriju od 4,5 V i nađi neki minijaturni transformator 220V na 6 do 9 V. Na primar (220V) spoji (zalemi) dvije žice dužine oko 1m. Naravno da trebaš skinuti izolaciju s krajeva svih žica! Na sekundar (6 do 9V) spoji dvije kraće žice. Duže žice sveži na svoju desnu nogu i to na palac jednu žicu a na mali prst drugu. Onda na jednu kraću žicu spoji jedan pol baterije, a drugu kratkotrajno spajaj i odvajaj na drugi pol baterije ..... Tako ćeš brzo naučiti plesati ako si antitalent, samo bi u slučaju plesne poduke trebalo krug baterije spojiti na neki light-show koji će "udarati" bas a time i ritam po kojem ćeš se ritati. :lol:
hahaha :p slozit cu sam nesta jednostavno :)
User avatar
informaticar
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 588
Joined: 09-12-2008, 16:31
Location: Velika Kopanica - Slavonski Brod

Re: Elektrošoker

Post by informaticar »

ma najjednostavnije je koristiti zavojnicu uzmeš običnu zavojnicu i na nju spojiš tipkalo pa bateriju kada hoćeš da opališ uhvatiš se za zavojnicu i kratkotrajno stisneš i opalit će te napon samo-indukcije ali na zavojnicu spoji bateriju od 4,5V
Post Reply