pomoc oko maturalnog rada

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
lacko999
Posts: 17
Joined: 06-10-2010, 21:34

pomoc oko maturalnog rada

Post by lacko999 »

evo treca godina sam i trebamo predat teme za maturalni sta bi radili do ove srijede ili cetvrtka...
profesor nam non stop puni glavu kitovima ali meni to nije zanimljivo... vec bi sam napravio nesto ali problem je sta neznam sta bi napravio...
idem za smjera elektorničara.. ili rtv servisera..
zelio sam napraviti neki fm predajnik da mogu staviti mp3 player na ulaz... ali trazim neki pouzdan da znam da ce raditi.. i da ima blok shemu i shemu za tiskanu plocicu.. pa ako neko zna neki predjanik koji je stabilan.... ali nemojte mi sada veronicu 1W dati :D

ako imate neke druge prijedloge sta bi mogo napravit za maturalni slobodno :D
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by dino_kc »

ja idem isto ovo zanimanje,isto 3. razred,nama još nisu ni spomenuli maturalne radove...
"cuksi" -> "dino_kc"
lacko999
Posts: 17
Joined: 06-10-2010, 21:34

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by lacko999 »

evo vidis nama od pocetka razreda.. i kao sada doso rok ili ce nam oni dati... gledma da cak napravim neki ispravljac dobar od 0 do 24v...

uz nagovorku roditelja... jer kao da nam treba jos jedan xD... jer jedan vec imam doma.. pa mi je bilo glupo radit jos jedan ali evo
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by dino_kc »

pa i ja razmišljam o nekom ispravljaču ili pojačalu za maturanli rad,vidit ću kad nama daju rok ili sl.

a imaš neku firmu/obrt doma ili šta?
"cuksi" -> "dino_kc"
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by juka vk »

decki evo vam pretvarac sa 12V na 230V koji radi provjereno, ja ga radim za seminar na 3. godini ali faxa :D
http://electronics-diy.com/electronic_s ... php?id=661" onclick="window.open(this.href);return false;

100W snage je !!!
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by dino_kc »

mi pričamo o ispravljaču s regulacijom napona (i struje)
"cuksi" -> "dino_kc"
lacko999
Posts: 17
Joined: 06-10-2010, 21:34

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by lacko999 »

http://www.elektronika.ba/429/ispravlja ... m-127-25v/" onclick="window.open(this.href);return false; evo naso ovo... drugi ispravljaci ili nemaju tiskanu plocicu ili montaznu shemu... sta je "jako vazno" nasem razredniku hahah

samo dole u komentarima pise zamjeniti konenzatore... pa ne kuzim dali da spajam po shmei i montaznoj kako je... ili se nes zeznulo prilikom crtanje montazne....

ali volio bi napraviti ispravljac vece amperaže oko 20A ili tako nesto...
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by juka vk »

cuksi wrote:mi pričamo o ispravljaču s regulacijom napona (i struje)
tema je maturalni rad :D
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by dino_kc »

lacko pa ti sam to sve napraviš,imate predmet da se naučite radit u targetu,ima boljih ispravljaća ovdje na forumu među gotovim projektima s dokumentacijom,to su ti provjeravane sheme,i najpametnije za radit
"cuksi" -> "dino_kc"
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by Feko »

lacko999 wrote:http://www.elektronika.ba/429/ispravlja ... m-127-25v/ evo naso ovo... drugi ispravljaci ili nemaju tiskanu plocicu ili montaznu shemu... sta je "jako vazno" nasem razredniku hahah...
ja mislim da bi se za maturalni rad trebalo malo više potruditi pa od sheme sami razviti i naparviti PCB :!:
lacko999
Posts: 17
Joined: 06-10-2010, 21:34

Re: pomoc oko maturalnog rada

Post by lacko999 »

ma da... ali duga to prica zas trazim vec gotovu.. montaznu shemu i pcb plocicu...
profesor nas tjera cak da kupimo gotove kitove... tako da ovo st aja idem sam raditi mi je vec veliki plus... a profesor je reko da ce biti odlicno da napravim jebenu bubu koja ima 4 komponente u križ... a ispravljac je ono.. malo bolje vec heh...
s time da bi ja na onaj stavio jos voltmetar i ampermetar
Post Reply