SMD POV Propeller Clock

Završeni projekti naših članova foruma ali bez ključnog dijela dokumentacije (showroom).

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
Kizo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 387
Joined: 01-11-2009, 22:40
Location: Hrvatska

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by Kizo »

Yeah, it crossed my mind, maybe i'll use RGB LED's in some future designs.

@Smješko: ahaha, čega se ti sve nećeš sjetiti.:lol: Ako ćeš raditi muhomlat, ipak preporučam drugi izvor svjetla, jer ovo hladno svjetlo dioda nimalo ne privlači navedenu zvjerad. Staviš obične lampice i onda kad dođe blizu boom u glavu. :D
Za delove nisam si još napravio kompletni spisak, ali računam da ima negdje oko 100E.

@Mili: thx na prijedlogu, o tome nisam uopće razmišljao. Nažalost, pločica je već pobrušena milimetar od vodova, tako da je ne mogu dodatno brusiti. Ipak, malo sam se baš sad igrao sa time, pa sam za probu ljepio izolirku i doista se manje čuje i nešto brže se vrti. Hvala još jednom. :)
duca91
Posts: 5
Joined: 26-08-2010, 22:09

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by duca91 »

Dal se moze kupiti takav jedan clock gotov ili u kitu pcb + soft.

janko
duca91
Posts: 5
Joined: 26-08-2010, 22:09

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by duca91 »

Trafo treba izbaciti kao i cetkice. Video sam bolju varijantu napajanja. Struje koliko zelis.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by pedja089 »

Hajde podeli to sa nama... Da i mi vidimo nesto novo :wink:
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by Feko »

duca91 wrote:Trafo treba izbaciti kao i cetkice. Video sam bolju varijantu napajanja. Struje koliko zelis.
:shock: Gdje si ti tu vidio četkice :?:
Pogledaj postavljeni video tj videe i sve će ti biti jasno...na taj način dobiti preko 200mA struje je uspjeh :wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

SMD POV Propeller Clock

Post by Smjesko »

Dušan je očito bio "high" kad je vidio četkice tamo gdje ih nema. :lol:
User avatar
Kizo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 387
Joined: 01-11-2009, 22:40
Location: Hrvatska

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by Kizo »

Pozdrav Janko!
duca91 wrote:Dal se moze kupiti takav jedan clock gotov ili u kitu pcb + soft.
Ne, ovoga trenutka nije na prodaju.
duca91 wrote:Trafo treba izbaciti kao i cetkice. Video sam bolju varijantu napajanja. Struje koliko zelis.
Možeš li malo pobliže objasniti što si pod ovim mislio? Kad si rekao da treba trafo izbaciti, dali si mislio na mrežni trafo za napajanje baze ili zračni trafo za napajanje propelera? Ja sam uvijek otvoren za prijedloge tako da se ne trebaš ustručavati podijeliti ideju sa nama. :wink:
I da, motor je bez četkica, a prijenos energije je bežičan, tako da neznam na koje četkice si mislio :?:
duca91
Posts: 5
Joined: 26-08-2010, 22:09

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by duca91 »

Ne sada a kada?

Mislio sam na napajanje propelera (procesora + ...+)
Video sam da prave propeler clock bez trafoa i bez cetkica,
Poslacu sliku uskoro.
janko
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by ShOkRe »

ej, ovo je superiška.....
sad sam tek skuzio post.....

mene više zanimaju extremizacije....
koliko bi se još moglo povečati taj pendulum, dakle koliko je sad dug (10 cm?)(dio na kom su ledice)
ja sam več pravio jedno 3 komada, prije 10, 6 i 2 godine iako me zanimaju samo mamuth verzije, motor mašine za pranje na brzini pranja (800okretaja (šta misliš koliko je to prigodna brzina ?)), nikad nisam dovršio stvar, uvjek bih zapeo na tome što sam htio vrtit barem 256 ledica, pa onda nikako to software-ski zbubati.....
u biti na tako velikim verzijama ima više mjesta pa nisi limitiran malim pcb-om, ali opet, cijeli projekt košta,
kad ovaj košta cca 100€ znaš šta je kad je 10 puta veči..... ali svi su dijelovi na hrpi samo nikako malo više vremena da se to sklepa....

u svakom slučaju za ovaj pow svaka čast na finalizaciji... stvar dobra onoliko koliko se dobro završi....
a ova je napravljena do kraja, to je nekima od nas največi bug (meni sigurno) počnem i nikad ne završim...
User avatar
Kizo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 387
Joined: 01-11-2009, 22:40
Location: Hrvatska

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by Kizo »

Ledice su u nizu dugačkom 13cm, dakle display je promjera 26cm što je veličine nekog standardnog sata, možda malo i veće.

256 ledica nebi smio biti problem ukoliko se koristi hardverski SPI i prikazuju statične slike ili animacije iz memorije. Problem bi mogli predstavljati nešto tipa interaktivni meniji i prikaz vremena. Pošto se to sve mora računati, a zbog jako kratkog vremena u kojem moraju biti završene kalkulacije (reda 100-tinjak us), tu bi trebao malo jači konj za utrku.

800rpm-a je dovoljno ako imaš ledice na obje strane. Ako imaš samo na jednoj kao kod mene, onda je to premalo (800rpm = 13.3 sličica u sekundi) tj. treperenje će biti jako primjetno.

@Duca & ostali: ja sam se malo zeznuo što sam koji mjesec prerano objavio projekat. Sad kad vidim da ima zainteresiranih, jasno mi je da se isplati napraviti više komada, no ovaj sat, sad kakav je, nije za prodaju jer pati od dječjih bolesti koje će biti ispravljene u sljedećoj verziji. Nažalost ovaj mjesec sumnjam da ću nešto napraviti zbog ispita.

BTW, ako netko ide sutra na Jarun, na Zagreb radio fest, sat će biti tamo izložen kod mojeg donatora pa ćete moći sve vidjeti i u živo. Ja ću biti tamo negdje oko 10-11h pa se možda i vidimo. Pozdrav!
duca91
Posts: 5
Joined: 26-08-2010, 22:09

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by duca91 »

Pogledaj http://www.ledstyles.de/ftopic8658.html" onclick="window.open(this.href);return false;

propeller uhr

Gospodin A. Kniesel je ljubazan i mozda Vam moze pomoci.

Pozdrav janko
User avatar
Kizo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 387
Joined: 01-11-2009, 22:40
Location: Hrvatska

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by Kizo »

Thx na linku. Zanimljiv je ovaj pristup sa kugličnim ležajevima makar nije bešumno rješenje, ali da je bolje od četkica, to svakako.
krazykarl
Posts: 1
Joined: 04-10-2010, 06:12

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by krazykarl »

će vam biti ispuštanje bilo PCB datoteke ili kod?
User avatar
Kizo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 387
Joined: 01-11-2009, 22:40
Location: Hrvatska

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by Kizo »

Ne mogu dati dokumentaciju iz razloga što se projekt nalazi u podforumu bez dokumentacije, u suprotnom bi došlo do kršenja pravila foruma. :wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

SMD POV Propeller Clock

Post by Smjesko »

Kizo wrote:...bi došlo do kršenja pravila foruma. :wink:
... a onda bi te jedan revni administrator stranice proglasio "Banom" - zabranio bi ti pristup - "banovao" ili "banisao". :lol:
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by trax »

meni se cini da je ovaj krazykarl stranac (preveo preko googleta) tako da ti nece shvatiti poruku bas tako :D
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by ShOkRe »

zato mu je smješko u svim padežima objasnio banovao banisao i banom, još fali bananom, i onda bi ga gugletinja sigurno pravilno usmjerio :lol: nema tog gugla koj ovakvu zbrku moze dobro prevrnuti na njihovski, tu je balkan jednostavno prejak.... kakav wpa-psk i 256 bitni algoritmi....
ni jedan algoritam nemoze učiniti da nestanu 100 silosa punih žita a da niko nije primjetio.... to samo kod nas ima, sad se više niko ni ne sjeti....
krion
Posts: 1
Joined: 05-01-2011, 16:03

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by krion »

I can provide is that the schemes?
TOMAS8681
Posts: 17
Joined: 26-07-2010, 11:03

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by TOMAS8681 »

Mi može netko dat link gdje je ovakva stvar podosta detaljno opisana. :oops: I gdje je tekst za programiranje komponenata. Jer ja sam tek naučio radit sa lemilicom. :oops:
User avatar
Kizo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 387
Joined: 01-11-2009, 22:40
Location: Hrvatska

Re: SMD POV Propeller Clock

Post by Kizo »

1 2 3 4 5 6 7
Post Reply