pojacalo audio art a-240

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

pojacalo audio art a-240

Post by huzo »

dakle nabavio sam jedno auto pojacalo koje radi u cistoj A klasi i daje 120w rms-a na 4 ohm-a po kanalu!
e sad probio je jedan PNP tranzistor na desnom kanalu,tranzistor je u TO3 kucistu i izbrisane su oznake sa njega! posto po kanalu imaju 4 tranzistora 2PNP i 2NPN sad kad sam maknuo taj jedan koji je probio,amp radi najnormalnije,jedino sam primjetio da se malo ,ali mrvicu vise grije sad taj jedan! e sad me zanima dali to mogu tako ostaviti ili da trazim negdje neke 2 uparene tranđe :P

i koje da stavim?

radni napon je 32V,osigurac je 20A , amp je 120W,makar mislim da daje i vise da je dosta underejtan!

preporucite mi neke s cim bih mogao zamjeniti ove origigi! neki 2Nxxx ili neki BUZxxx?
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: pojacalo audio art a-240

Post by dino_kc »

krepat će ti i taj drugi ako ostaviš...
"cuksi" -> "dino_kc"
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

Re: pojacalo audio art a-240

Post by huzo »

ma nece krepat,decko od kojeg sam ga uzeo je furao kanal na 0.5 ohm-a! zato je i krepao!ali je radio tako 2-3 godine! eto ti kvalitete! deklariran je na 170W na 2 ohm-a a izdrzao je pola ohm-a koristenja nekoliko godina!
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: pojacalo audio art a-240

Post by dino_kc »

ako neće krepat od nićeg drugog krepat će od zagrijavanja,al oke...radi kako želiš..
"cuksi" -> "dino_kc"
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

Re: pojacalo audio art a-240

Post by huzo »

ma joj pa znam da ako ga se bude tjeralo da ce krepat! zato i trazim da mi netko preporuci neku zamjenu koja bi mogla radit!!!
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

Re: pojacalo audio art a-240

Post by huzo »

bump ,pa diste majstori??
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: pojacalo audio art a-240

Post by race king »

kako ce ti neko pomoc kad neznas o kojim se tranzistorima radi, neznas nista osim modela pojacala...
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

Re: pojacalo audio art a-240

Post by huzo »

pa napisao sam sto znam o pojacalu! snaga 120W, 30V radni napon, 20A osigurac na napajanju,jedino neznam faktor pojacanja! a nemam vrt tablice,bi ja vec nesto nasao! trebam pnp tranzistor znaci ,moze i predimenzioniran! samo nemam blage veze sta da trazim! kucise je to3
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: pojacalo audio art a-240

Post by dino_kc »

ovako napamet ti nitko nemože ništa reći,najbolje bi bilo da nađeš seriski broj tog pojaćala i po njemu shemu i na shemi očitaš koj tranzistor ide...jer ovako teško da ćeneko napamet znati koj tranzistor ide..
"cuksi" -> "dino_kc"
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

Re: pojacalo audio art a-240

Post by huzo »

ne razumijes ti mene.... budem se vec snasao sam ,samo sto ce mi trebat malo vise vremena,mislio sam da tu ekipa ima pojma,ali vidim da se ili nikome neda ili nezna pomoc!
Post Reply