lcd inverter

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

lcd inverter

Post by huzo »

pozdrav svim strujicima!

imam jedan problem,imam lcd tv 30" diboss na kojem je krepao inverter,dakle problem je da nije skroz krepao nego se upali na 2 sekunde i ugasi i tako kad god promjenim program....


dakle treba mi savjet kako da neki oscilator slozim da tjera mosfete da napajaju transformatore! ima ih 8 kao i 8 lampi!
mosfeti imaju i P i N ulaz tako da mi je to jos veci problem!

dali ima netko da pomogne?
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

Re: lcd inverter

Post by huzo »

ma imam ga vec dugo i nemam para da kupim drugi i nisam neki amater, skinuo sam datasheet od kontrolera invertera ali mi nije jasno nista sta da brikam!aj ako mozes pomoc pomozi!

chip je oz964gn
to3319 it
0636c

to pise na njemu izbacio mi je kad sam upisao 0636c neki datasheet pa predpostavljam da je to to....

koji pin na masu ili sta da radim?
huzo
Posts: 21
Joined: 09-07-2010, 09:00
Location: zagreb,dubrava

Re: lcd inverter

Post by huzo »

ajde ljudi 37 pogleda a nitko nem savjet neki ili kemiju neku??? kako da napojim 8 ccfl cijevi od telke? probao sam xenon balast,ali on da bi dosao na radni mod mora prvo nekakav otpor osjetit vjerojatno da bi proradio,ovako mi samo daje nekih 5 impulsa na oduhalno 50hz i stane..... znaci original inverter ima 8 trafa i 8 lampi ,kako da upogonim te trafoe?? ne555?na koju frekvu? ajde znam teoriju,prakse bas nemam....nek netko pomogne pliz!!!!!
ntop
Posts: 7
Joined: 23-06-2010, 00:39

Re: lcd inverter

Post by ntop »

Ako nisi do sada resio problem, da li si siguran da je otisislo IC? Da li si proveravao trafoe na inverteru? Inverter ima zastitu i ako jedan trafo ne radi on gasi sve. Probaj prvo ommetrom da izmeris otpor na trafoima i ako se neki razlikuje od drugih onda je on otisao. Jel Darfon V144 inverter u pitanju?
damirm57
Posts: 1
Joined: 20-03-2009, 19:35

Re: lcd inverter

Post by damirm57 »

Ja imam sličan problem na lcd od kompa pa molim za pomoć da ne postavljam novu temu.Osvjetljenje su ugasi poslije par minuta ili manje a monitor i dalje radi (čuje se zvuk) kad izvadim donje dvije lampe iz monitora i skopčam ih na njihovo mjesto monitor radi normalno i više se svjetlo ne gasi. Probao mijenjati lampe ista stvar.U monitoru ne radi vani radi.Dakle monitor funkcionira sa gornjom lampom unutra i sa donjom vani.E baš me izludi!!!
A u vezi teme da li bi pomogao univerzalni invertor za 4 cijevi ima i nisu skupi!!
Post Reply