Panik rasvjeta

Ukoliko tražite ili imate linkove dobrih stranica sa shemama ili sličnim sadržajem, ovdje ih postavite...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
laki_bs
Napredujem
Napredujem
Posts: 100
Joined: 18-01-2010, 22:18

Panik rasvjeta

Post by laki_bs »

Pozdrav svima! Posto sam novajlija na Forumu, predstavicu se. Ja sam Aleksandar :) E ovako, drug mi radi maturski na temu "Panik rasvjeta" i nikako da nadje dobru literaturu. Googl-ao je dosta, ali nista nema sto bi moglo da mu posluzi. Pa molim vas, ako neko zna nekakv link sa pdf-om ili bilo cim drugim na ovu temu, neka pomogne. Hvala unaprijed!
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Panik rasvjeta

Post by batka »

Evo nekih semica :lol:
Attachments
Panicno svetlo.rar
(368.13 KiB) Downloaded 1320 times
laki_bs
Napredujem
Napredujem
Posts: 100
Joined: 18-01-2010, 22:18

Re: Panik rasvjeta

Post by laki_bs »

Hvala puno, vjerujem da ce pomoci :)
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Panik rasvjeta

Post by batka »

Evo ti nesto soficitarnije :ohno:
Attachments
AUTOMATSKO SVIJETLO.rar
(19.11 KiB) Downloaded 1093 times
laki_bs
Napredujem
Napredujem
Posts: 100
Joined: 18-01-2010, 22:18

Re: Panik rasvjeta

Post by laki_bs »

Hvala i za ovo! Istina, sofisticiranije je :)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Panik rasvjeta

Post by Smjesko »

@batka, koliko dugo će svijetliti ova "žuta LED" pri struji kroz nju od 40mA :?:

@laki, :arrow: Google " emergency light schematics " <Enter> i onda redom klikete-klekete po linkovima
laki_bs
Napredujem
Napredujem
Posts: 100
Joined: 18-01-2010, 22:18

Re: Panik rasvjeta

Post by laki_bs »

OK za Google. Vec smo trazili i ima dosta sema, ali ne moze covjek maturski uraditi samo pisajuci o semama :) Zato me bas zanimalo da li iko zna za nekakvu literaturu, odnosno nesto malo opsirnije o panik rasvjeti...
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Panik rasvjeta

Post by Smjesko »

Temeljem stečenog znanja tijekom školovanja i poznavanjem elemenata i sklopova, nije veliki problem složiti opis rada nekog jednostavnog sklopa. Čest problem je siromaštvo rječnika, koji se obogaćuje čitanjem knjiga - kako stručnih, tako i beletristike. Tako se stječe rutina u slaganju suvislih rečenica i to onda olakšava izražavanje. Mlađi naraštaji umjesto čitanja radije naganjaju virtualne baba-roge po ekranima mobitela i računala, što tijekom vremena ostavlja trag u nesposobnosti da se izraze, što je velikim dijelom vidljivo - kako ovdje, tako i na mnogim drugim forumima.
laki_bs
Napredujem
Napredujem
Posts: 100
Joined: 18-01-2010, 22:18

Re: Panik rasvjeta

Post by laki_bs »

U potpunosti si upravu u vezi sa opusom vokabulara danasnjeg prosjecnog tinejdzera, koji se sveo na "naganjanje virtuelnih baba-roga po ekranima mobitela i racunala". Medjutim, nije ovdje stvar o nepoznavanju jezika da bi se napisao maturski rad. Naime, ja sam oslobodjen pisanja maturskog rada, a ovaj covjek kojem pokusavam da pomognem u njegovom poslu je dobio upustva od svojih profesora koji mu rekose da ne moze cijeli rad da razglaba o semama. Valjda, postoje i neka agragatska postrojenja koja se koriste u bolnicama ili nekim ustanovama, a sluze i za funkiconisanje panik rasvjete. Stoga sam i otvorio ovu temu nadajuci se da neko ima nekavu literaturu o tome. Eto vise necu da vas zamaram sa ovom temom jer ima i vaznijih na Forumu. Hvala jos jednom svima na pomoci i pozdrav!
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Panik rasvjeta

Post by batka »

Smesko! Covek treba od neceg poceti.Ne mozes od svakoga traziti tvoje znanje.Zato je ovaj forum - da svako nauci nesto drugoga! :lol: Tebe da naucim da kod mene u dvorani panik svetla su sa po 16 LED crvenih u vidu strelice :lol: .Moze znaci u tami i jedna led pomoci! :roll:
Post Reply