Projektni zadatak - pomoc

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Honey
Posts: 1
Joined: 14-04-2009, 13:51

Projektni zadatak - pomoc

Post by Honey »

Dobila sam projektni zadatak i sad mi nije jasno kako uraditi analizu. Treba uraditi staticku i dinamicku. Do sada smo radili samo s jednim tranzistorom i za njega znam razvuci dinamicku analizu i donekle izracunati, ali mi ovo sa dva nije nikako jasno. Tranzistor treba imati hfe=100 sto cu pogledati u tranzistorskim tabelama kuci. Kako napraviti nadomjesnu shemu za dinamicku analizu?
http://i257.photobucket.com/albums/hh22 ... GE0005.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Projektni zadatak - pomoc

Post by pedja089 »

uh sad se treba setiti druge godine...
tranzistore pretstavljas kao idealne strujene izvore i struje I=Ib*hfe, i ulaznim otporom baza emiter(parametar h11 akome secanje dobro sluzi) kondezatori se pretstavljaju kao kratak spoj za dinamicke karakteristike...
ako se dobro secam to bi trebalo biti to....
sljab
Posts: 3
Joined: 01-05-2009, 23:02

Re: Projektni zadatak - pomoc

Post by sljab »

Ja sam takodjer dobio projektni zadatak da u EWB-u napravim pomocu TTL i CMOS logickih kola da mi ispisuje na jednom sedamsegmentnom dipsleju dekadni sistem, uz to treba biti 10 prekidaca, tako da npr. ako pritisnem broj 1 da mi na displeju ispise broj 1. Mi smo to ranije radili al sa I i ILI logickim kolima. Ako ko zna da to uradi bio bih mu jako zahvalan. Unaprijed hvala!!!
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Projektni zadatak - pomoc

Post by pedja089 »

najlakse ti je napravi tablice istinitosti, napisi formule za svaki segment, upisi ih u ewb i pusti ga nek ti sam realizuje tu formulu, i tebi ostaje jos samo dodati 10 prekidaca...
ttl i cmos su nacini izrade kola...
i iz jedne i iz druge grupe imas i,ili, ne kola...
sljab
Posts: 3
Joined: 01-05-2009, 23:02

Re: Projektni zadatak - pomoc

Post by sljab »

Ok! Hvala puno!
Post Reply