Jedno pitanje...

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
deny
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 28
Joined: 12-01-2005, 01:10
Location: Hrvatska

Jedno pitanje...

Post by deny »

Kako mogu napraviti da mi signal od gitare do pojačala kasni, odnosno da bude delay-an (par ms), koji je najjednostavniji način? Jel mogu koji element spojiti između pa da dobijem to?

Imam procesor odnosno effekte za gitaru i na njemu delay ali ne mogu posebno kontrolirati delay za lijevi a posebno delay za desni kanal na izlazu, pa bi mi trebalo takvo rješenje da dobijem recimo desni kanal da bude delay-an 5ms a lijevi recimo 10ms radi dobivanja Stereo effekta za sviranje uzivo.. (nemojte pitati sta je sad to, objasnjavat cu do sutra)
FaCe_In_MIRRoR
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 34
Joined: 09-01-2005, 23:51

Post by FaCe_In_MIRRoR »

Analogno je to jako teško ostvariti, tipa kao sto si rekao: "element spojiti izmedju"...

tu uskace ditalija, te bi trebao imati A/D konverter - procesor - D/A konverter.

Procesor bi mogao biti bilo koji mikro procesor sa sopstvenim RAM-om (mozda i PIC - neznam), a koji bi imao program, bufirao tih par milisekundi, pa tek onda davao izlaz...

Jedini problem tu predstavlja kvalitet zvuka koji bi dobio iz tog uređaja. Kvalitetan A/D ili D/A neces bas jeftino niti napraviti niti nabaviti, dok neka jednostavnija rijesenja nisu odgovarajuca za el. gitaru radi velikog spektra zvuka koji daje.

Konkretno - mozda ti je najbolje da za to koristis racunar...
Post Reply