printer EPSON C46 problem

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

printer EPSON C46 problem

Post by juka vk »

Imam problem sa printerom, naizmjenicno mi svijetle tipka za paljenje i tipka za zamjenu boje. To se dogodilo iz cist mira, a cito sam na internetu da se aktiviro brojač ispisa koji zakoči printer i nece vise printat, pa ga se moza nosit na servis da ga odblokitaju

jel zna neko kako da se odblokira da se nenosi u servis i jel se to radi preko kompa ili ručno
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Re: printer EPSON C46 problem

Post by VasilyZaitsev »

juka vk wrote:Imam problem sa printerom, naizmjenicno mi svijetle tipka za paljenje i tipka za zamjenu boje. To se dogodilo iz cist mira, a cito sam na internetu da se aktiviro brojač ispisa koji zakoči printer i nece vise printat, pa ga se moza nosit na servis da ga odblokitaju

jel zna neko kako da se odblokira da se nenosi u servis i jel se to radi preko kompa ili ručno
Epson je shit sto je ubacio takav brojac. Imao sam ja Epson Stylus Color 580 inkjet printer i isto tako odjednom je zabloko. Kaze nema vise tinte. I onda malo googlanja i nasao sam informaciju o doticnom brojacu, ali nakon jos vise googlanja nasao sam neki hacky program koji je taj brojac resetovo. Nakon gasenja i paljenja printera, proradio je.
Sad ne bih znao za taj tvoj printer, ali svakako progooglaj, trebalo bi da ima i za njega.
r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Post by r2d2 »

skini ovaj program i resetiraj brojac.

Code: Select all

http://www.ssclg.com/epsone.shtml
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

fala decki bas sam i ja noso taj prog. i reko idem se pohvalat a vidim ovo



fala !!!!!!!!!!
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Ajd javi jel uspjelo idem i ja taj program skinut zlu netrebalo!
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

uspjelo je nije nista tesko
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

ja sam taj programcic davno koristio dok sam se zezao sa dopunjavanjem ketridza za moj epson c44 i radilo je bas kako treba.
prije stampanja stavim da zapamti stanje brojaca i kad se zavrsi stampanje kliknem na restore i on ubaci u memoriju stampaca nivo boje koji je bio prije stampanja.
opcija za reset ketridza neradi sto je bas steta,znaci ako se ketridz isprazni bas do kraja ne vrijedi ga dopunjavati jer ga stampac nece prihvatiti.

mada ako ne dopunjavas ketridze mislim da ti ovaj program i ne treba a u ovoj situaciji kakva je sad mislim da bi stavljanjem novog ketridza rijesio problem to jest da bi se stampac odblokirao.

pozdrav
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

tox master wrote:mada ako ne dopunjavas ketridze mislim da ti ovaj program i ne treba a u ovoj situaciji kakva je sad mislim da bi stavljanjem novog ketridza rijesio problem to jest da bi se stampac odblokirao.

pozdrav
Ne bi, stampac je napravljen tako da izgleda kao da se "pokvario" te ga je potrebno odvesti u servis. Epson je ovime htio da si osigura kupnju novih printera, a stari bi bili prinudno rashodovani nakon godinu-dvije. Jeftin i neuspio trik.
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

Ne bi, stampac je napravljen tako da izgleda kao da se "pokvario" te ga je potrebno odvesti u servis. Epson je ovime htio da si osigura kupnju novih printera, a stari bi bili prinudno rashodovani nakon godinu-dvije. Jeftin i neuspio trik.
onda je moj stampac pravljen dok se nisu sjetili te fore. :D
kod mene je bila fora kad se isprazni ketridz pocne da trepce crvena le dioda a kada se isprazni skroz svijetli konstantno i onda kada zamijenim ketridz normalno se iskljuci crvena i stampac radi normalno dok se opet ne potrosi neka boja.
mada me ne izdenadjuje nista od ovoga sto pricate,danas su svi lopovi i svi gledaju kako da te zavrnu.
eto naprimer skoro sam tek saznao da kad kupis nov stampac sa njim ne dodju puni ketridzi nego su napunjeni samo djelimicno da bi posle malo vremena morao covjek da kupi nove a znamo koliko je hp-ov novi ketridz.
znam dosta ljudi koji kada ima se isprazne ketridzi kupuju novi stampac jer im je isplatnije.

pozdrav
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Ma najbolje je sam sebi punit boje. Za 15 maraka sam bio uzeo boje i sa njima sam kertridze punio sigurno najmanje 10 puta i tako sam ustedio finu lovu. Samo malo u pocetku je tesko, jer kad ti boja ode na prste, na njima ostane i po dva dana. Ali vec nakon 3-4 punjenja, udjes u foru i za 5 minuta imas pune kertridze :D
Shenda

Post by Shenda »

tox master wrote:... eto naprimer skoro sam tek saznao da kad kupis nov stampac sa njim ne dodju puni ketridzi nego su napunjeni samo djelimicno da bi posle malo vremena morao covjek da kupi nove a znamo koliko je hp-ov novi ketridz.
Pa to je za HP normalno... U novom su "male tintice", koje kratko traju... a kad kupiš velike... i one kratko traju...
tox master wrote:znam dosta ljudi koji kada ima se isprazne ketridzi kupuju novi stampac jer im je isplatnije.
Budi ljubazan pa me upoznaj sa kojom od tih faca...
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

Budi ljubazan pa me upoznaj sa kojom od tih faca...
da li su face ili nisu,neznam a i ne kontam zasto a za upoznavanje nije problem! :wink: :D
trenutno mi padaju na pamet dvojica koje znam da su mi to rekli a mozda bi se sjetio jos koga.
ovde kod mene u kraju je nov hp (jeftinija varijanta) oko 40-45 eura ketridze inace ne uzimam duze vrijeme ali znam kad sam bio sretni vlasnik hp da je nov kertidz bio oko 25 eura pa sam bacio citav stampac koji sam usput dobio dzaba a posle sam skontao i zasto posto nije imao nijedan ketridza.
ma i ja sam se zezao sa punjenjem na ovo epsonu pa se farbao po rukama dok nisam nasao u hrvatskoj neke lijeve ketridze ali koji rade perfektno a kostaju 1.5 euro crni i 2 eura color tako da punjenje mi nikako nije isplativo a i ne da mi se zezat sa tim vise a i ovako slabo stampam. :D

pozdrav
User avatar
edeks
Posts: 4
Joined: 13-01-2022, 01:32
Location: Zemja

Re: printer EPSON C46 problem

Post by edeks »

Mnogo verojatno da trebas ga resetirati. Mogu ti preporuciti WIC reset ili vidi ovdje https://www.printresetter.com/ ako ima za C46 model. Koristio sam WIC za Epson ali drugi model i je prosao dobro. E sad citam ima i dosta ljudi koji nisu zahvalni tako da to ostajem tebi.
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Re: printer EPSON C46 problem

Post by tox master »

Aman covjece jel vidis kada je zadnja poruka u temi :D
Vidjao sam da ljudi dizu stare teme ali ovo je rekord :)
Cak sam i zaboravio da ovaj forum jos funkcionise hehe
Image
Post Reply