Kloniranje sim kartice (sema i program)

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
motor cangle
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 27-10-2007, 18:01
Location: 3456
Contact:

Kloniranje sim kartice (sema i program)

Post by motor cangle »

Prvo zdravo ljudi. Pored tri nase mreze mtela bh mobile i eroneta i njihovih ponuda nije tesko iamati sve te tri kartice. E sad iamo problem tri katrtice a jedan telefon. Moze i tri telefona ali to nije prakticno. Ja sam sunjo po netu i nasao sam neke klonere citace kartica i te stvari. Seme programe upustva i tako. Najvise na ES forumu. Interesujeme jeli itko se vec bavio ovom problematikom i jeli nekada uspijesno klonirao sim kartice. Hvala unaprijed na odgovorima.
mehmed
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Mislim da to ima negde na forumu a i Trax je radio valjda kloniranje kartice.pretrazi forum
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Post by alexa_pg »

Klonirati karticu nije nikakav problem. Imas da kupis USB programator, SIM karticu 6in1 i dobijes odgovarajuci softver. Ovo je kostalo oko 20 euta. Koliko je trenutno ne znam. Licno koristim kloniranu karticu u telefonu i radi odlicno.
Skrenuo bih ti paznju na sledece. Kad kloniras karticu, NEMOJ NIKAD da kloniras POSTPAID kartice. Ima puno razloga zasto. Ako bas hoces postpejd, onda OBAVEZNO trazi da ti ukinu roming. Najsigurniji si sa prepaid kloniranom karticom.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Klonirao sam postpaid i prepaid prije 7 godina i nije bilo nikakvih problema.

O kloniranju (prije tih nekoliko godina) vidi ovaj link: www.elektronika.ba/projekti
motor cangle
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 27-10-2007, 18:01
Location: 3456
Contact:

Post by motor cangle »

Ja cu da napravim ovaj citac kartica koji iam na forumu. Ali interesujeme gdje ovdje u tuzli ili okolini mogu da kupim blanko kartice ove koje se spominju silver kartice. Hvala za sve odgovore ako ko jos ima kakva upustva savjete i linkove bio bi mu zahvalan.
mehmed
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Imas kod bilo koga ko prodaje kartice za dekodiranje "satelitskih" kanala :wink: To se zovu WAFER kartice...
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Post by alexa_pg »

Klonirao sam postpaid i prepaid prije 7 godina...
Ihaaaaa.... prije 7 god. Danas nije bezbedno (po dzepu) imati kloniranu karticu. Iz tog razloga treba ukinuti roming. Dugacka prica... Znam za par slucajeva gdje se isti broj u istom danu, cak u istom satu, pojavljuje u Ukrajini, Rusiji, CG... racuni po 10000-15000 eura...
Pamet u glavu....
Sto se tice pravljenja programatora, necu da te odvracam, ali razmisli da li se isplati. Ako sve kosta 20e, kad odbijes karticu 8e, da li se isplati kupovati djelove, sklapati, ispravljac... a sve imas za 12e
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Sve je to OK, ali covjek hoce da klonira SVOJU karticu. Sve u cilju trpanja 3 mreze u jedan SIM modul :D
User avatar
zmedak5
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 214
Joined: 21-07-2007, 00:18
Location: Komin

Post by zmedak5 »

kako minja mreze kad ima 3u1
User avatar
zecos
Napredujem
Napredujem
Posts: 180
Joined: 06-02-2006, 23:04
Location: Serbia, Apatin / NS
Contact:

Post by zecos »

Za svaku karticu/mrezu ide odredjen pin code! Ukucavanjem odredjenog koda pri paljenju telefona aktivira se ta kartica! Mislim da ovo vec ima na 1ooo mesta napisano, samo treba procitati :!:
www.mojapatin.com


Proverena i sigurna internet zarada!
http://bux.to/?r=zecoslaw
( pre toga potrebna registracija na AlertPay )
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

zecos wrote:Za svaku karticu/mrezu ide odredjen pin code! Ukucavanjem odredjenog koda pri paljenju telefona aktivira se ta kartica! Mislim da ovo vec ima na 1ooo mesta napisano, samo treba procitati :!:
Ajde pliz navedi samo 10 mjesta. Mene isto zanima. :D
motor cangle
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 27-10-2007, 18:01
Location: 3456
Contact:

Post by motor cangle »

Trax legendo neka me bar neko podrzava. Citaj ja hocu nesto jednostavno hocu one tri kartice koje se kod nas zovu na kredit. Znaci BH ultra ERONET hej i
MTEL fun da stvaim na jednu karticu.
I nije ista car napraviti nesto i kupiti. Zavrsio sam elektro tehnicku skolu smijer elektrotehnicar elektronike sada studiram mehatroniku na masinskom fakultetu. I zamisli toliko godina skole i kupovine alata i knjiga i onda odme i kupim tako jedan bezlazne sklop kosto je citac/pisac kartica.
To je apsurd.
Evo konkretan prijedlog ko god meni pomogne da napravim ovaj uredaj i da ostvarim svoju ideju. Znaci konkretne stvari seme savjeti upustva.
Ja cu mu napraviti ili bar pomoci u izradi ove stvari.
Ili sto moj jaran kaze vise glava je pametnija od jedne.
Unaprijed hvala svim mojim istomisljenicima.
mehmed
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Pa kod mene medjuprojektima nadji o kloniranju kartice i odradi sve sto sam opisao. Za programiranje wafer kartice ti treba PIC programator, MINIMAX reader. Za krekanje SIM kartice ti treba dejan's sim scan software i hardware.

Eto ga, samo se trebas primit posla.
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Pozdrav svima!

Samo mala napomena iz prakse:

Ja imam par godina "original" interface od Dejana Kaljevica (covjeka koji je parametar na ovim i svjetskim prostorima kada je rijec o dekodiranju, prepravci,opravci i drugo za mnoge GSM telefone,kartice i dr.) i nekada sam imao slicne ambicije da imam najmanje dva broja na kartici...Medjutim uspio sam DVIJE kartice ubiti tj iscitavajuci odredjene vrijednosti sa kartice moze se ubiti nepovratno kartica...Vjerojatno u PICu na SIMu ima neka zastita ...
Zato pamet u glavu i imajte ovo na umu !

Inace ja sada imam od Telekoma karticu sa dva broja,doduse sa istoga provajdera.ali sigurno je sigurno :-))

Pozdrav


HJasko
User avatar
zecos
Napredujem
Napredujem
Posts: 180
Joined: 06-02-2006, 23:04
Location: Serbia, Apatin / NS
Contact:

Post by zecos »

Da, sim karticu mozete spaliti iscitavanjem KI broja sa nje! Ako neko to radi, i ima mogucnosti da bira brzinu na kojoj ce raditi ( 4MHz, 8MHz.... ) uvek neka odabere sto manju! Manja je mogucnost spaljivanja kartice! Ako se dobro secam imaju zastiti, i nakon odredjenog broja pokusaja iscitavanja, moze da rikne! Dok sam radio iscitavanje KI broja, desavalo mi se da mi neku karticu odbije, i opste da se nemoze ocitati nista sa nje, dok je neke sa lakocom odradio. Sve zavisi od kartice do kartice, datuma proizvodnje, serije. itd.... Uglavnom, kartice starijeg datuma proizvodnje se mogu iscitati, dok kod ovih novih, kako koja, uglavnom malo teze ide! ( da.. samo da napomenem, ko se upusti raditi, postupak traje do par casova, kao sto rekoh sve zavisi od same kartice )
www.mojapatin.com


Proverena i sigurna internet zarada!
http://bux.to/?r=zecoslaw
( pre toga potrebna registracija na AlertPay )
k0va
Posts: 1
Joined: 23-12-2008, 16:50

Re: Kloniranje sim kartice (sema i program)

Post by k0va »

Vec dugo niko nije nista ovdje posto, al ja sam novi u ovom podruciju i ovo mi se cini ko jedini aktivni forum na ovu temu.
Zanima me zasto se o ovoj temi vise ne prica svi postovi i sve zivo na internetu je staro.
Ja sam uspio klonirat jednu karticu, ali problem je u tome sto klonirana kartica radi samo i jedino u starijim telefonima, nikako u novim (neki se upale i nakon loga proizvodjaca ne pise nista, dok na drugima pise umetnite sim karticu )
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: Kloniranje sim kartice (sema i program)

Post by mataya »

ja sam imao u planu klonirati kartice ali problem je sto nisam mogao nabavit "prazne" kartice pa nisam ni poceo radit



gdje si ti tu karticu nabavio?
mozes li jos koju?
kolko te dosla?
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
igorir
Posts: 6
Joined: 27-12-2008, 14:40

Re: Kloniranje sim kartice (sema i program)

Post by igorir »

Je li neko uspio da izcita m-telovu karticu bila ona starijeg ili novijeg datuma proizvodnje?
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Kloniranje sim kartice (sema i program)

Post by alexa_pg »

Ako ti sta znaci, m:ts mogu da kloniram, m:tel ne mogu.
Alexa
igorir
Posts: 6
Joined: 27-12-2008, 14:40

Re: Kloniranje sim kartice (sema i program)

Post by igorir »

U pitanju je Mtel republika srpska.
Da li se radi o 128 v2 kartici?
Post Reply