GPS za pocket

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
SaNsKi_Dk
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 210
Joined: 25-03-2007, 16:33

GPS za pocket

Post by SaNsKi_Dk »

Ovako imam lijep pocket pc i nazalost nema bluetooth da bi ga povezao sa bluetooth gps antenom i vidio sam na netu da imaju SD gps antene ali je problem ako da izvinite uceram takvu antenu onda nemam mjesta za moju sd karticu koja je potrebna da bi mi mogla stati citava karta od cijele evrope posto samo imam 64mb interno :( imali neko neki ideja kako bi mogao sta od ovoga stvoriti, jer treba mi u firma autu, posto mi pocket kupi samo prasnu kontam da ga koristim za navigaciju,,,

P.S. posto sam ja ozbiljan coek necu prljave komentare hehe ni ja nikog ne zaebajem, FALA...

Tesko pitanje, jelde? ali to i jeste pitanje, a ne ona pitanja npr. kako napraviti da dvije L-diode zmigaju hopa cupa :P
User avatar
e
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 29-01-2007, 10:41
Location: Bosnia
Contact:

Post by e »

SaNsKi_Dk wrote:Ili mozes ga metnit i u XXL kondom, sad ne mislim na kondezatore
nikog ti ne zajebaješ


ja ne vidim tu neko rješenje, jel ti baš treba čitava karta evrope, uzmi neke dijelove koji mogu stat u 60-ak MB, što će ti oni koje nikad nećeš vidjeti
You wait for revolution, we live revolution.
User avatar
SaNsKi_Dk
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 210
Joined: 25-03-2007, 16:33

Post by SaNsKi_Dk »

ima rjesenja za sve, samo ga treba razdaganti, treba samo naci sta je koja nozica sa mog pocketa (pinouts) H3950 to je model
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Kod mene je H3970 i uspio sam dole prikljucit GPS prijemnik :D

Nema nigdje pinouts-a ali ako uzmes njegov cradle (postolje) i ako ono ima kablo za spajanje na PC serisko (COM) - eto ti pinouts-a za tvoj GPS. Ja sam svoj cradle otvorio, snimio gdje su kablovi od COM porta i to je to! Nakon toga napravis MAX232 konvertor i mozes spajati i modem ako hoces.
User avatar
SaNsKi_Dk
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 210
Joined: 25-03-2007, 16:33

Post by SaNsKi_Dk »

eh takve odgovore prihvtam, imam ja serijski port, al nema nigdje gps antene u dk sa serijskim sve su usb :( mozeli se to kako ujebati a da ne koristim serial to usb adapter, tvoj ima i b.tooth ja mislim ako ga ne koristis nizasta ajmo se mjenjati :P
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Ne znam da li bi ti mogao klasicni usb->serial converter jer se on napaja sa samog porta. Te pinove nemas na pocket PC-u (barem ih ja nemam, a nisam ih ni trazio ako ces iskreno...). I da nadjes te zice, trebao bi ti driver za te Prolific convertere za WinCE koje sumnjam da ces naci...

Trebao bi ti neki hardverski usb->serial converter sa strane GPS prijemnika.
Ja sam siguran da svaki od tih tvojih GPS prijemnika daju serial na izlazu, a u sebi imaju serial->usb converter. Ako mozes, otvori jedan GPS prijemnik pa ces i sam vidjeti, garantujem ti :D
Znaci, samo skines taj converter i imas seriski GPS prijemnik.
User avatar
SaNsKi_Dk
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 210
Joined: 25-03-2007, 16:33

Post by SaNsKi_Dk »

Sutra cu ja to uhakati... u svakom slucaju dao si mi nade :) Hvala
User avatar
SaNsKi_Dk
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 210
Joined: 25-03-2007, 16:33

Post by SaNsKi_Dk »

majstore posto je ovaj interface jeftin ovde u dk sta mislis bili mi valjo za moj pda?

http://www.digitus.info/scripts/digdeta ... howpfad=ja
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

ja mislim da ima nešto poput hub za ethernet tako nešto i hub za SD kartice

P.S. ja imam microSD na mobu i dok ju uštekam u čitač kartica primjetim da je spora to tako s tima microSD koje su jako jeftine u odnosu na druge
http://land1.blog.hr" onclick="window.open(this.href);return false;

I like software and hardware
My hobbies are PHP programmering, PCB creating and C++ 3D progrmming
http://www.speedtest.net/result/698562022.png" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

SaNsKi_Dk wrote:majstore posto je ovaj interface jeftin ovde u dk sta mislis bili mi valjo za moj pda?
Mislim da ti nece pomoci nijedan ovakav interface. Ovo ti napravi COM port od USB porta na kompjuteru. Tebi treba da od kompjuterskog COM porta napravi USB port (to ces ubosti dole u PocketPC onda) da mozes ubosti GPS prijemnik u USB port kojeg ces onda imati... ne znam ni da li takav interface postoji :D
Jebiga mozes probati, rascupaj ga i pospajaj pa vidi sta ce se desiti, mada nesto ne vjerujem... Za pokretanje ovih prolific chipova unutar adaptera treba driver, a mozda i ne treba, mozda on vec sam od sebe kada mu dovedes napajanje radi kao neki buffer (converter) sa usb<->com port. probaj!
User avatar
SaNsKi_Dk
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 210
Joined: 25-03-2007, 16:33

Post by SaNsKi_Dk »

eh problem je sto sam dva usb gps antene otvorio i obe su zalivene nekom tvrdom plastikom, kad bi tu plastiku poceo da kidam poceli bi i djelovi sa print plocice otpadati mogu viditi da je to sve nesto sicusno i kad nebi bilo zaliveno predebeli su moji prsti za to :), i onaj interface sto sam ti pokazao ima zenski usb utikac zato sam mislio da je to rjesenje :(
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Pa probaj! Ne znam za posljedice... 8)
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Mislim da je jeftinije rjesenje da nadjes neki Bluetooth GPS receiver,jer sada uopste nisu toliko skupi (ja sam svoj platio oko 150 KM iliti oko 78 EUR) i onda prikacis na neki telefon i to super radi...na Netu se moze naci dosta programa za Java i Symbian telefone...Ja konkretno koristim Symbian program za navigaciju TomTom ver.5.2,sa engleskim voice paketom,na Nokia telefonu 6600,te BlueSky na istom (fantastican program sa mogucnoscu da te obavjestava o poziciji odnosno za zahtjev salje svoju poziciju-sve preko SMS poruka) te Java program TrekBuddy na drugom telefonu,Sony Ericsson K800i,koji ima slicne mogucnosti kao i prethodni...
Mislim da bi rasklapanje BT uredjaja moglo donijeti neocekivane rezultate :( ...


HJasko
Post Reply